Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przywódcy gangów Nowej Zelandii jednoczą się, aby nakłonić społeczeństwo do zastrzelenia Covida | Nowa Zelandia

Siedem Nowa Zelandia Przywódcy gangów, reprezentujący cztery z najbardziej znanych gangów ulicznych, połączyli siły w filmie wzywającym ich społeczności do zaszczepienia się, zgodnie z koncepcją wymyśloną przez ministra rządu.

Film został zamówiony przez ministra rozwoju Maorysów, Williego Jacksona, po rozmowie z przywódcami gangów, który następnie dostarczył materiał zmontowany przez syna Jacksona, Hikurangi, Zgłosił się Herold.

W czterominutowym nagraniu 19-letni członek gangu Black Power Dennis O’Reilly powiedział, że w swoim czasie „zrobił kilka strzałów”, w tym dwa strzały przeciwko Covid-19, i prosi swoją społeczność o „zrobienie To samo”.

„Nie chodzi tylko o gangi, chodzi o Wanao (naszą rodzinę)” – mówi Harry Tam z Mongrel Mob. „Jedną rzeczą, o której musimy jasno powiedzieć, jest to, że nie chodzi o mówienie nam od rządu, ale o poinformowanie rządu ekspertów, a to popycha nas do szczepienia, aby się chronić”. Kolega z zespołu Dennis McAleo mówi, że to dla niego „bez myślenia”.

Epidemia w Nowej Zelandii osiągnęła obecnie łącznie 3634 przypadki i udowodniła, że ​​istnieje przez cały czas surowe linie etniczne: Około 70% infekcji w obecnej epidemii to mieszkańcy Nowej Zelandii Maorysi i Pacyfiku, którzy stanowią około 27% łącznej populacji. Około 72% kwalifikujących się Maorysów otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki Pfizer, w porównaniu z 85% populacji Pacifica i 88% wszystkich osób w wieku 12 lat lub starszych.

Wirus został wykryty w co najmniej trzech gangach, co skłoniło urzędników służby zdrowia do wydania niektórych przywódców Podstawowy stan pracownika, aby zaangażować trudno dostępne społeczności. Tam jest wśród tych, którzy osiągnęli ten status, mówiąc, że „wszyscy jesteśmy bezbronni”, ale najbardziej zagrożone są dzieci i osoby starsze.

Został zaszczepiony, ponieważ troszczy się o swoje dzieci i chce chronić swoją whakapapa (genealogię), mówi Stephen Daly z Head Hunters. Chociaż nie chce wciskać szczepionki ludziom, chce, aby wszyscy podjęli „świadomą decyzję”.

READ  Indie's Covid Crisis: Rząd zignorował ostrzeżenia o rozwiązaniach alternatywnych, mówią naukowcy | Indie

Paula Ormsby z Królestwa Mongrel Mob Waikato wezwała ludzi do poszukiwania rdzennych lekarzy, którzy są ekspertami od Covid-19, jeśli czują się niezdecydowani.

Ta’alili To’omalatai, kobra królewska, najpierw mówi po samoańsku, zanim wygłosi swoje przesłanie po angielsku, wzywając wszystkich do oddania strzału „dla bezpieczeństwa naszej społeczności”.

Członek Black Power Michael T. Bow mówi, że jest także ojcem, dziadkiem, wujem i bratem. „Zrobiliśmy to dla naszych tariki (dzieci) i Mukubuny (wnuków)” – powiedział.

Kryminolog dr Jarrod Gilbert powiedział Heraldowi, że „odważne” było publiczne kojarzenie Jacksona z tak szeroką gamą gangsterów.

„Jest to przykład tego, co musi się wydarzyć, jeśli chcemy dotrzeć do trudno dostępnych społeczności – wykorzystując w tych społecznościach szanowanych ludzi”.