Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prognoza Met Office dla Irlandii Północnej: fala upałów Cerberusa nie dotarła do Ameryki Północnej, ponieważ temperatury w Europie przekraczają 45°C

Prognoza Met Office dla Irlandii Północnej: fala upałów Cerberusa nie dotarła do Ameryki Północnej, ponieważ temperatury w Europie przekraczają 45°C

Temperatury w Europie mogą przekroczyć rekordową wartość 48,8°C odnotowaną na Sycylii w sierpniu 2021 r.

Met Office powiedział, że nic nie wskazuje na to, że europejska fala upałów dotknie Irlandię Północną.

Fala upałów Cerberusa przetacza się przez Europę, pojawiły się doniesienia o załamaniach turystów na całym kontynencie i śmierci mężczyzny w północnych Włoszech.

Temperatury mogą przekroczyć rekordowe 48,8°C odnotowane na Sycylii w sierpniu 2021 r., a szczyt spodziewany jest w piątek.

Jednak w Irlandii Północnej oczekuje się, że niespokojne i zmienne warunki będą się utrzymywać, z mieszanką słońca i przelotnych opadów, czasami łączących się w dłuższe okresy deszczu.

„Pogoda będzie wietrzna w piątek i sobotę, ale wiatry osłabną do niedzieli. Temperatury prawdopodobnie utrzymają się na poziomie średniej w dzień iw nocy” – wyjaśnił rzecznik Met Office.

Oczekuje się, że fale upałów, które już występują w większości części południowej Europy, północno-zachodniej Afryki i Bliskiego Wschodu, utrzymają się w przyszłym tygodniu.

Maksymalne temperatury – które są o około 10 do 15 stopni Celsjusza powyżej średniej – „mogą sięgać połowy lat 40-tych w niektórych częściach południowej Europy i sięgać nawet 50-tych w niektórych częściach północnej Afryki”.

Rebecca Sherwin, meteorolog z Globalnego Zespołu Prognoz Met Office, powiedziała: „Możliwe jest również, że czasami dalej na północ w Europie będą występować wyższe niż średnie temperatury, ale będą one krótsze i mniej dotkliwe.

„Wysokie temperatury są napędzane przez ugruntowany system wysokiego ciśnienia, który rozciąga się w całym regionie, co pozwala na wzrost temperatur z dnia na dzień. W całym regionie występują również niezwykle wysokie temperatury powierzchni mórz, aw wielu częściach Morza Śródziemnego temperatura powierzchni wynosi od 25 do 28°C.

„Pogorszy to skutki upałów na okolicznych obszarach lądowych, ponieważ nawet na obszarach przybrzeżnych temperatury w nocy raczej nie spadną poniżej połowy 20 stopni Celsjusza.

READ  Demokratyczni liderzy chcą głosowania Izby we wtorek w sprawie krajowej agendy Bidena | Administracja Bidena

„Południowe przesunięcie strumienia strumieniowego, które wypycha wysokie ciśnienie na południe przez ten region, powoduje również, że układy niskiego ciśnienia docierają do Wielkiej Brytanii, powodując bardziej niestabilną i chłodniejszą pogodę niż w czerwcu, kiedy prąd strumieniowy znajdował się na bardziej północnej szerokości geograficznej”.