science

Przestrzeń technologii handlu detalicznego podczas pandemii COVID – Retail Technology Innovation Center

Według badań Barclays Corporate Banking w ciągu najbliższych 12 miesięcy na głównych ulicach może otworzyć się 17 000 lokalnych sklepów, ponieważ brytyjscy klienci przystosowują się do świata po zamknięciu, wyglądając lokalnie.

Sklep spożywczy online, British Corner Shop, otworzył nowy magazyn w Holandii po tym, jak Brexit spowodował gwałtowny wzrost popytu w całej Europie.

Jednostka o powierzchni 125 000 stóp kwadratowych jest pierwszym europejskim magazynem firmy i ma służyć jako centrum dystrybucji dla klientów w całej Europie i poza nią.

Incubeta rozszerzyła współpracę z firmą Marks and Spencer w Wielkiej Brytanii, oferując zautomatyzowaną ofertę i płatne kanały społecznościowe.

Firma Fabric, zajmująca się handlem elektronicznym, zebrała inwestycję w wysokości 100 milionów dolarów.

Dzieje się to zaledwie pięć miesięcy po zebraniu 43 milionów dolarów z pierwszej rundy. Czteroletnia firma twierdzi, że przychody wzrosły o ponad 800% rok do roku, a pandemia koronawirusa przyspieszyła wprowadzanie e-commerce.

Według badań przeprowadzonych przez D.S. Smitha ograniczenia Covid-19 dały początek nowemu typowi konsumenta – kupującemu produkty fusion.

Dzielą swój czas na cegły i zaprawy, online i Click & Collect, pozostawiając sprzedawców i marki pod ogromną presją, by dotrzymać im kroku.

Według badań Tech Nation Wielka Brytania zajmuje trzecie miejsce na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Chinach, pod względem liczby firm technologicznych o wartości ponad 10 miliardów dolarów.

Ta pierwsza podwoiła liczbę firm (znanych również jako decacorns) w tym momencie w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, przynosząc siedem firm do 10 miliardów dolarów w 2021 r.: Revolut, Wise, Arrival, eToro, Checkout.com, Farfetch i Ocado.

READ  Oczyszczanie nieba z kosmicznych śmieci

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment