Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Próbowałem obejrzeć film VR na Meta Quest 2 i to był koszmar

Próbowałem obejrzeć film VR na Meta Quest 2 i to był koszmar

Bild: Mieszane

Wirtualna rzeczywistość powoduje wiele tarć dla wielu ludzi. Przykład z uniwersum Meta Quest.

Po raz kolejny doświadczenie użytkownika wirtualnej rzeczywistości stało się tematem dyskusji. Były CTO Oculus, John Carmack, poruszył ten problem w niedawnym podcaście, karcąc Metę za brak dopracowania w doświadczeniu użytkownika Quest.

Mam niedawny przykład pliku Koszmar UX To sprawiło, że zadałem stare, ale powracające pytanie: gdzie naprawdę idą miliardy Meta VR?

Nie ma nic złego w wybieraniu takich przykładów i udostępnianiu ich od czasu do czasu. Kto wie, może ktoś z Meta to przeczyta i zacznie poprawiać komfort użytkowania.

Znajdź film… lub przynajmniej spróbuj

Tak zaczyna się historia: chciałem obejrzeć jeden z najlepszych filmów w wirtualnej rzeczywistości do Meta Quest 2: The Soloist VR, godzinny film dokumentalny, który śledzi samotnego alpinistę Alexa Honnolda podczas spektakularnych wspinaczek w Ameryce i Europie.

Movie VR zostało sfinansowane przez Meta i jest dostępne tylko na sprzęcie Meta Quest. Kiedy został wydany, był bardzo promowany przez Meta.

Jeśli masz urządzenie Quest, możesz bezpłatnie obejrzeć film w aplikacji Meta Quest TV VR. To znaczy, jeśli możesz go znaleźć. nie mogłem.

  • Wpisz w polu wyszukiwania: Solista VR. Telewizja Meta Quest emituje filmy z udziałem profesjonalnych muzyków solowych.
  • Wpisz w polu wyszukiwania: Alexa Honnolda. Jedyne wideo, które widzę zdalnie, to wideo 2D (!) z udziałem Alexa Honnolda.
  • Wpisz w polu wyszukiwania: Griffitha. Jonathan Griffith Productions to nazwa firmy produkcyjnej. Znowu nic.

Cóż, w takim razie szukam filmu Przeglądarka MetaQuest. Meta ogłosiła to w tym czasie i jestem pewien, że w Internecie jest link, który pozwoli mi uzyskać dostęp do filmu w Meta Quest TV.

Więc szukam w Google The Soloist VR i znajduję to Oficjalna strona internetowa. Widzę duży niebieski przycisk z napisem „Obejrzyj teraz na Oculus TV”. Oczywiście są dwa półgodzinne odcinki. Klikam na pierwszy odcinek i przenoszę się na jego stronę informacyjną. Istnieją dwie opcje:

  • Obejrzę to później
  • Oglądaj w urządzeniu
READ  Mironc przygotowuje się do obrony tytułu Horizon Irish Open, podczas gdy finaliści Ryder Cup szykują się do walki z K Club - Artykuły

Zaloguj się będąc zalogowanym

Pełen nadziei klikam na to drugie, ale co pojawia się zamiast tego? okno prosi mnie o to Zaloguj się na moje konto Meta!

Jestem zalogowany na swoje konto Meta w Meta Quest 2 i nie mógłbym w ogóle korzystać z urządzenia, gdyby nie ono. Dlaczego muszę zalogować się na swoje konto Meta jeszcze raz W przeglądarce Meta Quest?

Ponieważ wydałem kilkaset dolarów na gry Quest i nie chcę ich stracić, ustawiłem długie, skomplikowane hasło i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Aby się wylogować, muszę zdjąć gogle VR, znaleźć hasło, a następnie skrupulatnie wpisać je w przeglądarce Meta Quest podczas Patrz przez szparę w moim nosie.

Nie wierz w to, przez co Meta cię zmusza, by obejrzeć jeden z najlepszych filmów VR. Nagrałem powyższy film, aby pokazać i zilustrować kroki, przez które przeszedłem.

Nawiasem mówiąc, ten problem występuje również w przypadku innych filmów VR. Wygląda na to, że funkcja wyszukiwania Meta Quest TV jest zepsuta. Albo po prostu wyjątkowo źle.

Możesz przeczytać wszystko o Meta Quest 2 i Meta Quest Pro w połączonych recenzjach.

Soczewki korekcyjne od VR Optician sprawią, że Twoje okulary staną się przestarzałe. Możesz go kupić z 5% rabatem, korzystając z poniższego linku.

Uwaga: Linki do sklepów internetowych w artykułach można nazwać linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tego linku, MIXED otrzyma prowizję od dostawcy. Dla Ciebie cena się nie zmienia.