Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Produkcja ALT „Gravity Challenge” na podstawie tragedii promu kosmicznego Challenger z 1986 r.

Mały teatr w Amarillo zaprezentuje „Wyzwanie grawitacji”, produkcję opartą na tragedii promu kosmicznego Challenger z 1986 roku.

Challenger rozbił się 73 sekundy po starcie, zabijając wszystkich pasażerów, w tym planowaną pierwszą nauczycielkę w kosmosie, Christę McAuliffe. Była to pierwsza katastrofa kosmiczna NASA i po raz pierwszy na pokładzie pojawił się cywil.

„To całkowicie abstrakcyjny dramat, jest nieliniowy, trochę nierealistyczny, jest całkowicie rozebrany i minimalistyczny” – powiedziała dyrektor artystyczna Kara Laimer. „Tworzymy z aktorami i naprawdę dobrym scenariuszem, a do wypełnienia reszty używamy obrazów i sugestii z rzeczy, które odwołują się do wyobraźni publiczności”.

Ta opowieść Jane Anderson łączy przeszłość i teraźniejszość w filozoficzną podróż po katastrofie i obejmuje postać o imieniu Elizabeth, córkę nauczycielki, która przeżyła swoje życie bez matki, nauczycielki nauk społecznych wzorowanej na McAuliffe. ; Oprócz emerytowanej pary, Betty i Eda, podróżują po całym kraju, aby być świadkiem startu promu; Donna, kelnerka w miejscu odwiedzanym przez pracowników NASA; i CB, inżynier z przypadkowym zainteresowaniem miłosnym. Claude Monet, francuski malarz impresjonistyczny, pomija wszystkie postacie, które kocha.

Jeffrey Pickens i Jennifer McClellan wykonują scenę wyprodukowaną przez Amarillo Little Theatre Adventure Space "na przekór grawitacji."

Jeffrey Pickens, który gra Moneta, powiedział, że chociaż jego postać nie była częścią oryginalnej historii, odgrywa on dużą rolę w jej opowiadaniu i ogólnym przekazie.

„Jest trochę dziwny w składzie postaci, ponieważ najwyraźniej nie było go tam podczas eksplozji Challengera w 1986 roku. Nie żyje od 60 lat, ale to wszystko jest dziwne” – powiedział Pickens. Gra to rodzaj impresjonistycznego spojrzenia nie tylko na katastrofę Challengera, ale tylko na katastrofę, ból serca i ogólne rozczarowanie, więc kładzie to na swoim ramieniu.