Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ptak, samolot, strzelec włóczni | Wiadomości sportowe, Indian Express

Niemiecki rzucający oszczepem Johannes Vetter nadaje określeniu „nowy normalny” kontekst poza pandemią.

Zwyczajem w tym sezonie sportowców 6’1 ″ i 103 kg z Drezna są rzuty na odległość ponad 90 metrów. Vetter, faworyt do złota olimpijskiego w Tokio, miał w tym sezonie siedem takich rzutów.

Jego ostatnie dokonania nasuwają porównania z jednym z najwybitniejszych rekordzistów świata Janem Żeleznym. Według danych World Athletics, 14 strzałów Czechów na 90 metrów w 1995 roku to rekord jednego sezonu. Vetter pozostaje w cieniu wielkiego Czecha, ale pytanie, jak długo pozostaje.

We wrześniu Vetter był bliski pokonania świętego znaku Zeleznye 98,48 metra, który został odnotowany w połowie lat 90.

Na gali Continental Tour Gold w Chorzo, drzemiąc w Polsce, sędziowie musieli biec na sam koniec pola, aby odzyskać oszczep. 97,76 metra Vettera było najbliższą przepisywaniem ksiąg rekordów od czasu Zeleznego w 1996 roku.

W rok odroczonych igrzysk olimpijskich 28-latek uczynił „symetrię” swoim drugim imieniem. W krótkim czasie wygrał cztery proste imprezy, rzucając na 90 metrów. Lepszą trasą na tym dystansie mógł pochwalić się tylko Zelezny, który w tym samym roku odniósł pięć kolejnych zwycięstw.

Zbudowany jak dąb i silny jak byk, Vetter połączył technologię i siłę, by stać się niesamowitym olbrzymem oszczepu. Co dwa tygodnie wyrzucał węglowe meteory na stadiony, gdy idea „przeciwstawienia się grawitacji” stała się mniej niż banałem.

Vetter pokonał wiatr lub temperaturę, dwa czynniki, które mogą mieć wpływ na uczestników imprezy plenerowej, tak jakby nie były one ważne.

W ubiegłą środę podczas World Athletics Continental Tour w Ostrawie w Chorwacji Vetter pokonał 94,20 m, co jest wiodącym na świecie dystansem. Po wydarzeniu, mówiąc o warunkach, Vetter powiedział w radiu państwowym: „Myślę, że temperatura tutaj wynosiła 12 stopni, wiatry były trochę mocne, zawsze trochę się zmieniały, a kierunki wiatru wciąż sięgają 94,20 metra”.

READ  Horror kontuzji Bajranga Bunyi przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio Więcej wiadomości sportowych

Dwa dni później, w piątek, Vetter nadal nie dochodzi do wrzenia. Na mityngu Anhalt, będącym częścią brązowej serii IAAF, w Dessau, w trzeciej rundzie zdobył rzut na 93,20 m. Poszedł za nią 88,09 metra, a następnie zdecydował się nie rozciągać i pominąć dwóch ostatnich rund.

„To był świetny rzut” – powiedział złoty medalista mistrzostw świata w 2017 roku. „Ale oczywiście rekord świata byłby lepszy. To był dla mnie świetny trening. Popełniłem tylko małe błędy i udało mi się trafić włócznią w bardzo czysty sposób.”

Pytania dotyczące rekordu świata będą musiały zostać zadane na Vetter. Na dwa miesiące do igrzysk olimpijskich eksperci uważają, że jeden z wieloletnich kamieni milowych może spaść.

„Jego technika poprawiła się i staje się stabilniejsza w ważnych partiach. Prawdopodobnie zrobi to w którymś momencie (pobicie rekordu). Może w tym roku. Nie jest też daleko od 100 metrów. Nie widać, żeby ktokolwiek inny to robił w tej chwili „Uwe Hon, jedyny sportowiec, który rzucił oszczepem na 100 metrów, powiedział The Indian Express.

Czytać Vetter ma wysokość 97,76 m widząc oczami ponad 100 zjawisk lub tutaj

Hohn, indyjski trener oszczepów, ustanowił w 1984 roku tak zwany „Wieczny Rekord Świata” – 104,80 m. Dwa lata później środek ciężkości piłki został przesunięty do przodu, aby zmniejszyć dystans.

Citizen Vetter i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 Thomas Rohler mówili o swoim pragnieniu rzutu na 100 metrów. „Powiedziałem ludziom, że chcę rzucić 100, tylko po to, żeby zobaczyć, czy to możliwe dla ludzi” – powiedział Rohler w wywiadzie dla Trans World Sport.

