Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przewodnik influencera po strajkach pisarzy i aktorów

Przewodnik influencera po strajkach pisarzy i aktorów

Po raz pierwszy od ponad 60 lat związki reprezentujące hollywoodzkich aktorów i pisarzy organizują jednocześnie strajk, protestując przeciwko niskim płacom i propozycjom studiów, by wykorzystywać narzędzia sztucznej inteligencji w produkcjach. Ponad 175 000 członków związku pozostaje bez pracy do czasu osiągnięcia porozumienia.

Ale kaskadowe efekty tego hitu docierają również do innej grupy: influencerów i twórców treści cyfrowych, którym daleko do powszechnie znanej nazwy, ale pracują w branży, która czasami jest synonimem szybkiej sławy. Większość z nich to influencerzy niezrzeszeni, co prowadzi do zamieszania. W jaki sposób twórcy mogą nadal zarabiać pieniądze, podczas gdy ich rówieśnicy biją w Hollywood? Jakich zasad muszą przestrzegać? Jaka jest ich rola w tym wszystkim?

W tym przewodniku omówimy kluczowe punkty rozpoznawania trafień i odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań zadawanych przez influencerów.

Jaki rodzaj pracy jest zabroniony strajkującym pracownikom?

Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP) to grupa reprezentująca setki studiów, w tym największe: Disney, Paramount Pictures, Warner Bros. , Apple, Netflix, Amazon i wiele innych.

Strajkujący pracownicy w Writers Guild of America (WGA) i Screen Actors Guild-American Federation of Radio and Television Artists (SAG-AFTRA) mają zakaz pracy dla firm po drugiej stronie negocjacji. Dla aktorów to obejmuje Oczywista praca: aktorstwo i aktorstwo głosowe, śpiewanie i wykonywanie akrobacji, ale nie wolno im również pracować za kulisami, takimi jak siadanie do testów makijażu, próby i przesłuchania. Tymczasem pisarze nie mogą organizować spotkań, prezentować scenariuszy, ani polerować scenariuszy, wśród innych prac. (ujawnienie: krawędźRedakcja jest również powiązana z American and Oriental Writers Guild).

Pracownicy będą nadal powstrzymywać się od pracy, dopóki obie strony nie osiągną porozumienia. Negocjacje dotyczą drażliwych i pilnych kwestii w branży, takich jak aktorzy Szokująco niskie zarobki rezydualne W dobie transmisji na żywo i możliwości studiów do gromadzenia i ponownego wykorzystywania podobizn aktorów za pomocą generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji.

READ  Rytuał życia Alicii Harris

Jednym z największych nieporozumień dla influencerów i twórców jest kwestia promowania pracy firm znajdujących się w trudnej sytuacji – coś, co robią aktorzy i pisarze, ale coraz częściej są zlecane twórcom treści. Niesamowici wykonawcy i pisarze nie będą zajmować się prasą ani reklamą, taką jak wywiady, występy w podcastach i promowanie niesamowitej pracy w mediach społecznościowych.

Czy studia będą zatrudniać inne osoby do promowania filmów i programów telewizyjnych?

Tak, to już się dzieje. Niektórzy influencerzy podzielili się anegdotami o oferowaniu umów na tworzenie treści w imieniu firm, które zostały uderzone.

W filmie twórca TikTok @f0r3st.witch powiedział, że zaoferowano mu 5000 $ za stworzenie treści do „serialu filmów familijnych”, co zignorowali.

„Te studia naprawdę desperacko szukają ludzi do promowania ich rzeczy, ponieważ aktorzy strajkują”, @f0r3st.witch mówi w klipie. „Docierają do wpływowych osób i twórców treści na wszystkich poziomach, aby przekonać ich do przeciwstawienia się strajkowi”.

Promocja niekoniecznie oznacza również wymianę pieniędzy na treści. Duncan Crabtree-Ireland, główny negocjator w SAG-AFTRA, mówi, że związek słyszał o zaskakujących firmach zapraszających influencerów na premiery, oferujących pokrycie kosztów podróży lub organizujących dla nich specjalne ubrania. Mniej powszechna jest próba zatrudnienia wpływowych osób do przyjęcia ról, które zamiast tego mogłyby trafić do aktora.

Nie jestem w związku strajkującym. Czy muszę przestrzegać tych zasad?

Osoby wpływowe spoza związku i twórcy treści nie Potrzebować postępować zgodnie z którąkolwiek z tych instrukcji. Ale oprócz moralnej kwestii wykonywania pracy w zagrożonych firmach – zwanej „pracą szkodliwą” – przestrzeganie zasad strajku może leżeć w ich własnym interesie.

Przeskakiwanie do telewizji i filmów na późniejszym etapie kariery nie jest już anomalią: na przykład Quinta Bronson wyrosła z publikowania komediowych filmów online i pracy dla BuzzFeed Napisać udany sitcom w ciągu kilku lat. Bronson teraz strajkuje.

