Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Program wykupu Amazon oferuje kupony na stare gadżety

Amazon daje teraz klientom możliwość wymiany używanych urządzeń elektronicznych na kartę podarunkową.

System Trade-In oznacza, że ​​ludzie mogą przetwarzać stare smartfony i konsole do gier wideo na platformie i jest częścią planu internetowego giganta, aby być bardziej przyjaznym dla środowiska.

Oprócz urządzeń Amazon, takich jak Fire Sticks, głośniki Echo i tablety Kindle, inne przedmioty wymienialne obejmują urządzenia bezpieczeństwa domowego oraz szereg smartfonów i konsol do gier.

Nowy serwis będzie również konkurował z innymi serwisami oferującymi komercyjne listy przebojów, takimi jak Music Magpie i CeX.

Trade-In Amazon zaoferuje klientom karty podarunkowe w zamian za artykuły elektroniczne

Jednak sklepy te będą oferować zwrot gotówki za towary, a nie kupony.

This is Money przygląda się Trade-In, ujawniając, jak to działa, ile możesz zarobić i jak wypada w porównaniu z innymi witrynami handlowymi.

Jak klienci handlują przedmiotami?

Według Amazona są tylko trzy kroki, które muszą wykonać klienci, aby handlować swoimi towarami:

1. Wybierz urządzenie, które chcesz wymienić i odpowiedz na sześć pytań dotyczących jego stanu

2. Wydrukuj etykietę wysyłkową i wyślij urządzenie za darmo w ciągu 21 dni

3. Po przesłaniu urządzenia i otrzymaniu oceny, karta podarunkowa Amazon.co.uk zostanie dodana do Twojego konta

Odpowiadając na pytania dotyczące stanu urządzenia, klienci mogą zdecydować, jak chcą postępować w przypadku, gdy Amazon musi dostosować wartość wymiany — na przykład, jeśli Amazon stwierdzi, że stan nie jest zgodny z podanymi przez nich informacjami.

Klienci mogą następnie wybrać, czy chcą zaakceptować inną kwotę, czy nie akceptować zmienionej wartości i odzyskać swoje urządzenie bez dodatkowych kosztów.

Trade-In jest dostępny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.

Urządzenia przyjęte do wymiany są testowane i oceniane w celu określenia ich stanu, a urządzenie zostanie odsprzedane lub poddane recyklingowi.

Dlaczego Amazon oferuje to teraz?

Amazon twierdzi, że program jest jednym ze sposobów, w jaki działa na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko.

Chce zwiększyć liczbę urządzeń poddawanych recyklingowi lub odnawianiu, jednocześnie czyniąc zakup nowych urządzeń bardziej przystępnymi dla klientów.

Jest to część Amazon Second Chance, w ramach której klienci mogą znaleźć sposoby wymiany, recyklingu lub zwrotu produktów Amazon, a także kupować używane i odnowione produkty.

Jak wypada w porównaniu z innymi witrynami handlowymi?

To pieniądze w porównaniu do tego, ile klienci mogą uzyskać za swoje produkty elektryczne w Amazon Trade-In w porównaniu z konkurentami CeX i Music Magpie.

NS Apple iPhone 8 (64 GB) W niemal idealnym stanie Amazon Trade-In oferował do 110 funtów.

Zapytał, czy telefon jest włączony i działa na pełnych obrotach, czy ekran lub obudowa telefonu są w ogóle pęknięte lub uszkodzone i czy zostały usunięte z konta internetowego właściciela.

Music Magpie zaoferowała również 110 funtów za ten sam telefon.

Jednak na CeX ten sam model telefonu w tym samym stanie można sprzedać za 150 funtów w gotówce lub 207 funtów, jeśli klienci zdecydują się na kupon CeX.

Daje to klientom znacznie więcej pieniędzy, jeśli zdecydują się na wymianę z Amazon.

Tymczasem Echo Dot (3. generacja) Jego właściciel może zarobić zaledwie 5 funtów na Amazon – ale mówca może zapłacić do 11 funtów w gotówce lub 16 funtów za kupon CeX online.

Music Magpie nie miała na sprzedaż żadnych głośników Echo.

NS Dzwonek wideodomofon 2 (Srebrny), Amazon zaoferował kartę podarunkową o wartości 30 funtów, podczas gdy CeX był gotów zapłacić więcej – 46 funtów gotówki lub 56 funtów za kupon.

READ  Microsoft podobno zaoferował Sony prawo do umieszczenia Call of Duty na PS Plus

Music Sroka nie sprzedawała tych urządzeń.

Jedna z najpopularniejszych dostępnych konsol do gier, Przełącznik NintendoMożna nimi handlować na Amazon za 65 funtów, jeśli są w idealnym stanie.

W CeX klienci mogą sprzedawać za 94 GBP w gotówce lub 133 GBP za kupon w sklepie.

Klienci Music Magpie mogą również sprzedawać swoje urządzenia za 135 funtów.

Ogólnie rzecz biorąc, Amazon Trade-In nie wydaje się oferować najlepszej oferty dla szeregu produktów: w tym własnego sprzętu.

Dlatego klienci, którzy chcą sprzedać lub wymienić swoje zabytkowe towary, powinni porównać, ile mogą zarobić na różnych stronach, a także jak szybki i wygodny jest ten proces, zanim zobowiążą się do wysłania i wysłania swoich produktów.

Niektóre linki w tym artykule mogą być linkami partnerskimi. Jeśli go klikniesz, możemy otrzymać niewielką prowizję. Pomoże nam to sfinansować This Is Money i sprawić, że korzystanie z nich będzie bezpłatne. Nie piszemy artykułów promujących produkty. Nie pozwalamy, aby jakiekolwiek relacje handlowe wpływały na naszą niezależność redakcyjną.