Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Polska, Rumunia l KBS WORLD

Zdjęcie: Wiadomości KBS

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Kim Jin-pyo wyruszy w swoją pierwszą zagraniczną podróż w piątek od objęcia urzędu na początku zeszłego miesiąca.

Kim po raz pierwszy odwiedzi Polskę w piątek na rozmowy z przewodniczącą izby niższej polskiego parlamentu w Warszawie Elżbietą Witek.

Biuro Kima poinformowało, że mówca podczas zgromadzenia omówi niedawny eksport broni z Korei Południowej do tego kraju. Wizyta Kima następuje po tym, jak południowokoreańscy kontrahenci zbrojeniowi podpisali z Polską umowy na eksport myśliwców, czołgów bojowych i samobieżnych haubic.

Kim pojedzie później do Rumunii w niedzielę, aby spotkać się z tamtejszymi ministrami energii, edukacji i kultury, aby omówić sposoby dalszego pogłębienia więzi między tymi dwoma krajami, które w 2008 roku zostały przekształcone w partnerstwo strategiczne.

Prelegent spotka się z czołowymi przedstawicielami rumuńskiego parlamentu i poprosi o wsparcie Rumunii dla południowokoreańskich przedsiębiorstw, które chcą uczestniczyć w krajowym planie modernizacji elektrowni jądrowych. Będzie zabiegał o uwagę i poparcie Rumunii dla starań Korei Południowej o organizację Wystawy Światowej 2030 i wysiłków na rzecz budowania pokoju na Półwyspie Koreańskim.

READ  Drużyny z Europy wzywają Kirsty'ego - kapitana sześciu Szkotów do reprezentacji Polski