Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przestrzeń Pottera na torze dla ogromnej ekspansji za 18 milionów funtów w Druitwich

Przestrzeń Pottera na torze dla ogromnej ekspansji za 18 milionów funtów w Druitwich

Przestrzeń PotteraFirma, która jest właścicielem i operatorem pięciu parków biznesowych w Wielkiej Brytanii, jest na dobrej drodze do realizacji swojej pięcioletniej wizji zainwestowania 18 milionów funtów w podwojenie wielkości zakładu w Droitwich, ponieważ budowa rozpocznie się w pierwszej fazie rozwoju.

Firma otrzymała pozwolenie na budowę na początku tego roku na budowę dodatkowych 105 000 stóp kwadratowych jednostek przemysłowych w Derwitwich, dodając do 286 000 stóp kwadratowych zajmujących 38 akrów.

Dzięki zainwestowaniu 10 milionów funtów w tej początkowej fazie, budowa pierwszych dwóch jednostek o powierzchni 28 360 stóp kwadratowych i 21 895 stóp kwadratowych rozpoczęła się na dobre i ma zostać ukończona do wiosny 2023 roku.

Chociaż nie jest to warunek wstępny dla pierwotnego zatwierdzenia planowania, wszystkie nowe jednostki będą dążyć do uzyskania akredytacji BREEAM „Very Good”, aby zapewnić swoim klientom wysokiej jakości zrównoważone budynki i zwiększyć atrakcyjność lokalizacji.

Potter Space przywiązuje również dużą wagę do poprawy przestrzeni do odpoczynku w ogrodzie, aby poprawić samopoczucie swoich klientów. Obejmie to rozszerzenie obszarów krajobrazowych oraz stworzenie w pobliżu miejsca terenów piknikowych i spacerów przyrodniczych.

Jason Rockett, dyrektor zarządzający PotterSpace, powiedział: „Nasze zobowiązanie do zainwestowania 18 milionów funtów w podwojenie wielkości Drewtwicha w ciągu następnych pięciu lat jest znaczącym kamieniem milowym dla Potter Space w Midlands.

„Chociaż na miejscu mamy około 300 000 stóp kwadratowych budynków, zbliżyliśmy się do 100% obłożenia i rozpoznaliśmy potrzebę zaspokojenia popytu i rosnącej liczby zapytań, które otrzymywaliśmy na wysokiej jakości moduły magazynowe w okolicy. na możliwość znacznego rozwoju terenu i wprowadzenia nowych inwestycji i miejsc pracy do regionu.”

Fischer niemiecki A Harris Lamb Są to wspólne czynniki działające na tym początkowym etapie.

Rob Champion, partner w Estate Agents, Fisher German powiedział: „Jak zeznają Jason i zespół Potter Space, widzieliśmy utrzymujący się profesjonalny popyt na obiekty przemysłowe i magazynowe tego kalibru w Midlands i spodziewamy się, że zainteresowanie będzie bardzo wysokie”.

READ  Podobno Tesla wynajmuje powierzchnię biurową w Indiach, co wskazuje na rychłe wejście na rynek

Charles de Onsey, dyrektor firmy konsultingowej Harris Lamb, dodał: „Rozbudowa placówki Derwich tej wielkości stawia Potter Space w godnej pozazdroszczenia pozycji w czasie, gdy brakuje powierzchni magazynowych w kraju, regionie i lokalnie, a ich dostępność jest ograniczona. konkurencja w regionie.”