READ  Ryan Gosling prowadzi najdroższy film na Netflix

SAG-AFTRA reprezentuje influencerów na podstawie umowy prywatnej, jak również bardziej tradycyjne rodzaje wykonawców. A jeśli influencer lub twórca ma jakiekolwiek aspiracje do rozwoju w przyszłości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że albo zechce dołączyć do związku, albo nawet zostanie poproszony o zostanie członkiem w celu koprodukcji.

SAG-AFTRA wspomniała już, że osoby wpływowe, które podejmą się pracy, takiej jak promowanie borykającego się z problemami biznesu, będą Zakaz wstąpienia do związku. To też nie jest pusta obietnica: SAG ją ma Zbadaj i zablokuj łamistrajków w przeszłości i Członkowie są zobowiązani do składania sprawozdań Każdy, kogo zobaczą podczas pracy.

Jak SAG-AFTRA definiuje „influencera”?

The Guild uważa „influencera” za samoidentyfikującą się grupę, podobnie jak aktorzy – ktoś, kto nagrywa siebie grającego rolę, a następnie przesyła wideo na Instagram, może zidentyfikować się jako aktor, nawet jeśli nie zarabia w ten sposób. Crabtree-Ireland twierdzi, że zarabianie pieniędzy na publikowaniu online nie jest warunkiem wstępnym.

„Jeśli jesteś kimś, kto myśli o sobie – lub chce się zaprezentować – jako influencer lub twórca treści, który publikuje treści mające na celu promowanie i zwracanie uwagi opinii publicznej na te projekty, to naprawdę jest miejsce, w którym można wytyczyć granicę” – mówi Crabtree-Ireland.

Crabtree-Ireland mówi, że SAG-AFTRA apeluje do twórców treści o solidarność, ponieważ wierzy, że walczący wykonawcy będą z nimi rezonować. Mówi, że wpływowi i aktorzy mają wspólny interes w ochronie pracy twórczej i upewnieniu się, że technologia nie jest używana do ich zastąpienia.

„Twórcy treści i influencerzy to bardzo utalentowani ludzie. Dlatego mają takich zwolenników – tworzą jedne z najciekawszych i najbardziej wciągających treści na tych platformach” – mówi Crabtree-Ireland. „Ta prośba… jest naprawdę wyrazem szacunku dla tego, co robią i osiągają”.

Jeśli nadal nie masz pewności, które miejsce jest dla Ciebie odpowiednie, możesz wysłać e-mail do SAG-AFTRA na adres [email protected] z pytaniami.

READ  EO: Aktualizacja na żywo najpopularniejszych filmów o osłach

Czy influencerzy mogą udostępniać organiczne (niepłatne) treści dotyczące produktów firm, których dotyczy problem?

SAG-AFTRA prosi również influencerów, aby nie udostępniali bezpłatnych treści o niesamowitych produkcjach. Crabtree-Ireland zauważa, że ​​aktorzy zwykle nie otrzymują wynagrodzenia za pracę promocyjną, chociaż może to być zapisane w ich kontrakcie – „rzadko płaci się za to oddzielnie” — mówi.

Załóżmy, że jesteś influencerem, którego treści obejmują filmy promujące nadchodzące filmy. Jeśli myślisz, że w przyszłości możesz chcieć założyć związek zawodowy lub solidaryzować się ze strajkującymi robotnikami, musisz się zmienić. Dotyczy to również sytuacji, gdy jesteś np. influencerem modowym i chciałbyś nagrać film Przygotuj się ze mną dotyczący Twojego wyglądu. lalka Barbie.

Ale krawędź i inne serwisy informacyjne przeglądające zmaltretowaną akcję.

Komentarze i relacje organizacji informacyjnych to nie to samo, co może publikować influencer – dziennikarze nie pracują dla studiów i producentów i nie przyjmują zapłaty za relacje.

Czy są efekty pracy? Móc podczas strajku?

influencerzy Nadal może generować sponsorowane treści własnej produkcji dla niezainfekowanych firm. SAG-AFTRA mówi również, że jeśli inicjator ma istniejącą umowę na promowanie odnoszącego sukcesy biznesu, musi ją wypełnić – po prostu nie może zawierać żadnych nowych umów z firmami w trudnej sytuacji.

Jestem tylko fanem, nie influencerem. Czy mogę nadal mówić o moich ulubionych programach? na TikTok lub publikować pliki lalka Barbie tak jak?

SAG-AFTRA nie nawoływał do bojkotu – fani nie muszą rezygnować z subskrypcji, odmawiać pójścia do kina, ani przestawać dzielić się swoimi opiniami w sieci. Jeśli jesteś zwykłym, zwykłym typem osoby, która wybiera się do kina w ten weekend, koniecznie powiedz znajomym, co myślisz.