Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Proukraińscy bojownicy chwytają rosyjskich żołnierzy podczas nalotu na terytorium Rosji

Proukraińscy bojownicy chwytają rosyjskich żołnierzy podczas nalotu na terytorium Rosji

Obwiniają regionalnych urzędników za ignorowanie pogarszającej się sytuacji w zakresie bezpieczeństwa na rzecz promowania poczucia normalności poprzez organizowanie festiwali kwiatów i naleśników.

Najazdy proukraińskich Rosjan, z których niektórzy są znani jako neonaziści, od czwartku wydają się być najpoważniejszymi od początku wojny totalnej na Ukrainie, 15 miesięcy temu. Zdjęcia z Shebekino pokazują płonące budynki.

Mało znana grupa o nazwie Polski Legion Ochotniczy powiedziała, że ​​była zaangażowana w ataki. Grupa wcześniej twierdziła, że ​​walczyła wokół miasta Bachmut w regionie Donbasu we wschodniej Ukrainie, gdzie walki były najcięższe.

Doniesiono, że polski rząd zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom z Polskim Legionem Ochotniczym.

Na Ukrainie urzędnicy powiedzieli, że rosyjskie pociski uderzyły w bazę lotniczą w pobliżu miasta Kropiwnycki, 200 mil na południe od Kijowa.

„Pociski manewrujące nie zniszczyły wszystkiego” – powiedział rzecznik ukraińskich sił powietrznych. „Ale niestety trafili na lotnisko operacyjne”.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że Kreml zmienił taktykę, celując w przywództwo wojskowe i centra logistyczne, a nie w infrastrukturę cywilną, w celu zakłócenia ukraińskiej kontrofensywy.

W niedzielę lokalne media poinformowały, że kilka kanałów telewizyjnych na okupowanym przez Rosję Krymie zostało zhackowanych, aby pokazać wideo ministerstwa obrony Ukrainy, które mówi, że nie ogłosi rozpoczęcia kontrataku.

Tymczasem wczoraj na Ukrainie zginęła dwuletnia dziewczynka, a 22 osoby zostały ranne w oddzielnym rosyjskim ataku rakietowym w pobliżu Dniepru.

W całej Rosji policja aresztowała 45 osób protestujących przeciwko uwięzieniu Aleksandra Nawalnego, być może najwybitniejszego przywódcy rosyjskiej opozycji. Jego zwolennicy wezwali ludzi do protestu w jego czterdzieste siódme urodziny.

READ  Najnowsze wieści Borisa Johnsona: konserwatywny poseł, który pokonał Theresę May, gotowy do zwolnienia premiera w wyborach