Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przestrzeń symulacyjna opracowana przez Aborygenów zaplanowana dla WSU Spokane z grantem Bank of America | Insider WSU

Spokane, Waszyngton – Program Native American Health Sciences (NAHS) Uniwersytetu Stanu Waszyngton zbuduje coś, co uważa się za pierwszą przestrzeń symulacji klinicznej opracowaną i kierowaną przez rdzenną ludność w Native American Health Center na terenie kampusu.

NAHS wybuduje 1045 stóp kwadratowych powierzchni klinicznej, w której znajdzie się sala symulacji badań pacjentów, sala symulacji badań pacjentów w szpitalu, sala do nauczania i mediacji, a także pomieszczenia do przechowywania symulacji klinicznych i towarzyszące metody leczenia.

Projekt jest finansowany z grantu w wysokości 250 000 USD od Bank of America w ramach działań firmy na rzecz promowania równości rasowej i możliwości ekonomicznych. W uznaniu tego zaangażowania przestrzeń zostanie nazwana Bank of America Indigenous Clinical Simulation Suites.

„W całej naszej historii i na całym świecie podbiła uszy, umysły i serca naszych sojuszników i przyjaciół, którzy chcieli zobaczyć bardziej pokojowy, życzliwy i sprawiedliwy świat” – powiedziała Naomi Bender, dyrektor Native American Health Sciences dla WSU Program Spokane. „Dzięki temu hojnemu darowi Bank of America honoruje to, co tak wielu innych odłożyło na bok: nasze sposoby poznawania i leczenia. Bank of America inwestuje w przyszłość, w której nasi pracownicy służby zdrowia zaczną eliminować dysproporcje zdrowotne poprzez wiedzę i praktyki zorientowane na kulturę że równoważenie zachodnich opinii, a nie utrwalanie ich”.

Studenci i klinicyści w centrum uzyskają holistyczne spojrzenie na opiekę z pomocą rodzimych instruktorów medycyny, pielęgniarstwa, farmacji, pokrewnego zdrowia i obszarów tradycyjnych perspektyw leczenia. Przestrzeń symulacji klinicznej da uczniom – aborygeńskim i nierdzennym – możliwość poznania zdrowia i dobrego samopoczucia Aborygenów od aborygeńskich uzdrowicieli.

„Ten program tworzy ścieżki dla społeczności rdzennych Amerykanów, zmieniając zarówno edukację, jak i opiekę nad pacjentem w sposób, na który wyjątkowy wpływ ma to, kto będzie im służył” – powiedział Kurt Wallsdorf, prezes Bank of America Spokane. „Nasi partnerzy NAHS dostarczają solidny program nauczania, który zajmuje się nierównościami zdrowotnymi społeczności plemiennych w północno-zachodnim Pacyfiku i poza nim, jednocześnie rozwijając zróżnicowaną siłę roboczą na przyszłość. Doceniamy cenny wkład dr Bandara i wszystkich uczestników w zapewnienie, że nasz region jest drogowskazem dla pozytywnych zmian.”

READ  Załoga bada sztuczną inteligencję i ludzki układ nerwowy we wtorek – stacja kosmiczna

Ponadto NAHS opracowuje 12-kredytowy certyfikat Interprofessional Indigenous Healing Perspectives, który będzie wykorzystywał nowo utworzony pakiet symulacji klinicznej do rozwijania praktyk bezpieczeństwa kulturowego w medycynie. Certyfikat będzie dostępny osobiście i online dla uczących się w całym kraju.

Centrum, które zostało otwarte na początku 2021 r., stanowi również kamień milowy w wysiłkach NAHS w WSU Spokane w rekrutacji, zatrzymywaniu i służeniu rdzennym i nierdzennym studentom oraz partnerom społeczności plemiennych. Ogólnosystemowych rdzennych amerykańskich studentów przed zdrowiem zapisanych na WSU zwiększyło się o 30% w ostatnim roku akademickim, a WSU Spokane odnotowało jeszcze większy wzrost, z 50% wzrostem liczby rdzennych studentów zapisujących się na jej programy medyczne, pielęgniarskie i farmaceutyczne.

Dzięki temu stypendium NAHS ma również na celu zapewnienie wsparcia, przestrzeni, szkoleń, współpracy i innej pracy ze społecznościami plemiennymi w całym kraju.

Obecnie WSU Spokane może pochwalić się 45 rdzennymi amerykańskimi studentami, a NAHS obsługuje 189 rdzennych amerykańskich studentów przedmedycznych na WSU, większość z nich na kampusie Pullman. Centrum jest otwarte dla wszystkich uczniów i służy jako przestrzeń do nauki dla rodzimych uczniów i ich rówieśników. NAHS organizuje również wydarzenia i programy informacyjne w 47 publicznych szkołach średnich i ponad 30 plemiennych szkołach średnich na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Jest to druga niedawna współpraca między WSU i Bank of America, obejmująca grant w wysokości 250 000 USD na uruchomienie Spinout Space w Spokane (sp³nw), nowego inkubatora nauk przyrodniczych do uruchamiania startupów.

Kontakt z mediami: