Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projekt zespołowy: Jak Cowgirls zastępują Natashę Mack | Sporty

Jim Little nie może poprosić o to jednej osoby, to prawie niemożliwe.

Little, trenerka kobiecej koszykówki w stanie Oklahoma, zastąpi centrum Natashę Mack, która w drafcie WNBA 2021 została sklasyfikowana na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej. Mack została obrończynią roku 2021 NCAA i poprowadziła OSU do ósmego miejsca w mistrzostwach NCAA . Obecnie gra zawodowo w Polsce dla AZS UMCS Lublin.

W zeszłym sezonie Mack był najlepszym obrońcą OSU, średnio cztery bloki i 12,4 zbiórek na mecz. Była również najlepszym strzelcem OSU statystycznie, zdobywając 19,8 punktu na mecz.

Littell nie zrzuca ciężaru wypełnienia buta Macka na jednego gracza, powołując się na seniorów Cassidy’ego De Labe i Brittany Reeves jako środkowych, którzy zagrają w minutach przed końcem Maca.

„Nie spodziewamy się, że te dwie młode kobiety będą miały co wieczór 21 punktów, 14 zbiórek i pięć strzałów, ale muszą łączyć 14-15 punktów na mecz i 12 lub 13 zbiórek” – powiedział Little.

Przesłanie Little, które głosili jego pracownicy, miało zastąpić Maca en masse.

The Cowgirls będą również pozbawione swojej byłej obrończyni początkowej, Ja’Mee Asberry, która latem przeniosła się do Baylor. Mniej więcej połowa punktów OSU w zeszłym sezonie pochodziła z kombinacji Macka i Asberry.

W zeszłym roku oczekiwano, że ochroniarze pierwszego roku Lexi Keys, Tali Natwa i napastnik Tylen Collins znajdą swoją kolej i ostatecznie wniosą wkład. Ich role zmienią się ze względu na luki, które Mac i Asprey pozostawili w składzie.

„Chodzi o to, by ci faceci zmienili swoją rolę, zdając sobie sprawę, że oczekuje się od nich więcej z powodu ukończenia szkoły i myślę, że te dzieciaki są gotowe na podjęcie tych wyzwań” – powiedział Little.

Wraz z graczami, którzy po prostu awansują, Littell robi rzeczy, które pomagają wypełnić tę rolę. Powiedział, że planuje zmienić swój plan, aby był bardziej zorientowany na strażników.

READ  Polski Tusk powrócił na linię frontu, przysięgając poprowadzić opozycję do zwycięstwa

„(Mac) przyniósł wiele punktów naszemu zespołowi w zeszłym roku, ale myślę, że szczególnie w meczu Stanford (NCAA Championship) pojawiło się wielu debiutantów i jest to coś, nad czym będziemy musieli się doskonalić w tym roku. Ale myślę, że to coś, co wszyscy możemy zrobić”.

[email protected]