Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przesłuchania 6 stycznia – NA ŻYWO: Steve Bannon uznany za winnego pogardy po odrzuceniu wezwania

Nowe wideo pokazuje, że Donald Trump dosłownie nie jest w stanie powiedzieć, że przegrał wybory

Steve Bannon został uznany za winnego pogardy po zignorowaniu wezwania z 6 stycznia od Komisji Specjalnej Izby ds. Badania buntu.

Były doradca Trumpa został skazany za dwa zarzuty pogardy i teraz czeka go obowiązkowa minimalna kara więzienia od 30 dni do roku.

Senator Josh Hawley z Missouri został zniesławiony po tym, jak telewizyjne przesłuchanie komisji 6 stycznia pokazało nagranie, jak ucieka przed zwolennikami Trumpa szturmem Kapitol – zaledwie kilka godzin po tym, jak pokazał im solidarną pompę pięścią.

Wśród przekonujących szczegółów jego bezczynności podczas ataków na Kongres komisja przeanalizowała fragmenty przemówienia wygłoszonego przez ówczesnego prezydenta 7 stycznia i Dwóch pracowników zarządzających Kto zrezygnował po zamieszkach w Kapitolu zeznawał osobiście.

Wiceprzewodnicząca Liz Cheney powiedziała na zakończenie przesłuchania, że ​​komisja przeprowadzi dalsze przesłuchania we wrześniu, aby ujawnić więcej dowodów, które wciąż otrzymuje. „Drzwi się otworzyły, wydano nowe wezwania i zapora zaczęła pękać” – powiedziała.

1658516113

Steve Bannon uznany za winnego zniewagi sądu po odrzuceniu nakazu sądowego z 6 stycznia

Steve Bannon został uznany za winnego pogardy po zignorowaniu wezwania z 6 stycznia od Komisji Specjalnej Izby ds. Badania buntu.

Jury obradowało prawie trzy godziny, wliczając w to przerwę na lunch.

„Ta sprawa nie jest skomplikowana, ale jest ważna” – powiedziała prokurator Molly Gaston podczas piątkowych dyskusji zamykających.

Powiedziała jurorom, że Bannon „wybrał lojalność wobec Donalda Trumpa nad przestrzeganie prawa” i zignorował prośby komisji o informacje na temat Rebelii Kapitolińskiej.

Wysłanie wezwania do Trumpa, byłego głównego stratega Białego Domu, było wczesnym priorytetem dla komisji, ze względu na jego obecność w niesławnej „sali wojennej” w Willard Hotel w Waszyngtonie, DC, 5 stycznia. Sojusznik Trumpa wcześniej przewidział w swoim podcaście, że „całe piekło” „eksploduje” 6 stycznia.

READ  Morderca z Teksasu uznany za winnego zamordowania emeryta, którego poznał w Walmart | Wiadomości z USA

Sam Bannon nie zeznawał podczas procesu o pogardę, ale jego obrona argumentowała, że ​​wezwania komisji były nieważne, motywowane politycznie i oparte na „tymczasowych” terminach, które wciąż były przedmiotem negocjacji.

Doradca Trumpa celowo nie odmówił zastosowania się do wezwania. Oczywiście nie. Jego prawnik, M Evan Corcoran, powiedział, że nie odmówił celowo podporządkowania się niczemu.

1658515852

Republikanie twierdzą, że Liz Cheney jest „kluczową postacią” podczas przesłuchań 6 stycznia

„Rozmawiałem z wieloma Republikanami, którzy mówią, że… główną postacią podczas tych przesłuchań z 6 stycznia… pomimo tego, że wszyscy świadkowie są oczywiście naprawdę ważni, jest Liz Cheney” – powiedział korespondent NBC News w Waszyngtonie. MSNBC.

W czwartek pani Cheney złożyła hołd wielu kobietom, które zgłosiły się do złożenia zeznań.

„Nie tylko wiele kobiet, ale wiele z nich jest młodych… fakt, że są one młode i że są kobietami, prawdopodobnie świadczy o ich innym spojrzeniu na rząd” – powiedział analityk prawny Barb McQuade.

