Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przewodnik burmistrza Hamtramck dotyczący kandydata do wyborów 2 listopada

Wyborcy udają się do urn 2 listopada, aby oddać głosy na lokalnych liderów, propozycje głosowania i nie tylko.

Dowiedz się, którzy kandydaci ubiegają się o lokalne biuro w Twojej społeczności za pomocą 101,9 FM WDETPodręcznik kandydata. Ankiety zostały rozesłane do kandydatów do wypełnienia, a odpowiedzi udzielone kandydatom na burmistrza Hamtramck można zobaczyć poniżej.

Zobacz pełną listę omówionych wyścigów tutaj.


Powiązane pochodzenie etniczne: Rada Miasta Hamtramck


Amer Ghalib

Kandydat nie odpowiedział na prośbę o ankietę. Odwiedź jego witrynę kampanii.


Karen Majowski

wiek: 66

aktualna praca: burmistrz Hamtramck; Właściciel Tekla Vintage

Edukacja: Doktorat American Culture, University of Michigan, ze szczególnym uwzględnieniem imigracji i etniczności

O Karen Majowski: Zostałam wybrana na pierwszą kobietę-burmistrza Hamramck w 2006 roku, po dwóch latach jako prezydent rady miasta/tymczasowy burmistrz, i służyłam w Komisji Historycznej Hamtramck. Kandyduję teraz na piątą kadencję burmistrza. Jestem byłym prezesem Michigan Municipal Association, reprezentującym wszystkie miasta i wsie Michigan. Zasiadała również w radach nadzorczych Michigan Suburban Alliance i Wayne Metropolitan Agency for Community Action. Moja książka Prawdziwi zdrajcy i Polacy została wydana w 2003 roku i jako badacz rasy i imigracji nadal wykładam i publikuję.

Jestem byłym profesorem nadzwyczajnym polonistyki i studiów nad Europą Wschodnią i Środkową w St. Mary’s College w Orchard Lake w stanie Michigan oraz byłym dyrektorem wykonawczym Polish American Historical Society. Jako kierownik projektu w Instytucie Badawczym ds. Pracy, Zatrudnienia i Ekonomii Uniwersytetu Michigan pracowałem przy projektach gospodarczych i rozwoju społeczności w całym stanie.

W 2013 roku mój mąż i ja kupiliśmy i wyremontowaliśmy pustą witrynę sklepową przy zabytkowej Main Street w Hamtramck i założyliśmy Tekla Vintage.

Dlaczego kandydować na burmistrza Hamtramck? Ubiegam się o kolejną kadencję jako burmistrz Hamtramck, ponieważ jesteśmy w trakcie wielu ekscytujących projektów i inicjatyw, a moje przywództwo pomoże zapewnić, że projekty te zostaną zrealizowane zgodnie z naszym planem głównym i naszym zaangażowaniem w Hamtramck jako zróżnicowaną, dostępną dla pieszych i przyjazna społeczność miejska. W ciągu 18 lat mojej służby w wyborach zbudowałem relacje we wszystkich naszych różnorodnych społecznościach, opowiadając globalną publiczność historię Hamtramck jako mikrokosmosu amerykańskiego doświadczenia. To doświadczenie i zaangażowanie w rzecznictwo i budowanie mostów jest jedną z moich najsilniejszych motywacji.

Jesteśmy w trakcie wielu ekscytujących projektów i inicjatyw, a moje przywództwo pomoże zapewnić, że projekty te zostaną zrealizowane zgodnie z naszym głównym planem i naszym zaangażowaniem w Hamtramck jako zróżnicowaną, dostępną dla pieszych i zabawną społeczność miejską. – Karen Majowski

Jaki jest najważniejszy problem stojący przed Hamtramck? Hamtramck, podobnie jak inne miasta, boryka się z wieloma problemami. Ale podzielę je na dwie kategorie: Jedną z nich jest potrzeba inwestowania w infrastrukturę – czy to w infrastrukturę fizyczną, taką jak nasze stare ulice i kanały ściekowe, infrastrukturę gospodarczą, taką jak małe społeczności biznesowe, czy infrastrukturę ludzką, taką jak klastry sąsiedzkie. Drugą kwestią jest uznanie, że Hamtramck stał się modelem dla świata pokazującym, jak różnorodność działa w prawdziwym życiu, na lądzie, na brodawkach i wszystkim, więc znalezienie sposobów, aby upewnić się, że wszyscy usłyszą i poczują się częścią miasta, to niekończący się projekt, ponieważ Hamtramck, bardziej niż kiedykolwiek dla kraju.

READ  Gospodarka Polski | Świat | hjnews.com

Jak poradzisz sobie z tym problemem? Pracujemy nad naszym planem stopniowego rozwiązywania problemów z infrastrukturą fizyczną w miarę możliwości finansowych rok po roku. Ponadto miasto kontynuowało starania o włączenie wielojęzycznych oznakowań w ratuszu, tłumaczenie dokumentów miejskich oraz szkolenie i dywersyfikację naszej siły roboczej. Jako burmistrz oczywiście popieram i zachęcam do tych inicjatyw. Jako rzecznik miasta, nadal moim zadaniem jest opowiadanie tych historii i historii amerykańskiego snu w Hamtramck, błędnej i niekompletnej, szerszemu światu.

Jakie działania/decyzje podjęła obecna administracja miasta lub rada miasta, których nie zatwierdziła? Ostatnio moje spory z Radą Miasta dotyczyły głównie decyzji, które podważają podstawową tkankę Hammamka jako społeczności miejskiej, z której można chodzić pieszo, zorientowanej na ludzi. Na przykład rada ostatnio zezwoliła na dodatkowe redukcje chodników i podjazdów, a także zatwierdziła dołączone werandy. Jako burmistrz nie mam głosu z wyjątkiem rozporządzeń, kontraktów i rozstrzygnięć remisowych, więc nie mam prawa głosu w tych decyzjach, które są śliskim pochyleniem, które zagrażają aktywom, które czynią nas tak wyjątkowymi i rynkowymi jako społeczność. Nie dalej jak wczoraj wieczorem Wydziałowa Rada Odwoławcza, której członkowie są mianowani przez Radę Miejską, odrzuciła rozbieżność w zakresie podziału na małe przedsiębiorstwo, zlokalizowane w budynku, który kiedyś był budynkiem o mieszanym przeznaczeniu, a obecnie znajduje się w dzielnicy mieszkalnej. Ta tradycyjna mieszanka zastosowań jest czymś, co było powszechne w Hamtramck, podczas gdy niektóre organy zarządzające Hamtramck pracują nad podważeniem tych samych cech, które starają się tworzyć inne miasta i przedmieścia.


Niezawodny, dokładny i aktualny.

WDET Staramy się, aby nasza prasa była dostępna dla wszystkich. Jako organizacja mediów publicznych zachowujemy naszą uczciwość dziennikarską dzięki niezależnemu wsparciu czytelników takich jak Ty. Jeśli możesz WDET Jako źródło wiadomości, muzyki i rozmów, zrób prezent już dziś.

wpłać dzisiaj »

READ  V4 Alliance Springs wracają do życia, aby chronić rolników