Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projektant NES i SNES Lance Barr odchodzi z Nintendo • Eurogamer.net

Projektant NES i SNES Lance Barr odchodzi z Nintendo • Eurogamer.net

Lance Barr, północnoamerykański projektant konsol NES i SNES, ogłosił odejście z Nintendo po prawie 39 latach.

Ostatnio Barr pomógł zaprojektować konsolę Wii Nunchuck (dzięki, Nintendo na żywo).

Barr po raz pierwszy dołączył do Nintendo w 1982 roku jako dyrektor ds. projektowania i brandingu, początkowo pracując nad automatami do gier. Ale to jego ponowne wyobrażenie sobie japońskiego Famicomu i Super Famicomu sprawiło, że pozostawił trwały ślad w historii gier wideo.

Oto bar, z którym rozmawia nintendogo W 2005 roku o procesie redesignu Famicom na rynek zachodni:

„Pierwotny projekt NES był budowany przez kilka miesięcy, w tym dwumiesięczny pobyt, podczas gdy ja pracowałem w Japonii w NCL. Projekt został pomyślany jako bezprzewodowy system modułowy, zbudowany tak, aby wyglądał jak elegancki system stereo. Z gra elektroniczna Po wystawie Pierwszy rok w USA na targach Consumer Electronics Show poproszono mnie o przeprojektowanie obudowy w oparciu o nowe wymagania inżynieryjne.Aby obniżyć koszty, wyeliminowano funkcję bezprzewodową, a także niektóre elementy modułowe, takie jak klawiatura i rejestrator danych.

„Największą zmianą były jednak wymagania dotyczące orientacji i rozmiaru, aby pomieścić nowe złącze krawędziowe do wprowadzania danych w grach. Nowe złącze krawędziowe było konstrukcją„ zerowej siły ”, która umożliwiała wstawianie gry z małą siłą, a następnie obracanie w dół do pozycji” https ://www.eurogamer.net// kontakt”. Obudowa musiała być zaprojektowana z myślą o ruchu w grze i wymagała, aby kształt i rozmiar NES wyrosły z wcześniejszych koncepcji. Wiele funkcji, takich jak dwukolorowy kolor, lewy i lamówka po prawej stronie i ogólny wygląd „pudełkowaty” pozostały, ale proporcje zostały znacząco zmienione, aby pomieścić złącze krawędziowe.

2
Oryginalna wersja Famicom i zaktualizowany NES.

Projekt Barra wpłynął również na kontroler NES Zapper lightgun, drążek NES Advantage Arcade oraz zmodyfikowany pad NES Max. Pracował również nad zaktualizowaną konsolą NES z grami ładowanymi od góry oraz przeprojektowaniem New-Style Super NES.

READ  YouTube testuje kanały wideo dopasowane kolorystycznie

bar LinkedIn Strona informuje, że „przeszedł na emeryturę” w lipcu 2021 r., aby przejść do „innych” nienazwanych projektów.