Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przestrzeń sesji powraca w grudniu – TechCrunch

W zeszłym roku zorganizowaliśmy pierwsze wydarzenie poświęcone wystrzeliwaniu w kosmos, TC: Space Sessions, w którym uczestniczyli niektórzy z czołowych założycieli i liderów branży, w tym Peter Beck z Rocket Lab, Lisa Callahan z Lockheed Martin, Dave Lemp z Amazon, Cathy Lauders z NASA I wiele więcej. W tym roku z radością ogłaszamy, że zrobimy to ponownie z sesjami głównych akcjonariuszy: Space 2021, które faktycznie odbędą się w dniach 14-15 grudnia.

Nawet w ciągu kilku miesięcy pomiędzy sesjami Prime Shareholder: Space w 2020 roku i teraz, w branży było wiele ważnych działań, w tym kilka startów i dodawanie większej infrastruktury w kosmosie. NASA sygnalizuje silniej niż kiedykolwiek wcześniej, że chce zachęcić sektor prywatny do wymiany Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pod koniec jej okresu użytkowania i do współpracy z większą liczbą startupów niż kiedykolwiek wcześniej, dążąc do znaczącej współpracy publiczno-prywatnej.

Ten rok będzie również jednym z najbardziej ruchliwych do tej pory pod względem nowych komercyjnych firm startowych, które pojawią się online, z planowanymi komercyjnymi lub orbitalnymi lotami testowymi firm takich jak Astra, Relativity Space i Firefly Aerospace oraz z większą liczbą działających wież, zbudowanych z satelitów Wyposażony w czujniki zdolne do dostarczania nowych i bardziej szczegółowych danych do użytku komercyjnego na Ziemi, jest to odpowiedni moment dla start-upów na całym świecie, aby wykorzystać nowe dane do budowania firm w oparciu o wcześniej niedostępne zasoby kosmiczne.

Zagłębimy się w ten rozszerzony rynek startów i wiele dostępnych możliwości wykorzystania ogromnego bogactwa danych ze źródeł kosmicznych i udostępnienia ich do użytku naziemnego podczas tegorocznych sesji TC: Space. Nie możemy się również doczekać, aby dowiedzieć się więcej o kolejnym kroku w eksploracji kosmosu przez ludzi oraz zabezpieczeniu gwiazd dla bezpieczeństwa i stałego dostępu dla wszystkich. Skorzystaj z szybkiego startu i zaoszczędź 100 $, kupując bilety Early Bird już teraz!

READ  Na US Open spadająca oglądalność pozostawia odosobnioną przestrzeń i atmosferę