Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przeniesienie Nigerii z Trzeciego Świata do Pierwszego Świata przez diasporę (2), do niedzieli Adelajah

Źródło obrazu: Nairametrics

Teraz chcę udowodnić, że diaspora nigeryjska jest zdecydowanie ważna:

„Bo jeśli w tym czasie będziesz całkowicie milczeć, ulga i zbawienie dla Żydów nadejdzie z innego miejsca, ale ty i dom twego ojca zginiecie. Ale kto wie, czy w takim czasie przybyłeś do królestwa?” Estery 4:14.

W zeszłym tygodniu zajmowaliśmy się już numerami od 1 do 5, więc w tym tygodniu przejdziemy od punktu szóstego:

 1. Mój przyjaciel John Abraham Judson został pierwszym czarnoskórym wybranym na posła do Polskiej Izby Reprezentantów. Polska to historia sukcesu, ponieważ z kraju komunistycznego przeszła do szybko rosnącej potęgi gospodarczej w Europie. To doświadczenie jest również potrzebne do przekształcenia Nigerii z kraju trzeciego świata w kraj pierwszego świata. W tym miejscu ludzie tacy jak wielebny John Godson mogą być dobrodziejstwem dla Nigerii;
 2. Nigeryjski burmistrz Brent City w Londynie w Wielkiej Brytanii Michael Addey szacuje, że populacja Nigerii w Londynie wynosi ponad milion. Oprócz Adeyeye jest wielu Nigeryjczyków, którzy dorastali, aby zdobyć pozycję polityczną w Anglii, od radnych po burmistrzów i członków parlamentu. Dobrymi tego przykładami są Chuka Omuna, Helen Grant i Che Onorah. Przyjaciele, czy możecie sobie wyobrazić, jak duży wpływ na nasz rozwój gospodarczy może mieć ta grupa diaspor w samej Anglii?
 3. Istnieją różne szacunki dotyczące Nigeryjczyków w diasporze od 15 do 17 milionów. Są to głównie wykształceni, sprawni fizycznie, młodzi i energiczni Nigeryjczycy. Mogą stać się siłą napędową odbudowy nowego narodu. Nie można przecenić ich roli w uczynieniu Nigerii pierwszym krajem świata. To dlatego, że:
 • są narażeni
 • Większość z nich jest dobrze przeczytana;
 • Nauczyli się żyć zgodnie z prawem narodów, w których są;
 • Są proaktywni i proaktywni.
 • Przetestowali relacje międzykulturowe;
 • Niektórzy z nich znają języki obce.
 • Większość z nich zna teraz wartość ciężkiej pracy i pieniędzy.

Są to kluczowe narzędzia rozwoju narodowego. Z tych i wielu innych powodów Nigeria nie może zaniedbać tak ogromnej liczby Nigeryjczyków za granicą.

 1. Osobiście wzywam nowy rząd Nigerii do utworzenia Ministerstwa Diaspory i Integracji. Pomoże zbudować most między naszymi obywatelami za granicą, a także pobudzi inwestycje z powrotem w nigeryjską gospodarkę. Kraje takie jak Indie, Filipiny i Meksyk mają narodową politykę dotyczącą ich diaspory. Obecnie większość tych gospodarek utrzymuje diaspora. Nigeria musi robić więcej i uczyć się więcej od tych, którzy zrobili lepiej od nas. W naszej podróży z Trzeciego Świata do Pierwszego Świata pojawi się pilne zapotrzebowanie na Ministerstwo ds. Diaspory i Integracji.
 2. Nigeryjczycy rozproszeni po całym świecie przekazali gospodarce kraju 21 miliardów dolarów w 2013 roku. To ponad połowa naszych rezerw walutowych wysyłanych przez diasporę nigeryjską w ciągu jednego roku i jest kolejnym dowodem na to, że Nigeryjczycy niekoniecznie muszą wracać. Ale statystyki dowodzą, że według Organizacji Narodów Zjednoczonych jeden afrykański specjalista pracujący w Stanach Zjednoczonych wnosi do amerykańskiej gospodarki około 150 tysięcy dolarów rocznie. Ponownie, jeśli policzysz, zdasz sobie sprawę, że afrykański profesjonalista, który przesyła 300 dolarów miesięcznie do Afryki, wnosi 40 razy więcej do gospodarki USA niż do Afryki.
READ  Najważniejsze wydarzenia w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w przyszłym tygodniu

