Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Proszę, proszę, wypuść trylogię Sonic Advance na Nintendo Switch online

Proszę, proszę, wypuść trylogię Sonic Advance na Nintendo Switch online

Zdjęcie: Nintendo Life / Zion Grassl

Funkcje Soapbox pozwalają poszczególnym pisarzom i współpracownikom wyrażać swoje opinie na gorące tematy i losowe rzeczy, które mają na myśli. Dziś Stewart broni mocy, które doczekały się pewnej trylogii na Nintendo Switch Online…


Game Boy Advance zbliża się do Switch Online! Mogą! W każdym razie prawie na pewno! albo nie. najważniejszy.

Słuchaj, to nie jest potwierdzone, ale jest tak dobry jakTo wystarczyło, abym napisał kazanie, w którym namawiałem Segę i Nintendo do rozwiązania starych różnic między nimi i przywrócenia serii prawie zapomnianych klasyków Sonic. Renesans dla fanów 2D Sonic. Tak, oczywiście mówię o czcigodnej serii Sonic Advance. Trzy gry, jedna rzecz RPG (Bitwa dźwiękowa) i pinball (Sonic Pinball Party).

Te dwie ostatnie nie zdają sobie z tego sprawy, chociaż nie oznacza to, że nie mają nic do zaoferowania – Sonic Battle ma szokującą emocjonalną fabułę dla Sonic, a Pinball Party to naprawdę zabawny czas. To główne gry, które lubię najbardziej – Posuwanie się dźwiękuI Natarcie dźwiękowe 2 I… eh… (weryfikuje Wikipedię) Posuwanie się dźwięku 3. To znaczy chodź! Nie został ponownie wydany – wraz z pojawieniem się w japońskim sklepie Wii U eShop – od czasu jego oryginalnych łuków na wkładzie GBA odpowiednio w 2001, 2002 i 2004 roku. Tak, czuję, że niektórzy zagorzali fani Sonica grzebią mi z tyłu w sprawie wersji oryginalnej gry na N-Gage z 2003 roku, dźwiękowy. Znam mojego przyjaciela. Zaufaj mi, też mam obsesję.

W każdym razie gry byłyby idealnym kandydatem na rzekomą usługę Switch Online i zapraszam różnych bogów gier, aby tak się stało. Chociaż seria Sonic Advance nie jest idealna, myślę, że jest trochę fajna i chciałbym poświęcić trochę czasu, aby dokładnie wyjaśnić, dlaczego każda gra jest szczególnie warta twojego czasu, wysiłku i energii.

READ  „NCL czekało na ten dzień od 2014 roku” – były pracownik NOA o zamknięciu Nintendo eShop

Sonic Advance zaczął od pierwszej gry 2D Sonic od tego czasu Sonic & Knuckles W 1994 roku. Czekaj, nie, to nie do końca w porządku – super Kieszonkowa przygoda Sonic the Hedgehog W przypadku Neo Geo Pocket Color ten niefortunny system trafił pod koniec 1999 roku. Cóż, jest to pierwsza „high-endowa” gra Sonic 2D i pierwsza gra Sonic na system Nintendo (wraz z Sonic Adventure 2: Bitwa który wystartował tego samego dnia, 20 grudnia 2001). To było to sejsmiczny Wtedy był to prawdziwy moment w grach typu „śnieżka w piekle”.

Ale nie o to chodzi; ten Punkt, drogi Czytelniku, należy wyrazić tak wymownie, jak to tylko możliwe: Sonic Advance slaps. Moi przyjaciele, to jest jedna gra; To nie pasuje do klasyków Mega Drive, ale jest bliżej, niż ktokolwiek ośmieliłby się przyznać. Możliwość grania w Tails and Knuckles z ich znajomymi umiejętnościami sprawia, że ​​wszystko wygląda jeszcze bardziej staro. Co najlepsze, możesz teraz grać jako Amy Rose z Piko Piko Hammer, prosto z dźwiękowa przygoda. To coś więcej niż nowy dodatek – zmienia grę, utrudnia ją i zmusza do ostrożniejszego podejścia. Nie może się szybko obracać i nie jest niezniszczalny podczas skakania – ale wzmocnienie nowych ruchów opartych na młotku znacznie pomoże to nadrobić.

Kontynuacja pojawiła się w przyszłym roku, twórczo zatytułowana Sonic Advance 2, w szczególności wprowadzając obrzydliwego Cream the Rabbit, najnowszego przyjaciela Sonica i rzeczywisty „tryb łatwy” i tak już bardzo łatwej gry. Jej umiejętność rzucania swoim małym kumplem chow – czyli serem – we wrogów z dowolnego miejsca na ekranie, uczyniła ją uroczą małą maszyną śmierci.

