Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przypadki koronawirusa spadają czwarty dzień z rzędu, ale eksperci ostrzegają przed „fałszywymi szczytami”

Dane z najbliższego tygodnia lub dwóch będą znaczące (zdjęcie: AP/Rex)

Liczba codziennych infekcji Covid nadal spada, a w ciągu ostatnich 24 godzin w Wielkiej Brytanii odnotowano 31 795 nowych przypadków.

Już czwarty dzień z rzędu tracą wirusa – ale jeden z ekspertów zasugerował, że dane z tygodnia lub dwóch po „Dniu Wolności” będą kluczowe dla ustalenia, czy odwrócimy los wirusa.

Dane dotyczące liczby zgonów spowodowanych koronawirusem nie są jeszcze dostępne, ponieważ rządowy pulpit nawigacyjny boryka się z opóźnieniami.

Profesor Adam Kucharski, epidemiolog i matematyk at Londyn Podczas gdy wskaźniki przenoszenia „wczesnych objawów” wydają się spadać, College of Hygiene and Tropical Medicine powiedział, że nie widzieliśmy jeszcze wpływu „wielkiego ponownego otwarcia” w zeszły poniedziałek, dodając: „Widzieliśmy już wcześniej fałszywe szczyty”.

Powiedział BBC Radio 4: „Oczywiście ta zmiana w poniedziałek, wielkie ponowne otwarcie, nie pojawiła się jeszcze w danych.

Myślę więc, że następny tydzień lub dwa będą kluczowe, aby zobaczyć, czy rzeczywiście jest to spowolnienie do potencjalnego szczytu, czy też mamy więcej transmisji do przodu.

Codzienne przypadki Covid spadły czwarty dzień z rzędu (Zdjęcie: AP)
W ciągu ostatnich 24 godzin w Wielkiej Brytanii zarejestrowano kolejne 31 795 nowych przypadków (Zdjęcie: Metro Graphics)

Profesor Kucharski dodał, że tak zwana „epidemia” – ludzie ostrzegani o samoizolacji za pomocą aplikacji do badania i śledzenia NHS – wykazuje wzrost kontaktów społecznych.

Powiedział: „Szczepionki pozwalają na więcej interakcji, ale jest tam przytłaczająca liczba Covid.

Jeśli wyjdziesz i masz kontakty, jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz się w pobliżu kogoś, kto ma wirusa.

Minister zdrowia Sajid Javid ponownie wezwał ludzi do bicia po tym, jak ujawnił, że w pełni wyzdrowiał tydzień po pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa.

Javid, który zastąpił przebojowego Matta Hancocka w Gabinecie, napisał na Twitterze: „Całkowicie wyleczony z Covid tydzień po pozytywnym teście. Objawy były bardzo łagodne dzięki niesamowitym szczepionkom.

Proszę – jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – zaszczep się, ponieważ uczymy się żyć z tym wirusem zamiast się go bać.

Jego obrażenia skłoniły Borisa Johnsona i Rishiego Sunaka do samoizolowania się, a kwarantanna premiera w jego wiejskim domu w Cheekers ma się zakończyć pod koniec poniedziałku.

Łącznie podano 46 519 998 pierwszych dawek szczepionki i 36 953 691 drugich dawek.

Skontaktuj się z naszym zespołem wiadomości, wysyłając e-mail na adres [email protected]

Więcej historii takich jak ta, Sprawdź naszą stronę z wiadomościami.

READ  Od Sputnika do Voyagera - Jak daleko zaszliśmy w kosmosie?