Przy wielkości do 21 miliardów dolarów, nie ma wątpliwości, że ta nigeryjska diaspora jest w stanie wytworzyć jeszcze większe bogactwo, jeśli przywiozą swoje doświadczenie i umiejętności z powrotem do Nigerii. Załóżmy, że nie będą w stanie pomnożyć 21 miliardów dolarów 40 razy, jak w Ameryce, ale mogą być w stanie pomnożyć to 10 razy, co będzie ponad 200 miliardów dolarów rocznie. To mniej więcej tyle, ile wynosi budżet Francji.

„Ale teraz nie smućcie się i nie gniewajcie się na siebie, ponieważ sprzedaliście mnie tutaj, ponieważ Bóg posłał mnie przed wami, abym zachował życie, abym zachował wasze potomstwo na ziemi i abym zachował wasze życie z wielkim zbawieniem”. – Rdz 45:5-7

Nawet jeśli większość z tych migrantów z diaspory nie wróci do Nigerii, w tym przypadku mogą nie potrzebować. Możemy więcej skorzystać z ich miłości i pasji do kraju niż z powrotu. Dlatego potrzebujemy, aby nasz rząd ustanowił struktury, które ułatwią bliższe relacje między afrykańskimi imigrantami a kontynentem.

O ile będzie wielu imigrantów, którzy nie są gotowi na powrót do Afryki, to wielu z nich chce przyjechać i osiedlić się na kontynencie. Mnóstwo przykładów Nigeryjczyków, którzy regularnie wracają i znajdują przyczółek w Afryce. Ci odważni młodzi Afrykanie opuścili komfort rozwiniętego świata, aby powrócić do Afryki i przyczynić się do przekształcenia Nigerii z kraju trzeciego świata do kraju pierwszego świata:

