Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przesłuchania 6 stycznia DZIŚ: Trump skrytykował, zanim pojawiły się dowody mówiące urzędnikom o „znalezieniu” głosów w Gruzji

Przesłuchania 6 stycznia DZIŚ: Trump skrytykował, zanim pojawiły się dowody mówiące urzędnikom o „znalezieniu” głosów w Gruzji

6 stycznia: Ivanka Trump przywołuje swojego ojca, którego Pence nazwał „słabym” w ostatniej rozmowie

Donald Trump podzielił się na panel 6 stycznia podczas swojego trzeciego publicznego przesłuchania, mówiąc Truth Social, że nie nakazał byłemu wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi odwołania wyborów w 2020 r. – bezpośrednio zaprzeczając dowodom wielu świadków, nie kwestionując głównego problemu.

Zeznania bombowe ujawniły kampanię lobbingową Trumpa i profesora prawa Johna Eastmana, aby skłonić Pence’a do wstrzymania procesu ratyfikacji w Kongresie 6 stycznia 2021 r. i zrzucenia rezolucji na stany kierowane przez Republikanów.

Były prezydent wygłosił w ten weekend dwa przemówienia, rozdmuchując bezpodstawne teorie spiskowe, fałszerstwa wyborcze i krytykę Demokratów. Inne posty w mediach społecznościowych nazwały komisję śledczą „politycznymi bandytami” i przywróciły często używane przez niego wyrażenie: „POLOWANIE NA CZAROWNICE!”

W międzyczasie komisja zażądała zeznań od Jenny Thomas, żony sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Clarence’a Thomasa, na temat jej kontaktów z Markiem Meadowsem i Eastmanem przed zamieszkami na Kapitolu. Działaczka prawicowa od dawna mówi, że będzie się tego trzymać.

Doradcy Trumpa mówią, że złościł się i nie cieszył, obserwując przesłuchania z 6 stycznia, i że jest sfrustrowany, widząc nagrania jego rodziny, w tym Ivanki Trump i Jareda Kushnera, wykorzystywane przeciwko niemu.

1655658038

Wygląda na to, że Sąd Najwyższy jest gotowy do rozpatrzenia sprawy wyborczej wniesionej przez Partię Republikańską

Sąd Najwyższy wydaje się być gotowy do podjęcia nowej sprawy wyborczej pod naciskiem republikanów, która może zwiększyć władzę stanowych prawodawców nad rasami. Kongres i prezydentury, a także redystrybucję, wykluczenie sądów stanowych z równania.

Oliver O’Connell19 czerwca 2022 18:00

1655657138

Biograf twierdzi, że Ivanka miała „złe przeczucie”, że jej ojciec założył Mike’a Pence’a w styczniu.

Tim O’Brien, autor TrumpNation: sztuka bycia Donaldemdopóki najstarsza córka byłego prezydenta nie miała „złego przeczucia” co do presji, jaką wywierał jej ojciec Mike Pence W dniach poprzedzających 6 stycznia.

klipy z Ivanka TrumpZeznania odbyły się na publicznych rozprawach w Zamieszki w KapitoluTrumpowi, który również słyszał Trumpa, wielokrotnie powtarzano, że jego plan, aby wiceprezydent Pence odesłał wyborców z powrotem do stanów – w nadziei na unieważnienie wyniku wyborów – był nielegalny.

Oliver O’Connell19 cze 2022 17:45

1655656238

Nadzieje GOP na zwycięstwo Virginii w wyścigach domów

a Partia Republikańska Rozmach wyborów stanowych w Wirginii w 2021 r. – a zwłaszcza zwycięstwo gubernatora Glenna Youngkina – wydaje się ożywić pole republikanów w dwóch najbardziej konkurencyjnych wyścigach House w USA.

Zatłoczone wtorkowe prawybory republikanów w Kongresie w 2. i 7. okręgu Wirginii zdecydują, kto zmierzy się w listopadowych wyborach z centrowymi demokratami Elaine Luria i Abigail Spanberger, co z kolei może pomóc w ustaleniu, która partia kontroluje amerykańską Izbę Reprezentantów.

Oliver O’Connell19 czerwca 2022 17:30

1655655412

Zbliżająca się decyzja w sprawie taryf w Chinach mówi dyrektor NEC

W wystąpieniu w CBS News” zmierz się z narodemDyrektor Krajowej Rady Gospodarczej Białego Domu, Brian Dees, powiedział, że w ciągu kilku tygodni zapadnie decyzja, czy podnieść cła z czasów Trumpa na Chiny.

