Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prywatna stacja kosmiczna do stosowania systemów kontroli środowiska i podtrzymywania życia firmy Collins

Jednak liczba struktur orbitalnych, do których ludzie są zdolni, prawdopodobnie wzrośnie wykładniczo w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ ich narodziny napędzane są sukcesami różnych firm oferujących obecnie loty na skraj kosmosu. Rosjanie za jakiś czas (być może) będą budować swoje własne, a niedługo po tym zrobi to samo grupa prywatnych firm.

Szczerze mówiąc, prywatne struktury przestrzeni nie były czymś, co traktowałem poważnie do tego tygodnia. To znaczy tak, ludzie są gotowi zapłacić fortunę, aby dostać się w kosmos, ale jedna rzecz idzie w górę i w dół w ciągu kilku minut, a druga za spędzenie kilku dni na orbicie, narażona na wszelkiego rodzaju ryzyko. Również budowanie czegoś, co jest przestrzenią, nie jest łatwym zadaniem.

Powiedziałem, że zacząłem traktować sprawy poważnie w tym tygodniu, ponieważ po tym, jak natknąłem się na reklamę Collins Aerospace, która mówiła, że ​​tak było „Przyznanie kontraktu o wartości 2,6 miliona USD przez nieujawnionego klienta” Opracowanie systemów kontroli środowiska i podtrzymywania życia dla „Prywatne i zarządzane miejsce orbitalne” Zdałem sobie sprawę, że przynajmniej ci faceci, kimkolwiek są, są podli.

Mało znana firma Collins potrzebuje systemów umożliwiających życie w siedliskach, które obejmują energetyzowane powietrze, kontrolę ciśnienia, wentylatory kabinowe, wymienniki ciepła, usuwanie dwutlenku węgla, kontrolę zanieczyszczeń śladowych, zawory, regulatory i czujniki dymu. Ponadto, Aktywny system kontroli termicznej w celu utrzymania optymalnych temperatur Musi być również dołączony do opakowania.

Collins nie mówi, kto płaci za kontrakt. Obecnie kilka z tych podmiotów chce stworzyć prywatną stację kosmiczną dla turystów, w tym Axiom, który określa się jako pierwsza komercyjna stacja kosmiczna na świecie, oraz The Gateway Foundation, twórcę pierwszej stacji kosmicznej ze sztuczną grawitacją.