Puchar ATP: Wiadomości sportowe Daniil Miedwiediew prowadzi mistrza Rosji do półfinału

Drugi na świecie Daniil Miedwiediew pokonał w singlu Włocha Matteo Berrettiniego, a następnie wrócił na kort, by w czwartek przypieczętować debel i poprowadzić obrońców tytułu Rosję do półfinału Pucharu ATP.
Denis Shapovalov i Felix Auger-Aliassime wygrali pojedynki w grze pojedynczej w wieczornej sesji, by pokonać Kanadę w grupie C w półfinale i sobotnim spotkaniu z Rosjanami.
Polska zagra w piątek w pierwszym półfinale z Hiszpanią.

Wyczerpana Rosja, która pokonała Włochy w meczu o tytuł w zeszłym roku, weszła do turnieju za 10 milionów dolarów bez piątego rozstawienia i 18. miejsca na świecie Andreya Rubleva Aslana Karatseva po tym, jak obaj mieli pozytywny wynik testu na COVID-19 w okresie poprzedzającym imprezę drużynową. . W zwycięskim finale grupy B Włochy awansowały po zwycięstwie Yannicka Senera 7:6(6),6:3 nad Romanem Sviolinem, ale Miedwiediew powstrzymał starcie z siódmego miejsca na świecie, a Berrettini pokonał finał Wimbledonu. Wygraj 6-2 6-7 (5) 6-4 i remis.

„Pierwszy set, nad którym panowałem, jest trudny, ponieważ myślisz, że wszystko pójdzie po twojej myśli, ale tak nie jest, gdy grasz w pierwszej dziesiątce” – powiedział mistrz US Open Miedwiediew. Wszyscy czterej gracze powrócili, aby zagrać w decydującym deblu na Ken Rosewall Arena. Zwyciężyli Miedwiediew i Rosjanin Safiulin, wygrywając w ostatnim secie tiebreak 5-7, 6-4, 10-5.

Przeczytaj także | Nadal komentuje epopeję Novaka Djokovica podczas Australian Open 2022

W tegorocznym ATP Cup wzięło udział 16 drużyn, a czterech zwycięzców grup awansowało do półfinałów.
Daniel Evans i Jimmy Murray pokonali Amerykanów Taylora Fritza i Johna Isnera 6-7 (3), 7-5, 10-8 w decydujących deblach, co dało Wielkiej Brytanii zwycięstwo 2:1 i utrzymanie nadziei na wygranie tego seta. Evans zdobył swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w mistrzostwach, pokonując wielkiego serwera Isnera 6-4, 7-6 (3). Następnie Fritz wywalczył remis, pokonując Brytyjczyka Camerona Norrie 7-6 (4) 3-6, 6-1.

READ  Raphael Kapilinsky, zwycięzca Berlińskiego Kryształowego Niedźwiedzia, nagrywa „Wspomnienia z Budapesztu”

Wielka Brytania potrzebowała Niemiec, dowodzonych przez Aleksandra Zvereva, aby pokonały Kanadę w ostatnim meczu grupowym, aby pomóc im zająć ostatnie miejsce w półfinale, ale tak się nie stało. Po tym, jak Shapovalov pokonał Jana-Lennarda Struve 7-6 (5) 4-6 6-3 w pierwszych singlach, dając Kanadę prowadzenie, numer jeden na świecie Auger-Aliassime oszołomił Zvereva 6-4 4-6 6-3, aby wygrać. . Pieczęć konkursowa.

Przeczytaj także | Chcesz, żeby za każdym razem, gdy wchodzę na kort, dobrze się bawię, mówi Osaka po powrocie po 4-miesięcznej przerwie.

Było to pierwsze zwycięstwo Auger-Aliassime’a w jego karierze z graczem z pierwszej piątki i wzmocni pewność siebie przed jego pierwszym dużym turniejem w tym roku, który rozpocznie się 17 stycznia w Melbourne. „To dobre uczucie pokonać Zvereva” – powiedział Auger Eliassim w swoim przesłuchaniu w sądzie. „Zagrałem świetny mecz. Jest świetnym zawodnikiem i pokonał mnie kilka razy wcześniej, więc cieszę się, że udało mi się dzisiaj wykonać zadanie, szczególnie dla zespołu”.