W listopadzie sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała Margaret Brennan, że cła na Chiny już dziś wpływają na problem inflacji w Ameryce.

Oliver O’Connell19 czerwca 2022 17:16

1655654438

Przedstawiciel GOP Kenzinger: „W rzeczywistości moja partia całkowicie zawiodła Amerykanów”

Co więcej, biorąc pod uwagę fakt, że on i Liz Cheney są jedynymi republikanami w komisji, oraz ogromny, partyzancki podział opinii publicznej w sprawie winy byłego prezydenta Donalda Trumpa za zamieszki na Kapitolu, Kinzinger mówi: „Niestety, moja partia całkowicie zawiodła dla Amerykanów. w rzeczywistości ludzie. To mnie zasmuca.” , ale to jest prawdziwe.”

Oliver O’Connell19 czerwca 2022, 17:00

1655653538

Obejrzyj 6 stycznia Michael Lutigieg ujawnia, dlaczego mówi tak wolno podczas słuchania

Godna uwagi cecha trzeciego wysłuchania publicznego w czwartek przed komisją śledczą Izby Reprezentantów Zamieszki w Kapitolu 6 stycznia 2021 r. był to powolny i przemyślany sposób zeznawania emerytowanego sędziego Michaela Lutigiega.

Dla wielu styl mówienia pana Lutigiega dodał oomph do obrad, ponieważ powiedział bez ogródek: „My demokracja Dziś na ostrzu noża „opisane Donald TrumpPlan obalenia wyborów jako „zdrajcy”.

sesja oglądania, Targowisko próżności Pisarz Joe Hagan napisał w Świergot: „Uwielbiam sposób, w jaki ten facet traktuje każdą linijkę swojego zeznania, jakby zapisał ją na narodowym pomniku. I szczerze mówiąc, naprawdę zapisuje to na rzecz historii. Wydaje się, że to wie”.

Sędzia w stanie spoczynku odpowiedział obszernym wyjaśnieniem swojego wyrachowanego sposobu mówienia.

Oliver O’Connell19 czerwca 2022 16:45

1655652638

Raskin zapytał, czy Pence był bohaterem

Pojawienie się w NBC Spotkać prasęChuck Todd, przedstawiciel Demokratów i członek Komitetu 6 stycznia, Jimmy Raskin, zapytał, czy były wiceprezydent Mike Pence był bohaterem, biorąc pod uwagę jego działania, które doprowadziły do ​​zamieszek w Kapitolu iw ich trakcie.

„Myślę, że tego dnia był bohaterem, który opierał się wszelkim kampaniom nacisku i przymusowym wysiłkom, aby skłonić go do gry zgodnie z uporczywym kłamstwem” — odpowiada Raskin.

1655651738

Oliver O’Connell19 czerwca 2022 16:15

1655650838

Trump: Nigdy nie będę jeździł na rowerze

Po wypadku rowerowym prezydenta Joe Bidena w sobotę rano, były prezydent Donald Trump uroczyście przyrzekł na wiecu w Memphis w stanie Tennessee w sobotni wieczór: „Dzisiaj składam ci przysięgę i nigdy nie będę jeździł na rowerze”.

Oliver O’Connell19 czerwca 2022 16:00

1655649938

Czy walka z inflacją oznacza stagnację?

Opinie na temat tego, czy oswajanie inflacji doprowadzi do recesji ze strony obecnych i byłych sekretarzy skarbu, są różne.

na ABC w tym tygodniuJanet Yellen mówi, że recesja nie jest „nieunikniona”, podczas gdy przyznaje, że inflacja jest „niedopuszczalnie wysoka”, dodając, że spodziewa się „spowolnienia” gospodarki.

Tymczasem w NBC Spotkać prasęLarry Summers, sekretarz skarbu za prezydenta Billa Clintona i przewodniczący Narodowej Rady Gospodarczej prezydenta Baracka Obamy, zauważył: „Nie sądzę, aby istniały historyczne precedensy dla inflacji w tempie, w jakim obecnie spadamy do celu wyznaczonego przez Federalne Rezerwa, grupa dwóch procent bez recesji.” „.

Oliver O’Connell19 cze 2022 15:45