Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przejęcie firmy Sony przez firmę Bungie wywołało więcej dyskusji na Twitterze niż umowa z Activision Blizzard firmy Microsoft

Przejęcie firmy Sony przez firmę Bungie wywołało więcej dyskusji na Twitterze niż umowa z Activision Blizzard firmy Microsoft

Nowe dane opublikowane przez Twitter pokazują, że przejęcie przez Sony bungee Dyskusja wygenerowała ponad Microsoftmający Activision Blizzard na platformie.

Rishi Chadha, szef globalnego partnerstwa w zakresie gier i treści związanych z grami na Twitterze, zamieścił na Twitterze wewnętrzne dane z Twittera pokazujące wysoką częstotliwość tweetów na temat gier wideo w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Chociaż informacje dostarczone przez Shathę nie podają żadnych dokładnych liczb, pokazują, że między 1 stycznia a 31 marca tego roku miały miejsce cztery wyraźne szczyty dyskusji.

To były czasy, kiedy Microsoft ogłosił, że kupuje Activision Blizzard, Sony ogłosiło, że kupuje Bungie, elden pierścień Został zwolniony i Jest to gra elektronicznaRozpoczął się nowy sezon.

Dane z Twittera pokazują, że premiera Elden Ring wywołała najwięcej dyskusji na platformie, prawdopodobnie z powodu milionów graczy, którzy kupili grę pierwszego dnia i podzielili się swoimi pierwszymi wrażeniami.

Drugim omawianym tematem było przejęcie Bungie przez Sony, a następnie przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, które zyskało nieco więcej fanfar niż nowy sezon Fortnite.

Shatha opublikował kolejny tweet pokazujący 10 najlepszych gier, które były najczęściej tweetowane na świecie w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

był na szczycie listy Efekt Jinshin, z Wordle na drugim miejscu. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że Genshin Impact cieszy się powodzeniem na całym świecie (szczególnie w Azji), podczas gdy Wordle jest naturalnie bardzo popularny w krajach anglojęzycznych.

Elden Ring zajął siódme miejsce na liście, podczas gdy Maine Craft Zajęła 10. miejsce.

ogłoszenie: Aby wyświetlić to włączenie, zezwól na stosowanie funkcjonalnych plików cookie w formacie Preferencje plików cookie.

X-Box Firma macierzysta Microsoft potwierdziła w styczniu, że Planowane przejęcie Activision Blizzard W największej transakcji w branży gier, wartej 68,7 miliarda dolarów.

READ  Wersja beta xCloud firmy Microsoft pojawi się w tym tygodniu na iOS i PC

Zaledwie 13 dni później Sony ujawniło, że pozyskało dużo pieniędzy, ogłaszając, że Plany nabycia Destiny Studios i Hello Bungy W transakcji o wartości 3,6 miliarda dolarów.

Sony Interactive Entertainment Prezydent Jim Ryan później potwierdzone Play Station Korporacja Plany dokonania kolejnych przejęć.

Szef Xbox Phil Spencer Powiedział w październiku zeszłego roku, że firma Game Studios Zakup „Zdecydowanie nie zrobione”I że nie było „limitu” liczby drużyn, które chciałeś pozyskać.