Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Profesorowie Maharaja Agrasen College organizują protest przeciwko niewypłacaniu pensji;  wiszące

Profesorowie Maharaja Agrasen College organizują protest przeciwko niewypłacaniu pensji; wiszące

Opiekunowie wydziału nie otrzymali jeszcze zaległości z Siódmej Komisji ds. Wynagrodzeń. Ponadto przez ostatnie trzy lata nauczyciele nie otrzymywali przywilejów związanych z wyjazdem wakacyjnym (LTC), zasiłków na naukę dzieci ani zwrotu kosztów leczenia.

Finansowany przez rząd protest profesorów DU w Delhi.

Nowe Delhi: Nauczyciele z Maharaja Agrasen College na Uniwersytecie w Delhi zorganizowali w piątek konkurs czyszczenia butów Dharna, aby zaprotestować przeciwko niewypłacaniu wynagrodzeń pracownikom przez ostatnie cztery miesiące. „Shoe Polish Dharna” zorganizowano przed bramą uczelni, aby zaprotestować przeciwko rządowi w Delhi. Wielu studentów uniwersytetów przyłączyło się również do Al-Dharna, aby wesprzeć swoich nauczycieli.

Dlaczego nauczyciele protestują w Maharaja Agrasen College na Uniwersytecie w Delhi?

Opiekunowie wydziału nie otrzymali jeszcze zaległości z Siódmej Komisji ds. Wynagrodzeń. Ponadto przez ostatnie trzy lata nauczyciele nie otrzymywali przywilejów związanych z wyjazdem wakacyjnym (LTC), zasiłków na naukę dzieci ani zwrotu kosztów leczenia. Pracownicy Maharaja Agrasen College nie otrzymywali wynagrodzeń przez ostatnie cztery miesiące, w wyniku czego znajdują się w poważnych tarapatach finansowych. Wielu pracowników nie spłacało swoich pożyczek EMI. Nie są w stanie pokryć kosztów leczenia swoich dzieci i czesnego za szkołę.

Od czterech miesięcy nie dostaliśmy wypłaty. To jest bardzo haniebna sytuacja, szanowani profesorowie muszą na oczach studentów protestować przeciwko swoim zarobkom”.

W poparciu dla nauczycieli jeden z użytkowników Twittera napisał: „Dzisiaj czuję się tak winny, że nasi nauczyciele protestują przeciwko ich oczekującym pensjom, naprawdę czyszczą buty? Co się dzieje w du? Wstyd dla rządu Delhi, ja nie masz słowo do powiedzenia, ale wstydź się DU #delhigovernment # Delhi #Maharadża _ Kolegium # Dota. „

„Od miesięcy nauczyciele poruszają kwestię wynagrodzeń z dyrektorem, zarządem i odwołują się do DUTA, wicekanclerza, gubernatora i rządu Delhi, ale nie widać żadnego rozwiązania. Rząd Delhi, który twierdzi, że jest orędownikiem promowania edukacji, zmusza swoją kadrę w kolegium do głodu. Nie zgodzili się na procedurę dialogu z wykładowcami uczelni i nie podają powodu, dla którego pełne stypendium nie zostanie uwolnione” – czytamy w oświadczeniu wykładowców uczelni. Kariera360.

READ  Dyrektor generalny Kinexus Group kieruje sojuszem Southwest Michigan, aby pomóc Ukraińcom

Profesorowie Maharaja Agrasen College również stanęli przed problemem nieotrzymywania pensji podczas tej pandemii. Według raportu agencji informacyjnej IANS, nauczyciele zajęli się wówczas kwestią nieregularnych wynagrodzeń z dyrektorem kolegium, organem zarządzającym kolegium, Stowarzyszeniem Nauczycieli Uniwersytetu w Delhi (DUTA), prorektorem Uniwersytetu w Delhi, wicegubernatorem Delhi i rządu Delhi, ale bezskutecznie, ponieważ nie znaleziono rozwiązania. W tym przypadku nauczyciele postanowili teraz agitować w nowy i innowacyjny sposób, aby zapewnić, że rząd podejmie konkretne kroki w tej sprawie. Nauczyciele domagali się regularnej pensji co miesiąc. Podczas demonstracji profesorowie polerowali buty ludzi i ich studentów na drodze przed uczelnią i zebrali poparcie.

Istnieje 12 szkół wyższych powiązanych z Uniwersytetem w Delhi, które są w stu procentach finansowane przez rząd Delhi. Te uczelnie obejmują Deen Dayal Upadhyay College, Bhim Rao Ambedkar College, Acharya Narendra Dev College, Maharaja Agrasen College, Keshav Mahavidyalay College, Shaheed Rajguru College, Bhaskaracharya College of Applied Sciences, Maharshhavi Valmiki College of Education, Sukhdayev College of Business Studies, Aditi, oraz Bhageni Nivedita College oraz Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu im. Indiry Gandhi.Wysłano: 27 stycznia 2023 r. 17:19 IST


Zaktualizowano: 27 stycznia 2023 21:33 IST