Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projekt High Street przewiduje uruchomienie nowej przestrzeni artystycznej i galerii

Projekt High Street przewiduje uruchomienie nowej przestrzeni artystycznej i galerii

W ramach projektu uruchomionego w celu wsparcia lokalnych ulic handlowych w całym regionie otwarto rezydencję artystyczną i przestrzeń wystawienniczą w Twerton.

Stu Mattson, Ruby Saint, Claire Tim Poole, Scarlett Mosnier, Claire Kevin Gay, Waszti Mine | Zdjęcie © Rada B & NES

Przestrzeń przy High Street 106 zapewni bezpłatne zakwaterowanie lokalnym artystom, którzy mogą nie mieć dostępu do przestrzeni studyjnej.

Został zaprojektowany z myślą o elastyczności i będzie wykorzystywany jako miejsce do wystawiania sztuki, a także do organizowania innych działań.

Obiekt jest obecnie wykorzystywany do wielu dzieł sztuki, w tym ceramiki, kapelusznictwa i malarstwa olejnego.

Rezydencje artystów są na czas określony, z wstępnie uzgodnioną przestrzenią studyjną, rozwojem biznesu i wsparciem finansowym.

Otwarcie nowej przestrzeni następuje po uruchomieniu w październiku 2022 roku Creative Twerton przy 107 High Street, który już oferuje bezpłatne sesje kreatywne, bezpłatny lunch i przekąski po wcześniejszej rezerwacji.

Obie przestrzenie są częścią programu ulepszeń High Street dla ośrodków Bath i North East Somerset, kierowanego przez Radę Bath, wspieranego przez projekt Vacant Unit Work Project.

Projekty są finansowane z funduszy „Love our High Streets” i „High Street Recovery” w zachodniej Anglii Common Authority.

Jednostki korzystają z dalszego finansowania i wsparcia Little Lost Robot CIC, Bath Spa University i Creativity Works. Little Lost Robot CIC zarządza przestrzenią.

Twerton High Street skorzystała również z nowego ogrodu sensorycznego, kompozycji kwiatowych i wiszących koszy w ramach programu poprawy ulic głównych.

Mieszkańcy byli zaangażowani przez cały czas, od początkowej idei ogrodu sensorycznego, po zaangażowanie w samo sadzenie. Nowe donice są ozdobione lokalnymi dziełami sztuki dla dzieci.

Inne ulice, które zostaną ulepszone w ramach programu, to Mount Road, Moorland Road i Weston High Street.

Radny Paul Roper, członek Gabinetu ds. Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego, powiedział: „Rewitalizacja pustych lokali sprawia, że ​​nasze ulice handlowe są bardziej żywe i przyjazne dla wszystkich.

READ  Astronauta NASA rejestruje „niesamowity” obraz zorzy polarnej z kosmosu

„Otwarcie tej drugiej przestrzeni artystycznej jest mile widzianym impulsem dla Twerton High Street i ekscytujące jest obserwowanie twórczej pracy, która już się tam odbywa.

„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć szeroki zakres działań oferowanych społeczności w miarę ewolucji wykorzystania przestrzeni”.

Burmistrz Metro Dan Norris powiedział: „Jestem dumny, że Wspólna Władza Burmistrza Zachodniej Anglii sfinansowała tę przestrzeń dla lokalnych artystów, aby mogli przygotować się i robić to, co robią najlepiej, co zapewni wiele wspaniałych możliwości również wszystkim mieszkańcom.

„Jako burmistrz jestem zaangażowany we wspieranie tych projektów, aby nasze główne ulice znów działały na pełnych obrotach, przynosząc dumę naszemu regionowi i dając utalentowanym ludziom z zachodniej Anglii możliwości, których potrzebują, aby rozwijać się w naszym wspaniałym regionie”.

Ruby Saint, dyrektor Little Lost Robot, powiedziała: „Jesteśmy zachwyceni postępem w dziedzinie sztuki kreatywnej w Twerton.

„Mieliśmy tutaj fantastyczny rok, zapewniając wszechstronny bezpłatny dostęp do programu artystycznego, a także tworząc prace dla Kew Gardens i Pałacu Hampton Court.

„Z niecierpliwością czekamy na wsparcie naszych artystów-rezydentów w rozwijaniu ich praktyki i tworzeniu przestrzeni dla przemysłu tekstylnego od września”.