Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Protesty w Szwecji: Trzech rannych w wyniku zamieszek związanych z planowaniem spalenia Koranu | wiadomości ze świata

Policja zastrzeliła co najmniej trzy osoby podczas protestów przeciwko skrajnie prawicowej grupie w Szwecji.

Zamieszki wybuchły w całym kraju w ostatnich dniach po tym, jak duński skrajnie prawicowy polityk Rasmus Paludan planował spalenie Koranu w różnych miastach i miasteczkach.

W niedzielę we wschodnim mieście Norrkoping tłum około 150 osób rzucał kamieniami w policjantów i podpalał samochody.

Szwedzkie media podały, że Baludan i jego partia „Straamcourse” zorganizowali w okolicy demonstrację, ale nigdy nie przybyli.

zdjęcie:
Protestujący podpalają radiowozy

Policja odpowiedziała na protest strzałami ostrzegawczymi, ale trzy osoby zostały trafione rykoszetem i przewiezione do szpitala.

Policja powiedziała, że ​​zostali „później aresztowani pod zarzutem popełnienia przestępstwa”.

Zamieszki zgłoszono również w pobliskim mieście Linkoping, gdzie pan Baludan planował demonstrację, ale później ją odwołano.

Dym unosi się z płonącego samochodu podczas zamieszek przed demonstracją zaplanowaną przez duńskiego antymuzułmańskiego polityka Rasmusa Palaudana i jego partię Stram Kurs, która miała obejmować spalenie islamskiego Świętego Koranu, w Navstad, Norrköping, Szwecja, 17 kwietnia 2022 r. , na tym zdjęciu opublikowanym przez Reutersa 17 kwietnia 2022 r. Ulf Wigh/Wighsnews/Handout via REUTERS To zdjęcie zostało dostarczone przez stronę trzecią.  Zaliczenie obowiązkowe.
zdjęcie:
Demonstracje odbyły się w wielu miastach

Czytaj więcej: Rysownik Muhammad ginie w wypadku drogowym, gdy jest pod ochroną policji – doniesienia

Polityk powiedział na Facebooku, że podjął decyzję, ponieważ szwedzkie władze „całkowicie nie były w stanie” go chronić.

W ciągu ostatnich trzech dni w stolicy Szwecji, Sztokholmie, i kilku innych miastach miały miejsce gwałtowne starcia.

Funkcjonariusze policji biegają podczas demonstracji przed demonstracją zaplanowaną przez duńskiego antymuzułmańskiego polityka Rasmusa Paludana i jego partię Stram Kurs, która miała obejmować spalenie świętej księgi islamu, Koranu, w Sveaparken w Orebro w Szwecji, 15 kwietnia 2022 Paul Wennerholm / TT News Agency / przez Reuters Attention Editors - To zdjęcie zostało dostarczone przez osobę trzecią.  Szwecja odpada.  W Szwecji nie ma sprzedaży komercyjnej ani wydawniczej.
zdjęcie:
Co najmniej 12 funkcjonariuszy zostało rannych

Dziesiątki funkcjonariuszy policji zostało rannych, a cztery pojazdy ratunkowe podpalono w centralnym mieście Örebro po tym, jak w piątek wybuchły zamieszki związane z planem Baludana, by spalić tam Koran.

W regionie Landskrona w południowej Szwecji niektórzy protestujący podpalili samochody, opony i pudła, podczas gdy inni ustawili blokadę drogową, aby zablokować ruch uliczny.

Podobne demonstracje miały miejsce w Malmö, trzecim co do wielkości mieście w kraju, gdzie podpalono autobus miejski i inne obiekty.

Baludan założył partię Stram Kurs w 2017 roku i jest obecnie znany z programu antyimigracyjnego i antyislamskiego.