Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przygotuj się.  Jeśli myślałeś, że pierwsze pojawienie się Donalda Trumpa było wystarczająco szalone – poczekaj na sequel |  Wiadomości z USA

Przygotuj się. Jeśli myślałeś, że pierwsze pojawienie się Donalda Trumpa było wystarczająco szalone – poczekaj na sequel | Wiadomości z USA

Teraz mówią, że to dane. Nie czy, ale kiedy. W mediach i wśród tych, którzy wiedzą lub twierdzą, jest to jasne. Donald Trump powrócił lub wkrótce będzie kandydatem na prezydenta. Przygotuj się.

Miliony postrzegają go jako sfrustrowanego odkupiciela i tęsknią za Drugim Przyjściem. Podobnie jak Mesjasz przed nim od Nieba do Mojżesza, może nadal zmagać się ze swoim przeznaczeniem.

Ryzykuje dwukrotne odrzucenie. Realistyczna możliwość, że ktoś powie, że nienawidzi przegranych. Ale wierni lub wielu z nich zdecydowało.

Donald Trump został poinformowany w Fox News, radiu, a nawet na imprezie zbierającej fundusze, w której uczestniczył. Działaj teraz – nigdy nie będzie lepszego momentu.

Hałas zaczął narastać wraz z gniewem, który wywołałeś Agenci FBI przeszukują posiadłość Trumpa na Florydzie w Mar-a-Lago. Nawet jego republikańscy przeciwnicy wpadli w gniew przeciwko federalistom.

Jednak miażdżące zwycięstwo kandydata Trumpa w Wyoming nad jego największą ofiarą doprowadziło do upadku.

Teraz jest czas, kiedy wielu wierzy, że Trump ogłosi swoją kandydaturę.

Czytaj więcej:
Liz Cheney „rozważa” kandydowanie na prezydenta, aby zapobiec powrocie Donalda Trumpa
Donald Trump jest przedmiotem śledztwa na podstawie ustawy o szpiegostwie, a „ściśle tajne” dokumenty zostały zabrane z jego domu na Florydzie

Decydujące zwycięstwo kandydata Trumpa nad Liz Cheney ma ogromną symbolikę. Od Dicka, byłego wiceprezydenta, po Liz, marka Cheney była wszystkim, za czym opowiadali się Republikanie. Ale to się nie liczy. Jego zwycięstwo w Wyoming wzmocniło wpływ Trumpa na partię.

Dzieje się tak z tych samych powodów, co wcześniej. W końcu jest apolityczna, konfrontując się z Waszyngtonem i rozwścieczając jego elity polityczne i medialne, osuszając bagno i tak dalej.

Miliarder oszukuje masy lub nie oszukuje, jego program działa i zbiera miliony. Jego „prześladowanie” przez te elity, jak widzą to zwolennicy, służy jedynie wzmocnieniu go politycznie. Sam wyciągnął miliony zza tego nalotu FBI.

obrazek:
Na początku tego miesiąca FBI przeszukało posiadłość Donalda Trumpa Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie.

Jednym z powodów, dla których te miliony pogardzały Waszyngtonem i jego elitami, były grzechy ojca Liz Cheney. Wiceprezydent Dick Cheney pomógł poprowadzić Amerykę do wojny w Iraku na fałszywych podstawach, które kosztowały Amerykę życie i miliardy dolarów, nie wspominając o ogromnym uszkodzeniu jej potęgi i prestiżu.

READ  Wojna Ukraina-Rosja – Najnowsze wiadomości: USA twierdzą, że Bakhmut i inne linie frontu reprezentują „szlifującą odwagę”

Niejeden obserwator wskazał na ironię jej stanowiska. Córka mężczyzny oskarżonego o promowanie wielkiego kłamstwa walczyła z innym, aby obalić twierdzenie Donalda Trumpa, że ​​wygrał ostatnie wybory i jest teraz za to ukarany.

Liz Cheney może powiedzieć, że nie wyjeżdża. Przyrzekła kontynuować swoją krucjatę przeciwko panu Trumpowi.

Zwolennicy innych życzeń porównują go do Jedi z Gwiezdnych Wojen, Obi-Wana Kenobiego, który powiedział Darthowi Vaderowi, że może go zabić, ale uczyni go silniejszym.

Trudno dostrzec, jak ta metafora sprawdza się politycznie, przynajmniej na krótką metę.

Pogoń Cheneya za panią Trump wydaje się mieć niewielkie poparcie wyborców, jeśli w ogóle, Wyoming. Ale pozostanie zagorzałą przeciwniczką Trumpa, nakłaniając go do dalszego rozwoju, a to może zwiększyć prawdopodobieństwo jego kandydatury, ponieważ stara się uczynić jej wysiłki daremnymi.

Co to oznacza dla Ameryki, która zmierza do wyborów w połowie kadencji, w których jedna z dwóch głównych partii całkowicie popada w jednoosobową niewolę, „kult osobowości”, jak nazwała to w tym tygodniu grupa anty-Trumpowych Republikanów?

W Wyoming rosnąca siła Trumpa doprowadziła do ogromnego sukcesu, ale może nie być tak w innych rasach.

Reprezentantka Republikanów USA Liz Cheney podczas swojej pierwszej nocnej imprezy w Jackson, Wyoming, USA 16 sierpnia 2022 r. REUTERS / David Stubbs
obrazek:
Liz Cheney straciła we wtorek miejsce w Kongresie na rzecz rywala wspieranego przez Donalda Trumpa

Uścisk Trumpa oznacza, że ​​ekstremistyczni kandydaci są wybierani do startów gdzie indziej. Na przykład teoretycy spiskowi, którzy wierzą, że nonsens QAnon jest prowadzony przez pedofilów. Najnowsze dane wskazują, że wielu z nich walczy w sondażach, a obserwatorzy twierdzą, że może to zagrozić szansom partii na wygranie Senatu.

Jednak nic z tego nie zniechęci Trumpa. Nikt nie odważy się mu przeciwstawić.

Nadal wydaje się, że lepiej rozumie wyborców niż reszta jego partii i zachowuje władzę tworzenia i niszczenia miejsc pracy.

Ryzyko prawne, przed którym stoi Trump, rośnie. Prokuratorzy nadal zbierają dowody. Obecnie jest badany na podstawie ustawy o szpiegostwie.

READ  Trump groził przez New York AG grzywną za oszustwo cywilne: na żywo

To może doprowadzić go do przekonania, że ​​kandydowanie do Białego Domu utrudniłoby mu postawienie w stan oskarżenia. Jeśli zostanie oskarżony, obiecuje, że stanie się matką kryzysów prawnych, politycznych i konstytucyjnych.

Przygotuj się. Jeśli myślałeś, że Trump, First Coming był wystarczająco szalony, poczekaj na sequel.