dwie Korei | ochrona | wschodnia Azja
Udane wystrzelenie rakiety Nori własnej produkcji z Korei Południowej ma reperkusje dla Korei Południowej, regionu i świata.
Rakieta Nuri, pierwsza rakieta kosmiczna w Korei Południowej, wystartowała z wyrzutni w Naro Space Center w Gohyeong w Korei Południowej we wtorek, 21 czerwca 2022 r.
Źródło: Korea Pool / Yonhap przez AP
Pierwszy etap pocisku Nouri wystartował 21 czerwca o 16:00 czasu lokalnego. Wraz z sześcioma satelitami rakiety na orbicie na wysokości 430 mil, Korea Południowa stała się siódmy Jeden kraj na świecie z powodzeniem wystrzelił ładunek o masie ponad jednej tony na ogólnokrajowym kosmicznym pojeździe nośnym.
Podczas gdy start na orbitę może zająć tylko 70 minut, podróż Korei Południowej do tego historycznego momentu wymagała ponad 30 lat żmudnych badań i rozwoju. Jest to nie tylko niesamowite osiągnięcie techniczne koreańskiego przemysłu lotniczego, ale także niesie ze sobą ważne implikacje polityczne dla Korei Południowej, regionu i świata.
Rozważając zdolności potrzebne do wystrzelenia, od napędu po nawigację, krajowy rozwój statku kosmicznego jest doskonałym wskaźnikiem sprawności technicznej narodu – lub, w coraz większym stopniu, Prywatna firma. Ostatnie osiągnięcia Korei Południowej w technologii lotniczej nie tylko wskazują na jej obecną dojrzałość zaawansowany kraj przemysłowyAle obiecuje również długoterminowe niespodzianki dla wszystkich sektorów przemysłu dzięki stałemu uczestnictwu w programie kosmicznym.
Otwarcie gospodarki o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) samo w sobie jest ogromnym dobrodziejstwem, gdy rozważa się możliwości biznesowe w zakresie rozszerzania łączności i budowania przyszłościowej infrastruktury informatycznej. W tym samym czasie prowadzono również badania poświęcone podróżom kosmicznym Niezwykle przydatne Nawet dla branż, które nie są ostentacyjnie związane z kosmosem. W przeszłości techniczne know-how opracowane dla lotów kosmicznych doprowadziło do poważnych przełomów w zastosowaniach komercyjnych, takich jak skanowanie CAT, GPS, oświetlenie LED, słuchawki bezprzewodowe i wiele innych.
Nie można również ignorować implikacji udanego cywilnego programu kosmicznego dla zdolności obronnych Korei Południowej, biorąc pod uwagę trudną pozycję geopolityczną Seulu. Korea Południowa nie próbowała ukrywać potencjalnych zastosowań wojskowych swojego programu kosmicznego, takich jak umieszczanie produktu w kraju satelity obserwacyjne nad Koreą Północną. Oczywiście istnieją wyraźne linki do wielu dyskusji Wyścig zbrojeń na Półwyspie Koreańskim. z windą granice zakresu Jeśli chodzi o południowokoreańskie pociski balistyczne w 2021 r. oraz inne zmiany w krajowych pociskach ziemia-powietrze i SLBM, militarne konsekwencje opracowania precyzyjnych pojazdów rakietowych dalekiego zasięgu są jasne.
Ale poza Półwyspem Koreańskim Korea Południowa będzie odgrywać większą rolę w określaniu, jak będzie wyglądać nasza wspólna przyszłość w kosmosie. The brak Standardy państwowe i kodeks postępowania w kosmosie, wraz z rozwojem nowych podmiotów w sektorze, otworzyły drzwi dla nowych obaw dotyczących współpracy i konkurencji. Przestrzeń zawsze była forum współpracy między konkurentami, m.in Apollo Sojuz oraz programy Shuttle-Mir u szczytu zimnej wojny. Jednak napięcia geopolityczne na Ziemi w ostatnich latach przeniosły się w kosmos: rosyjski Roskosmos zawieszony jej partnerstwo na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) po inwazji Moskwy na Ukrainę, a Chiny nadal sprzyjały jego rozwojowi. Tiangong stacja Kosmiczna.
W tym kluczowym momencie aktywne członkostwo Korei Południowej we wspólnocie narodów podróżujących w kosmosie da temu krajowi znaczącą rolę w kształtowaniu norm zachowania w kosmosie. Korea Południowa partia czterech traktaty kosmiczne ONZBył jednym z pierwszych sygnatariuszy przywództwa Stanów Zjednoczonych Umowy Artemidy. Ciągła współpraca Seulu ze Stanami Zjednoczonymi i zgodność z międzynarodowymi standardami w kosmosie mogą odegrać ważną rolę w opracowaniu zasad „ostatecznej granicy”.
Jednak program kosmiczny Korei Południowej ma pewne komplikacje. Prezydent Yoon Seok Yeol Zastaw Że jego administracja będzie systematycznie wspierać lotnicze ambicje kraju, w tym ewentualne utworzenie południowokoreańskiej agencji kosmicznej podobnej do NASA w Stanach Zjednoczonych. Ale Ankieta 2018 Ujawniła, że młodzi uczestnicy po dwudziestce to najliczniejsza grupa demograficzna, która „nigdy nie interesuje się” kwestiami kosmosu. Co więcej, respondenci w wieku poniżej 30 lat byli bardziej niechętni określaniu rządowego rozwoju przestrzeni kosmicznej jako koniecznej niż ich starsi koledzy.
Dla kierownictwa, które kierowało niezbędne wsparcie Z tej młodszej grupy demograficznej rząd Yun będzie musiał przekonać ten departament, że 1,5 miliarda dolarów Program Nuriego i miliardy innych dziesięcioleci inwestycji w koreański przemysł lotniczy stanowią zasłużoną i niezbędną ambicję narodową. Tymczasem trwają już bardziej ambitne plany, z planami Korei Południowej Pierwsza misja księżycowa zaplanowane na sierpień. Być może bardziej namacalne sukcesy programów kosmicznych Korei Południowej przyniosą więcej wsparcia i uwagi dla tego ważnego przedsięwzięcia.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Gwiazda Betelgeza prawie zniknie w poniedziałek w wyniku „pierwszego w życiu” zdarzenia.
W niedzielę wieczorem w KSC SpaceX Falcon Heavy wystrzeli samolot kosmiczny X-37B
Odkryto: najstarsza zaobserwowana czarna dziura, której początki sięgają początków wszechświata | czarne dziury