Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projektantka mody Tamara Ralph wraca na czerwony dywan pomimo krachu marki modowej

Projektantka mody Tamara Ralph wraca na czerwony dywan pomimo krachu marki modowej

Wspaniała projektantka, która stworzyła suknię zaręczynową za 56 000 funtów dla księżnej Sussex, ponownie ubiera gwiazdy na czerwonym dywanie – pomimo upadku jej domu mody z powodu milionów byłych pracowników i urzędnika podatkowego.

Tamara Ralph prowadziła luksusową markę Ralph & Russo ze swoim byłym partnerem biznesowym i przyjacielem Michaelem Russo, zanim w 2021 r. objęła kierownictwo z ponad 20 milionami funtów niespłaconych długów.

Para została oskarżona w dokumentach złożonych w Sądzie Najwyższym o splądrowanie milionów z firmy w celu sfinansowania luksusowego stylu życia, a Ralph rzekomo wydawał pieniądze firmy na loty klasą biznesową, luksusowe hotele, zabiegi kosmetyczne, zajęcia jogi i bieliznę.

Ale teraz australijski projektant, który zaprzecza zarzutom, ponownie ubiera celebrytów na imprezy na czerwonym dywanie w ramach solowego przedsięwzięcia modowego. Lily James miała na sobie białą, dopasowaną suknię z kolekcji Ralph’s Private Collection na galę BAFTA w zeszłą niedzielę.

Pytania: Tamara Ralph i były partner biznesowy Michael Russo

Projektant zamieścił na Instagramie zdjęcie aktorki Downton Abbey po wydarzeniu z podpisem: „Ethers Lily James wygląda promiennie w Tamara Ralph Couture, gdy zaznacza swoją obecność na dzisiejszej ceremonii rozdania nagród filmowych BAFTA”.

Dwa dni przed ceremonią pani Ralph zakłada nową firmę modową, której projektant jest jedynym dyrektorem, a wszystkie udziały posiada firma z Monako. 41-latek mieszka teraz na południu Francji z 44-letnim Bhanu Chowdhury, finansistą-miliarderem i darczyńcą liberalno-demokratycznym.

Po uruchomieniu w 2010 roku Ralph & Russo stał się jednym z najpopularniejszych domów mody w Wielkiej Brytanii, z klientami takimi jak Angelina Jolie, Beyonce, Penelope Cruz, Nicole Kidman i Gwyneth Paltrow.

Jednak administracja weszła w 2021 rok, a pani Ralph obwinia pandemię. Od tego czasu ona i pan Russo zostali oskarżeni w dokumentach sądowych o wykorzystywanie domu mody do finansowania wystawnego stylu życia, z zarzutami, że fundusz emerytalny firmy został zaatakowany, zanim upadł.

READ  Sony po cichu dodaje nagrody do kolejnego PS Plus Premium Classic
Glamour: Lily James na Baftas w zeszłym tygodniu w eleganckiej sukience pani Ralph

Byli pracownicy Ralph & Russo nadal są winni 364 781 funtów wynagrodzenia i wynagrodzenia urlopowego, chociaż według urzędników jest „mało prawdopodobne”, aby wszystko to zostało wypłacone.

Schorowany dom mody jest również winien około 10,5 miliona funtów 337 wierzycielom, w tym ponad 2 miliony funtów wobec HMRC.

Czytaj więcej: Dokumenty Sądu Najwyższego twierdzą, że założyciele upadłej firmy modowej „zrabowali miliony”

Ralph jest pozwany przez firmę za pośrednictwem jej dyrektorów o odszkodowanie w wysokości 20,8 miliona funtów. Zdecydowanie zaprzeczyła zarzutom i powiedziała, że ​​spłaciła wszelkie pieniądze przekazane jej w ramach pożyczek firmowych, a jej wykorzystanie wydatków firmowych było przejrzyste.

Śledczy próbują również dowiedzieć się, co stało się z około 60 milionami funtów, które zostały wlane do firmy, w tym pożyczką w wysokości 17 milionów funtów od dewelopera Nick Candy Candy Ventures Sarl, począwszy od 2018 roku.

Według najnowszego raportu urzędników liczba ta wzrosła do ponad 26 milionów funtów wraz z odsetkami.

„Gwiazdy, które zdecydują się nosić jej projekty, będą żałować, że są kojarzone z nadszarpniętą marką” – powiedziała Candy zeszłej nocy.

Rzecznik pani Ralph powiedział: „Sto procent jej pracowników zostało ponownie połączonych z byłymi pracownikami Ralph & Russo, których pani Ralph uważa za rodzinę i którzy są zachwyceni ponowną współpracą. Pani Ralph współpracuje również ze swoimi poprzednimi dostawcami, którzy w pełni popierają jej nowe przedsięwzięcie.

Pani Ralph nie prowadziła strony finansowej i biznesowej, była dyrektorem kreatywnym.

„Firma została sprzedana ponad 18 miesięcy temu przez swojego zabezpieczonego wierzyciela Candy Ventures firmie Retail E-commerce Ventures, która nadal prowadzi działalność”.