Myślę, że patriotyzm jest jak dobroczynność – zaczyna się w domu – Henry James

Reklama TEXEM


 1. 32-letni biznesmen i konsultant. Urodził się i wychował w Vestak w Lagos. Wyjechał do Budapesztu na Węgrzech na studia wyższe. Wrócił do Nigerii w 2014 roku, aby założyć odnoszący sukcesy biznes. Nazwa firmy to Mcinos Outsource Solutions. To firma doradztwa zarządczego, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ich głównym celem jest pomoc firmom, jak najlepiej wykorzystać technologię informacyjną w celu zaspokojenia ich potrzeb i poprawy wydajności; W ten sposób przyczyniając się do uczynienia Nigerii pierwszym krajem na świecie.
 2. Kariba Sasegbon jest właścicielką internetowej firmy kartek okolicznościowych o nazwie Paper and String, którą założyła po powrocie do Nigerii, po pobycie w Wielkiej Brytanii. Z doświadczeniem w fizjoterapii, Kariba pomaga budować i rozwijać nową generację biznesu e-commerce w Nigerii. Jej zamiłowanie do kart i projektowania zainspirowało ją do stworzenia internetowej firmy kartek okolicznościowych, pomysłu jeszcze w powijakach w Nigerii. O ile może to zabrzmieć, każdy pomysł zostanie sprzedany w Afryce ze względu na nieskazitelny stan naszej gospodarki i prawie całkowity brak konkurencji. Wszystko jest ważne, aby pomóc w rozwoju Afryki od kontynentu krajów trzeciego świata do krajów pierwszego świata.
 3. Mimidoo Achineku pracuje w mediach internetowych w Krajowej Komisji Radiofonii i Telewizji w Abudży. Jest blogerką i prowadzi blog o relacjach o nazwie „Miseducation of Mimi”. W wolnym czasie pracuje jako konsultantka ds. strategicznych kampanii marketingowych i rozpoczęła charytatywną akcję For Every Stroke. Uczęszczała do liceum Runic Comprehensive College. Następnie poszedłem na Cambridge Seminars w Cambridge UK na studia O’Levels, a później na Liverpool John Moores University na studia licencjackie z zarządzania biznesem, ze specjalizacją w ekonomii i finansach. Pomimo swoich nieco konkurencyjnych referencji, Memedo wróciła do Nigerii, aby pomóc naszemu narodowi stać się ponownie wielkim.
 4. Afam Muzia, 29-latek z Delta State, wrócił do Nigerii w 2012 roku, początkowo w ramach programu NYSC. Obecnie pracuje jako analityk systemowy w firmie Energia z siedzibą w Lagos. Jego wykształcenie podstawowe i średnie odbyło się w Beninie. W szkole średniej uczęszczał do Igbinedion Education Center, ukończył w 2001 roku i wyjechał do Stanów Zjednoczonych na studia pierwszego stopnia na California State University, Dominguez Hills w latach 2002-2006. Dzięki ludziom takim jak Afam, Nigeria zobaczy świetlaną przyszłość, ale my wciąż potrzebuje milionów takich jak on, aby wróciły i pomogły podnieść naszą poprzeczkę.
 5. Bambu Akane, przedsiębiorca sportowy z Nigerii. Prowadzi firmę o nazwie „Making of Champions”, firmę zajmującą się zarządzaniem sportem i mediami. Robi to od powrotu do Nigerii. Zdobył A-Levels w Reading Grammar School, po czym uczęszczał na University of Cambridge, aby studiować inżynierię chemiczną. Bambu postanowił wrócić do Nigerii, ponieważ kraj ten był tak podatnym gruntem dla tych, którzy szukają możliwości. Ale z drugiej strony jest to kolejny bardzo potrzebny krok w rozwoju narodu.
 6. Peter Nwang’o urodził się w Umuahia w stanie Abia w Nigerii w rodzinie Igbo ze stanu Anambra. Ukończył szkołę średnią w Anglican Grammar School w Umoahia i Methodist College w Ozuakoli, gdzie został pionierem w otrzymaniu nagrody Student of the Year w 1970. W styczniu 1972 Nwang’o przyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby otrzymać wykształcenie na Uniwersytecie Nebraska w Lincoln. Został wybrany do honorowej listy uniwersytetu na pierwszym roku studiów, a także do National Scholastic Honor Society, Phi Eta Sigma, ekskluzywnej grupy akademickiej dla wybranych mężczyzn amerykańskich uniwersytetów. Przeszedł do historii, kiedy został pierwszym studentem uniwersytetu, który zdobył Pharm.D. i jednocześnie doktoraty. Nwangwu przeżył bardzo owocną karierę w Stanach Zjednoczonych przez 34 lata, zanim wrócił do Nigerii, aby przyczynić się do rozwoju kraju. w podręczniku, Amerykanie z NigeriiOpublikowane w Ameryce przez Greenwood Press, autorstwa profesora Ogby, Petera Nwangwu, wraz z Hakim Aliwannależą do Nigeryjczyków wybranych i udokumentowanych jako Nigeryjczycy, którzy wywarli największy pozytywny wpływ i wkład w społeczeństwo amerykańskie.
READ  Środa 10 listopada 2021 - 1 minuta

Niedziela Adlaja Jest urodzonym w Nigerii liderem, strategiem transformacji, patronem i innowatorem. Jej siedziba mieściła się w Kijowie na Ukrainie.


Wspieraj PREMIUM TIMES, który jest uczciwy i wiarygodny

Dobra prasa kosztuje dużo pieniędzy. Jednak tylko dobre dziennikarstwo może zagwarantować istnienie dobrego społeczeństwa, odpowiedzialnej demokracji i przejrzystego rządu.

Aby zapewnić stały bezpłatny dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju, prosimy o rozważenie zaoferowania skromnego wsparcia dla tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz w utrzymaniu odpowiedniego dziennikarstwa i zapewniasz, że pozostaje ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

DarowiznyReklama tekstowa: Zadzwoń do Williego – +2348098788999
Kampania PT MAG AD .