Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przewodnik po nowym standardowym systemie operacyjnym

Google i Samsung połączyły siły, aby wdrożyć ogromną aktualizację Wear OS – Fitbit wprowadza na platformę świeże doświadczenie w zakresie zdrowia i kondycji.

O wszystkich hadisach chodziło Samsung Galaxy Watch 4 działa na Wear OS Rzeczywiście, Samsung Galaxy Watch 4 zaprezentuje nowe kompaktowe wrażenia z ujednoliconą platformą, która łączy technologię Tizen i Wear OS. Ale ten standardowy system operacyjny będzie otwarty dla innych producentów, podobnie jak obecny Wear OS.

Oto, co musisz wiedzieć:

Aktualizacja Wear OS / Samsung w skrócie:

  • Użyj systemu operacyjnego, aby uzyskać największą aktualizację w historii
  • Ujednolicony system operacyjny z integracją Wear OS i Tizen
  • Będziesz używać Samsung Wear OS na swoich urządzeniach; Fitbit wprowadza na rynek smartwatch Wear OS
  • Dłuższa żywotność baterii (2 dni) i nowa funkcja przełączania aplikacji
  • Nowe i ulepszone aplikacje na Wear OS

Noś zmiany w systemie operacyjnym

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​szczegóły są w tej chwili bardzo lekkie, z dużymi obietnicami i brakiem szczegółów. Co więcej, niektóre z obiecanych ulepszeń są dość standardowe, ale nie rozjaśniajmy ekscytującego dnia dla Wear OS i ogólnie urządzeń do noszenia.

Zunifikowany system Wear OS / Tizen (podejrzewamy, że lwią jego część stanowi Wear OS) zapewnia 30% wzrost wydajności i czasu ładowania aplikacji.

Poprawiono również żywotność baterii, ale nie ma potwierdzonych szczegółów dotyczących czasu trwania – ale wydaje się, że wynosi on maksymalnie dwa dni. Jednak Google użył przykładu, który „zawiera przydatne ulepszenia, takie jak możliwość ciągłego uruchamiania czujnika tętna w ciągu dnia i śledzenia snu w ciągu nocy, przy jednoczesnym utrzymywaniu baterii na następny dzień”. Powiedzieliśmy Ci, aby uspokoić swój entuzjazm.

Wspomniano również o nowych funkcjach systemu operacyjnego, z szybkim przełączaniem aplikacji za pomocą dwukrotnego dotknięcia, które podkreślił Bjorn Kilburn, menedżer ds. Zarządzania produktem w Wear.

READ  George RR Martin ukończył swój Elden Ring „lata temu”

Jak wspomniano Tiles API udostępnia narzędzia firm trzecich, które już znamy.

Wear OS: Fitbit do śledzenia kondycji

Google i Samsung (i Fitbit) współpracują nad ogromną aktualizacją Wear OS

Co prowadzi nas do czegoś, czego nie znaliśmy. James Park, dyrektor generalny Fitbit, który został przejęty przez Google, ogłosił, że Fitbit uruchomi funkcję śledzenia kondycji na nowym Wear OS. W centrum uwagi znajduje się „śledzenie postępów zdrowotnych i obchodów na nadgarstku w celu uzyskania motywacji”, co prowadzi nas do przekonania, że ​​na początku doświadczenie byłoby proste.

Park ogłosił również, że Fitbit wprowadzi na rynek „zdrowe, oparte na zużyciu zegarki, wykorzystujące możliwości obliczeniowe otoczenia Google”, co oznacza, że ​​musimy zobaczyć Noś OS Fitbits w przyszłym roku.

I pojawiły się wieści o jego remoncie Aplikacje Wear OSCo było, według wszystkich relacji Sterownik Samsung zawierający odniesienie do korzystania z Wear OS przez Google (Pod artykułem).

Pojawi się kilka „ przeprojektowanych aplikacji ” takich jak Strava (powyżej), Adidas Running i Spotify – a Google ogłosił również odnowienie Google Pay, Google Assistant (w odpowiednim czasie) i nadejście synchronizacji offline z YouTube Muzyka.

Było wiele do zrobienia – a Wear OS z pewnością dogoni konkurencję.

Ale z pewnością będzie to duży nowy rozdział dla Wear OS. Samsung dodaje platformie poważnego tempa, co z pewnością zmotywuje programistów do ulepszania ekosystemu aplikacji. Śledzenie Fitbit również będzie dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli działa również na urządzeniach z Wear OS.

Ale jest wiele rzeczy, których nie wiemy – i pracujemy nad odkryciem. Pytanie brzmi, czy powróci to do poprzednich generacji urządzeń z Wear OS? Będziemy aktualizować w miarę posiadania tych informacji – i śledzić rozwój w miarę postępów.