1658514352

House usuwa tweet atakujący świadka z 6 stycznia, który pracuje jako pracownik republikański

Dom Republikanie Była na szpikulcu Media społecznościowe Po usunięciu tweeta, w którym zaatakowała jednego z ich pracowników, gdy zeznawała przed komisją 6 stycznia.

„Po prostu kolejny kłamca i pionek w polowaniu na czarownice Pelosi”, konto HouseGOP napisało na Twitterze, gdy Sarah Matthews pojawiła się przed ogromnym panelem przesłuchującym w czwartek wieczorem.

Pani Matthews, były zastępca biały Dom Jest sekretarzem prasowym, pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji w organizacji republikańskiej, zgodnie z jej profilem na Linkedin.

Tweet został wkrótce usunięty, a Pete Partia Republikańska Rzecznik powiedział wzgórze „To zostało wysłane na poziomie personelu i nie autoryzowane.”

Ich interpretacja nie przeszkodziła Republikanom Izby Reprezentantów w otrzymywaniu negatywnych opinii na temat fałszywych błędów.

1658512940

Domowa gazeta Hawleya ściga go

Papier w kraju pochodzenia dla Missouri Senator Josh Hawley przesuń republikański jako „uciekający tchórz” w odpowiedzi na Materiał wydany 6 stycznia Panel, który pokazał go kłusującego przez korytarze z dala od… Budynek Kapitolu Buntownicy przybyli zaledwie kilka godzin po tym, jak został sfilmowany, podnosząc pięść na znak solidarności z mafią.

„Josh Hawley to pośmiewisko”, napisała redakcja Gwiazda Kansas Citygazeta opisująca miasto, w którym Sean Hawley spędził większość swojego dzieciństwa i młodości.

W artykule redakcyjnym szczegółowo opisano, jak podczas czwartkowego wieczoru transmitowanego w telewizji przesłuchania komisji Izby Reprezentantów badającej zamieszki na Kapitolu z 6 stycznia, reprezentantka Eileen Luria pokazała klip z młodszym senatorem z Missouri, „który z pewnością będzie trwał do końca jego życia”.

Joanna Chisholm Raporty:

1658511652

Prokuratorzy twierdzą, że Steve Bannon „wybrał lojalność wobec Trumpa”, gdy obrady rozpoczynają się 6 stycznia w procesie o pogardę

Rozpoczęły się obrady W pogardy proces byłego adwokata Donalda Trumpa, Steve’a Bannona, oskarżonego o zignorowanie wezwania od komisji Kongresu badającej zamieszki z 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

„Ta sprawa nie jest skomplikowana, ale jest ważna” – powiedziała prokurator Molly Gaston podczas piątkowych dyskusji zamykających.

Powiedziała jurorom, że Bannon „wybrał lojalność wobec Donalda Trumpa nad przestrzeganie prawa” i zignorował prośby komisji o informacje na temat Rebelii Kapitolińskiej.

Wysłanie wezwania do pana Bannona było wczesnym priorytetem komisji, ze względu na doniesienia, że ​​5 stycznia przebywał w „pokoju wojennym” hotelu Willard, znanego z sojuszników Trumpa w Waszyngtonie. To „całe piekło” „eksploduje” 6 stycznia.

Sam Bannon nie zeznawał podczas procesu o pogardę, ale jego obrona argumentowała, że ​​wezwania komisji były nieważne, motywowane politycznie i oparte na „tymczasowych” terminach, które wciąż były przedmiotem negocjacji.

1658510512

Objawy Bidena Covida „polepszyły się” po pierwszym dniu leczenia przeciwwirusowego

prezydent Joe BidenLekarz prezydenta, dr Kevin O’Connor, powiedział w notatce w piątek, dzień po ogłoszeniu przez Biały Dom, że Biden uzyskał pozytywny wynik testu. COVID-19.

Dr O’Connor powiedział, że temperatura Bidena wzrosła w czwartek wieczorem do 99,4 stopni Fahrenheita, ale wróciła do normy po tym, jak zaczął brać paracetamol i od tamtej pory tak pozostała.