Ponieważ przed igrzyskami w Tokio arena zawodów była zatłoczona, niektórzy z najlepszych strzelców, w tym Rohler, wkrótce rozpoczną sezon. W sporcie z dobrymi marżami losy mogą się szybko zmienić.

READ  Sandra L. Wilson 1942-2022 | Wiadomości, sport, praca

Strata osobista, obrażenia

Wydaje się, że Vetter zbliża się do swoich najlepszych w tym roku po przezwyciężeniu strat osobistych i kontuzji.

Kiedy Vetter zdobył złoto w mistrzostwach świata 2017 w Londynie, przeżywał ciężkie chwile, ponieważ jego mama była chora.

„To był szalony czas, ponieważ moja mama tydzień temu przeszła operację z powodu guza mózgu. Na tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata też walczyłem z plecami. Kiedy wygrywałem tytuł, jeździłem po boisku i widziałem mój tata w tłumie i to było naprawdę emocjonalne, ponieważ moja mama była bardzo chora i to było jak jakiś ból psychiczny, ale byłem naprawdę szczęśliwy. Moja rodzina stoi za mną ”- powiedział Vetter podcastowi World Athletics w zeszłym roku.

Pod koniec 2018 roku zmarła matka Vettera. Mówi, że jego rodzina wiedziała, że ​​po diagnozie medycznej umrą. „Naprawdę ciężko było sobie z tym poradzić. Życie prywatne jest takie ciężkie, a życie sportowe też jest naprawdę ciężkie”.

Prawie połowa 2019 roku zajęła ustalenie, dlaczego lewa kostka Vettera była tak niespokojna. Co tydzień odwiedzał lekarza, a zastrzyki stały się częścią jego życia. Na mistrzostwach świata w Doha Vetter zajął trzecie miejsce. Cztery dni później udał się na operację. Po operacji Vetter mógł poświęcić trochę czasu na myślenie o tym, przez co przeszedł przez ostatnie dwa lata.

„Miałem trochę czasu, aby uświadomić sobie, co wydarzyło się w ciągu ostatniego półtora roku, dwóch lub trzech lat. Bardzo mi to pomogło w odnalezieniu drogi do życia”.

Vetter pojawi się w ten weekend na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce, kolejnym konkursie, którego użyje do budowy Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Istnieją spekulacje na temat stopnia, w jakim Niemiec zostanie obsadzony.

Kłopoty Chopry

READ  Iga Świek została wybrana Sportowcem Roku 2022 w Polsce

Luksus podróżowania i uczestniczenia w zawodach za granicą to coś, czego Neiraj Chopra liczy na medal olimpijski w Indiach. Ograniczenia nałożone przez stany na loty z Indii z powodu pandemii i obowiązkowych długich kwarantann doprowadziły do ​​zawieszenia Chopry w Narodowym Instytucie Sportu w Patiala.

Po dwóch latach międzynarodowej rywalizacji, z powodu kontuzji i epidemii, rozczarował go. Podczas trzeciego Grand Prix Indii na początku marca Chopra poprawił swój rekord kraju rzutem 88,07 m. Ale od tamtej pory jest w ciągłym cyklu uczciwych szkoleń.

Czytać Utknął w Patiala, Niraj Chopra krzyczy o międzynarodowe zawody

„Jest coraz trudniej, ponieważ oprócz treningu muszę rywalizować. Większość 2019 roku przegapiłem z powodu kontuzji, aw 2020 i 2021 nic się nie wydarzyło z powodu Covid. Jak długo będzie cierpliwa? Przez rok lub dwa …”, Chopra powiedział na początku tego miesiąca.

Dr Klaus Bartonitz, ekspert biomechaniki i trener Hun, teraz próbuje przekonać Choprę do powtarzania „trybu zawodów” podczas treningu.

„Niraj lepiej rzuca na treningach i też rzuca mocniej ale to nie zastępuje zawodów, których pilnie potrzebuje. Widać też, że metoda Vettera … czasem skacze do przodu, czasem robi lepszy blok ale do treningu potrzebne są zawody bez presji odrzucania… by wprowadzić technologię do konkurencji ”- mówi Hohn.

Klaus i Hoon nieustannie pracują nad stylem Chopry, jednocześnie obserwując, co robią tacy jak Vetter, nawet gdy nadal zagraża jego rekordowi świata. Niemiecki duet darzy Choprę wielkim zaufaniem. „Niraj też ma do tego talent…” – mówi Hoon.