Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przewodniczący Komisji Miami-Tate, liderzy Humane Society powracają między polsko-ukraińskimi akcjami pomocy na granicy – WSVN 7News | Miami Wiadomości, Pogoda, Sport

Międzynarodowe lotnisko w Miami, FLA. (WSVN) – Przywódcy Południowej Florydy i lokalne organizacje wkraczają, aby pomóc w ukraińskim kryzysie uchodźczym, w tym podróż do Europy Wschodniej, aby osobiście zobaczyć obecną sytuację.

W sobotnie popołudnie przewodniczący Komisji Miami-Tate Jose „Pepe” Diaz wylądował na międzynarodowym lotnisku w Miami po powrocie z granicy polsko-ukraińskiej.

– Zobaczyć, jak wychodzą osobiście, i – mruknął głosem.

Komisarz był tak wzruszony, że nie mógł znaleźć słów.

„To bardzo trudne. Próbują zabrać ze sobą swoje zwierzęta, ponieważ są jak członek rodziny” – powiedział.

Liderzy Humane Society of Broward County również powrócili w sobotę do południowej Florydy, gdzie mieli szczęście opiekować się zwierzętami i rewitalizować je za granicą w zeszłym tygodniu.

Polska przyjęła trzy miliony ukraińskich uchodźców i ich zwierzęta domowe od początku wojny z Rosją.

Według Rachel Krieger z Humane Society wiele zwierząt jest w złym stanie.

„Dużo odwodnionych zwierząt, które przez długi czas nie jadły ani nie piły, zwłaszcza jeśli chodzą z niektórych wschodnich części Ukrainy” – powiedział. „Właściciele nie mają w tej chwili nic, bo uciekają – robią co w ich mocy, ale nie mogą dać żadnego z nich swoim ukochanym pupilom”.

Diaz udostępnił zdjęcia rodzin leżących na łóżeczkach i ludzi ustawiających się w kolejce po płaszcze i koce.

Komisarz zrobił również zdjęcie osobom próbującym ładować telefony komórkowe i laptopy. Powiedział, że to subtelne przypomnienie, że ludzie wykorzenieni przez okupację wojenną są tacy jak my.

„Są tacy jak my. To może się zdarzyć tutaj; Może się to zdarzyć wszędzie, więc mogę powiedzieć, że muszę im pomóc – powiedział.

Diaz spędził kilka dni z globalną misją na rzecz wzmocnienia pozycji organizacji non-profit na południu Florydy. Organizacja założyła magazyn w pobliżu polskiej granicy, aby połączyć się z zaopatrzeniem dla uchodźców i kieruje podziemną akcję humanitarną.

READ  Kosowski i Petrie ustanowili nowe rekordy w Europie | UEFA EURO 2020

Dias wysłał wiadomość do kolegów z Południowej Florydy: Proszę dać.

„To zrobi różnicę dla wielu ludzi i to jeszcze nie koniec” – powiedział.

Jest to wiadomość powtórzona przez burmistrz hrabstwa Miami-Date, Danielę Levine Kawa.

„Wszyscy musimy otworzyć nasze serca i kieszonkowe książki” – powiedział.

Burmistrz powiedział, że ma nadzieję, że komisarze okręgowi zatwierdzą rozwiązanie, które umożliwi pracownikom powiatu przekazanie urlopu w ramach dobrowolnej zbiórki pieniędzy dla narodu ukraińskiego.

„Jeśli zdecydują się, jest to wysiłek wolontariuszy z ich strony, ale może to pomóc w zebraniu znacznych dolarów na pomoc” – powiedział. „Ponadto byłem w kontakcie z Białym Domem, aby zapewnić ich, że jeśli uchodźcy tu przyjdą, przywitamy ich obiema rękami”.

Copyright 2022 Sunbeam Television Corp. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej