Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Pelosi dziękuje Polsce za wsparcie Ukrainy, spotyka się z prezydentem

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Pelosi dziękuje Polsce za wsparcie Ukrainy, spotyka się z prezydentem

Delegacja wysokiego szczebla Kongresu USA pod przewodnictwem przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi była w poniedziałek w Warszawie, aby wyrazić wdzięczność Polsce za jej humanitarne i inne wsparcie dla Ukrainy.

Pelosi i sześciu amerykańskich prawników spotkało się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi prawodawcami.Wizyta nastąpiła po weekendowej wizycie w Kijowie, gdzie spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który zobowiązał się wspierać swój kraj do czasu pokonania Rosji.

W oświadczeniu po spotkaniu z Dudą Pelosi nazwał go ważnym partnerem we wspieraniu narodu ukraińskiego w obliczu brutalnej i nieuzasadnionej wojny Putina.

Podczas spotkania, powiedziała, członkowie jej delegacji wyrazili głęboką wdzięczność Ameryki rządowi polskiemu i Polakom za otwarcie swoich serc i domów dla ukraińskich uchodźców oraz potwierdzili zobowiązanie naszego narodu do dalszego wspierania wysiłków humanitarnych Polski.

Rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała kryzys uchodźczy, w wyniku którego z kraju uciekło ponad 5,5 miliona ludzi. Największa grupa, ponad 3 mln osób, przybyła do Polski, a wielu z nich pozostało.

Zwykli obywatele polscy zabierali Ukraińców do domu, a rząd i wolontariusze mobilizowali się do pomocy na niezliczone sposoby.

Podróż odbyła się dwa dni po tym, jak prezydent USA Joe Biden zwrócił się do Kongresu o 33 miliardy dolarów na wsparcie wojny Ukrainy z Rosją, co stanowi ponad dwukrotność początkowej kwoty 13,6 miliarda pomocy, która jest obecnie prawie wyczerpana.

Ten środek ma na celu poinformowanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że ​​amerykańska broń i inne formy pomocy nie znikną.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Rzeszowie członkowie delegacji Kongresu jednogłośnie pochwalili obronę Ukrainy, przedstawiając swoją walkę jako dobra ze złem oraz zapewniając ciągłe długoterminowe wsparcie wojskowe, humanitarne i gospodarcze USA.

READ  Polska partia rządząca proponuje projekt ustawy o zniesieniu zakazu dla Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem Reutera

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przeformułowane tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z udostępnionego kanału).

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i które mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, nadal jesteśmy zobowiązani do informowania Cię na bieżąco o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Dalsze subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, jakim jest dostarczanie lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy