Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Program rodzinny Dundee Arts Space kwalifikuje się do nagrody National Landmarks Award

Centrum Sztuki Współczesnej w Dundee zostało nominowane do nagrody „Najlepsza atrakcja rodzinna” za działania mające na celu zachęcenie dzieci do kreatywności.

DCA otrzymało nagrodę Fantastic for Families Impact Award w ramach inicjatywy Sztuka na starcie.

Uruchomiony w 2018 r. projekt Art at the Start umożliwił współpracę Nethergate Center for the Arts z Vicky Armstrong i Josephine Ross, badaczkami z Uniwersytetu w Dundee, w celu znalezienia sposobów na przekonanie młodych ludzi do twórczej pracy.

Projekt ocenia również, czy rodzice, którzy wychowują się ze swoimi dziećmi, mogą stworzyć silniejsze więzi między wszystkimi zaangażowanymi.

Nawet gdy wydarzenia publiczne ustały podczas pandemii koronawirusa, inicjatywa mogła być kontynuowana po tym, jak zespół zaczął wysyłać materiały techniczne do rodzin w domu.

Efektem projektu jest poradnik artystyczny dla rodziców małych dzieci

„Przyglądamy się korzyściom płynącym z tworzenia sztuki dla dzieci w wieku 0-3 lat i starszych”, Team Art from the Start dla Fantastycznego dla Rodzin.

„Musieliśmy dostosować się do pandemii, wysyłając materiały artystyczne i pomysły rodzinom, aby wypróbowały je w domu.

„Rodziny opowiedziały nam o wspaniałych korzyściach, jakich doświadczyły dzięki korzystaniu z materiałów artystycznych, takich jak lepsze samopoczucie, większa wspólna zabawa i pozytywna reakcja małych dzieci”.

DundeeLive zapewnia najnowsze nagłówki wiadomości z Dundee i nie tylko.

Ale czy zna wszystkie sposoby, dzięki którym możesz być z nami na bieżąco?

Dzięki naszym codziennym aktualizacjom wiadomości możesz wysyłać nasze najlepsze artykuły prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Po prostu wypełnij pole rejestracyjne, aby uzyskać więcej informacji o tym artykule lub kliknij tutaj.

Upewnij się, że Polub nas na Facebooku Otrzymuj najnowsze wiadomości z Dundee, zdjęcia, filmy i relacje na żywo bezpośrednio w swoim kanale.

READ  Nowa Princes Circus Arena jest w pełni otwarta

Możesz także Śledź nas na Twitterzei kliknij dzwonek powiadomienia, aby otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy tweetujemy.

Codziennie dzielimy się wszystkim, od wiadomości na żywo i ekskluzywnych treści po najnowsze funkcje i sporty, więc na pewno nie chcesz niczego przegapić!

Badania przeprowadzone poprzez rozmowy z rodzicami zaowocowały książką, zatytułowaną również Sztuka na początku, pełną pomysłów dla rodziców chcących kreatywnie zająć się swoimi małymi dziećmi.

DCA podało w mediach społecznościowych, że jest „niezwykle podekscytowane” nominacją tej inicjatywy – rok po tym, jak otrzymała nagrodę Publiczności Wpływu na zeszłorocznym Fantastic for Families.

Jednak to nie jedyne lokalne miejsce, które pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

V&A Dundee została również nominowana do nagrody Best Family Arts Activity Award za program Design Busters, który stawia młodym ludziom zadanie wyznaczania granic w myśleniu i angażowania się w projektowanie z regularnymi wyzwaniami.

Zwycięzcy konkursu Fantastic for Families 2021 zostaną ogłoszeni 16 listopada.

Fantastic for Families to inicjatywa finansowana przez Arts Council of England, która zaleca rodzinom zajęcia i miejsca, w których mogą przebywać z dziećmi na pełne zabawy dni.

Otrzymuj najnowsze wiadomości z Dundee Live prosto na swoją skrzynkę odbiorczą. Subskrybuj naszą stronę Codzienne aktualizacje wiadomości .