Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Profesjonalny trener futbolu wraca do domu w Polsce, jednej nocy

Nie tylko wróciłby do swojego rodzinnego miasta, ale przybyłby na boisko, które zbudował jako część swojego piłkarskiego życiorysu.

Absolwent Rochester Mayo z 2010 r. od czasu do czasu odwiedzał RRS jako zawodnik, w tym nieligowe wojny z Rochester Lourdes.

„Ciekawie będzie wrócić i zobaczyć, jak to jest” – powiedział 29-letni Polak.

Związane z:


W Finlandii otworzyły się drzwi do treningów piłkarskich dla Polski Rochestera

Właściciele niższej ligi, marzenia wielkiej ligi w Rochester

Chicago House Athletic Club, właściciel pierwszego roku sztabu trenerskiego, wyląduje w Rochester w Polsce w sobotę (18:45) z profesjonalną drużyną, która będzie częścią Narodowego Niezależnego Związku Piłki Nożnej. Chicago House zmierzy się z amatorską drużyną Rochester Med City FC w ramach Nysa Independence Cup.

Chicago House, który rozpocznie sezon zasadniczy dopiero 7 sierpnia, przegrał swój pierwszy mecz pucharowy 9 lipca, przegrywając 0:2 z FC Milwaukee Torrent.

„Wciąż staramy się połączyć wszystko jako zespół” – powiedział Polska. „Nasi ludzie nie grali w żaden mecz od października. Teraz naszą największą rzeczą jest to, aby wszyscy byli w formie gry”.

Jeśli chodzi o Polskę, to od trzech lat stara się przyzwyczaić do rzeczy po treningu w Europie. Po czterech latach grania w zawodową piłkę nożną w Finlandii, polski trener przeszedł do Sporting Kristinestad na Sporting Kristinestad. Pochodziło z kontuzji kolana, która zakończyła karierę.

Początkowo sprawy szły dobrze z jego szkoleniem przywódczym, ale w zeszłym roku zaczął się zmieniać.

Filozoficzna różnica między Polską a zarządem dotycząca budowy zespołu skłoniła go do przeprowadzki w marcu zeszłego roku.

„Ogólnie myślałem, że nie spędzili wystarczająco dużo czasu na rozwijaniu własnych graczy za pośrednictwem naszego systemu akademii” – powiedział Polska.

Polak opuścił następnie Finlandię i swoją drużynę sportową Kristinstad na Florydę, gdzie został głównym trenerem drużyny Naples United, członka National Premier Soccer League, podobnej do Med City FC. Polak odniósł tam piorunujące zwycięstwo, a jego zespół zajął czwarte miejsce w kraju w NPSL.

READ  Polska kontynuuje wydatki na obronę, kupuje statki szpiegowskie Saaba

W czerwcu główny trener Chicago House i były zawodnik MLS i reprezentacji USA C.J. Dzwonił Brown. Następnie odbyło się spotkanie maratonów z zoomem między mężczyznami, po którym Brown szybko poprosił Polskę, aby dołączył do niego jako asystent trenera Chicago House.

Polska nie wahała się z jego odpowiedzią, będąc częścią prawicy od 9 czerwca, kiedy wraz z żoną wyemigrował do rodzinnego Chicago.

Chociaż Polska przyznaje, że nie widziała Europy i całej oferowanej jej tam wiedzy kulturowej, ta możliwość pracy u boku Browna jest wyjątkowa.

„Dużo się od niego uczę” – powiedział Polska. „Wkładamy w to długie godziny – jak 12 godzin dziennie. Ale to dobrze, ponieważ uczę się tak dużo, jestem wyzwaniem. Teraz mam okazję wrzucać tam pomysły. Uczenie się od CJ (Brown) tylko pomaga. ”

Ponieważ Polska korzysta z tej ostatniej szansy, może pewnego dnia wrócić do Europy jako zawodowy trener piłki nożnej.

„Tęsknię za Europą po spędzeniu tam sześciu lat” – powiedział.

Pierwszy raz dla Med City FC

W sobotę w obliczu Chicago House, Med City FC gra z profesjonalnym zespołem po raz pierwszy w swojej pięcioletniej historii.

Dyrektor generalny Med City FC, Frank Spade, jest podekscytowany tą szansą. Jest ciekawy, jak układają się jego gracze.

„To będzie wyższy poziom niż ten, z którym graliśmy” – powiedział Spath. „Fajnie jest tu grać w nową drużynę”.