Były lekarz wojskowy, który leczył Bidena od czasu, gdy był wiceprezydentem za Baracka Obamy, powiedział, że 79-letni prezydent „toleruje leczenie lub leczenie Dobre” i leczenie baxolvidem będzie kontynuowane zgodnie z planem.

1658508636

Prokuratorzy: Bannon wybrał Trumpa zamiast prawa

Rozpoczęły się obrady W pogardy proces byłego doradcy Donalda Trumpa, Steve’a Bannona, oskarżonego o zignorowanie wezwania od komisji Kongresu badającej zamieszki z 6 stycznia w Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

„Ta sprawa nie jest skomplikowana, ale jest ważna” – powiedziała prokurator Molly Gaston podczas piątkowych dyskusji zamykających.

Powiedziała jurorom, że Bannon „wybrał lojalność wobec Donalda Trumpa nad przestrzeganie prawa” i zignorował prośby komisji o informacje na temat Rebelii Kapitolińskiej.

1658507042

Josh Hawley nazywa Fistpump McRunpants pseudonimem „Fistpump McRunpants” po tym, jak nowy film pokazuje senatora uciekającego przed buntownikami Kapitolu

Polecane ujęcia Josh Hawley Został uruchomiony w tym tygodniu w Kapitolu Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r., Co doprowadziło do tego, że senator był szeroko wyśmiewany w mediach społecznościowych.

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów badająca zamieszki opublikowała nowy materiał filmowy pokazujący Missouri republikański Senator biegał po Kapitolu podczas zamieszek, wkrótce po tym, jak dumnie podniósł pięść, by wesprzeć tych samych buntowników, z których później zmuszony był uciekać.

Illinois republikański Adam KinzingerPan Hawley, jeden z panelistów, który poprowadził dziewiątą sesję panelu w czwartek wieczorem, nadał panu Hawleyowi specjalny przydomek w świetle materiału filmowego.

„Warto zapamiętać: Josh Hawley był pierwszym senatorem, który powiedział, że zawetuje Kolegium Elektorów, powodując passę Teda Cruz-Ace’a. Nie było zbyt wiele tlenu, aby zmagać się z planem zamachu stanu bez Fistpump McRunpants” Kinzinger napisał na Twitterze w piątek rano .

Hawley i republikański senator z Teksasu Ted Cruz sprzeciwili się certyfikacji niektórych głosów Kolegium Elektorów w dniu 6 stycznia 2021 r., w dniu, w którym uczestnicy zamieszek zbojkotowali Kongres, kiedy zakończyli z prezydentem Joe Bidenem, który wygrał wybory w 2020 roku.

1658504828

Trump robi wielkie plany przejęcia służby cywilnej

W październiku 2020 r. ówczesny prezydent Donald Trump podpisany rozkaz wykonawczy Pozwoliłoby mu to na wydalenie szerokiego przekroju bezpartyjnych urzędnicy państwowi którzy prowadzą codzienną działalność w każdej części Stanów Zjednoczonych Rząd. Teraz jego sojusznicy kładą podwaliny pod jego realizację, jeśli odzyska prezydenturę w 2025 roku.

według AksjosA Mnóstwo powiązanych z Trumpem think tanków i organizacji non-profit „opracowało listę kandydatów, często wybieranych ze względu na ich wrogość wobec systemu – zgodnie z wieloletnią obsesją Trumpa na temat osuszania „bagna”, które zostanie zasypane w agencjach federalnych pierwszego dnia Trumpa administracja.” drugi.

Ci polityczni powiernicy będą w stanie „przyspieszyć kontrowersyjne zmiany w polityce i władzy wykonawczej, ale także umożliwić rundy odwetu przeciwko rzeczywistym lub domniemanym wrogom, prawdopodobnie wykluczając prezydenta i sojuszników ze śledztwa lub ścigania”.

Andrzeja Feinberga Ma więcej.

1658502936

Hawley próbuje promować kubek z pompką pięści po upokorzeniu wideo

Zniewaga Josha Hawleya z rąk Komisji Specjalnej trwała 6 stycznia zeszłej nocy, ale wydaje się, że próbuje to wykorzystać, a przynajmniej upiera się, że to nie „b***h”, że policjant Michael Fannon uważane. być.