Pojawiło się również nowe i bardzo dzielące skupienie na szybkości. Znasz powszechną (i niedokładną) krytykę klasycznego Sonica jako po prostu „prawo do wygranej”? Cóż, Sonic Advance 2 jest prawdopodobnie najbliżej tej serii, jaka kiedykolwiek powstała bon umrzeć fakt. Oczywiście wygrywanie nie jest właściwe, ale zachęcamy was do poruszania się szybciej niż kiedykolwiek dzięki mnogości platform zwiększających prędkość, uproszczonej mechanice grindowania i nowej możliwości uzyskania dodatkowej prędkości podczas biegania z nieprzerwaną prędkością przez kilka sekund. Nawet walki z bossami widzą, jak ścigasz Robotnika, który oddala się od ciebie w swojej najnowszej brutalności mecha, strzelając strzałami.

READ  „Wadliwy” ekran Samsunga Galaxy S23 Ultra to po prostu coś, co się nie burzy

Trudno naprawdę pokochać Sonic Advance 2, ale jeśli zakochasz się w jego magii, będzie on twoim ulubionym. Muzyka i grafika to świetne rzeczy i – na dobre lub na złe – jest to prawdopodobnie najtrudniejsza gra Sonic, w którą można wprowadzić wszystkie siedem Szmaragdów Chaosu. Musisz jednak odblokować wszystko. Musisz zdobyć wszystkie Szmaragdy z każdą z pozostałych 4 postaci, aby grać jako Amy, co niestety nie jest warte wysiłku, ponieważ jest znacznie mniej ekscytujące niż w oryginalnym Sonic Advance. Gwizd! syk!

Przechodząc więc do Sonic Advance 3, gry tak dziwnej, że kiedy wyciekł jej przedpremierowy ROM, wiele osób uznało, że była to pewnego rodzaju fałszywa próba fanów. Słuchaj, jest dużo więcej o Advance 3 i to trochę… nie. Fizyka wydaje się być poprawiona, a gra czasami wydaje się nieważka. Dziwne jest również to, że cała szybka struktura pierwszych dwóch rzutów została zmieniona z dziwnym, labiryntowym obszarem centralnym, w którym przeszukujesz wolne od wroga, wolne od zombie przestrzenie, aby zlokalizować „pętle akcji” prowadzące do każdej strefy; który teraz ma również trzy akty zamiast dwóch, z czwartym aktem głównym oddzielnie w centrum.

Jak na razie bardzo dziwne, ale to wciąż świetny czas. Główną nową mechaniką są ruchy drużynowe; Na początku gry wybierasz dwie postacie z tej samej pięcioosobowej drużyny, co w poprzedniej grze, a następnie wysyłasz je w świat. To świetnie, ponieważ możesz po prostu zostawić Sonica, podczas gdy, powiedzmy, Knuckles and Cream wyrusza na przygodę. Ponieważ wiele ruchów drużyny (używanych przez naciśnięcie przycisku „R”) opiera się na twoim napędzie w powietrzu, poziomy mają zwiększoną pionowość i szczerze mówiąc, są bardzo ekspansywne. Odnalezienie ukrytego Chao w każdym rozdziale jest sporym wyzwaniem, choć jest to fajniejsze niż zbieranie specjalnych odcinków w Advance 2.

READ  Akcje Xbox serii X — na żywo: najnowsze aktualizacje dotyczące uzupełniania zapasów w Wielkiej Brytanii od Argos, Game, Currys, Smyths i innych

Niemal nie trzeba dodawać, że muzyka tutaj rządzi; Ostatnia strefa „Anioł Chaosu” jest czasami absurdalnie epicka i niepokojąca. Historia jest swego rodzaju kontynuacją Sonic Battle – zignoruj ​​ją. Potraktuj to jako 21 poziomów 2D Sonic, a będziesz zbyt ciasny, aby się dobrze bawić.

Więc znowu, Nintendo – Sega – cokolwiek – Błagam o ponowne udostępnienie tej serii, a usługa Nintendo Switch Online to idealna okazja. Właściwie byłoby najlepiej, gdyby wszyscy (Nintendo, mówię do ciebie) robili po prostu to, co mówię przez cały czas.

A więc seria Sonic Advance, prawda? Następnie klon Gry. Następnie Cororin Paradis[Snip! – Ed]