Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent Ruto apeluje do polskich inwestorów o inwestowanie w Kenii

Prezydent Ruto apeluje do polskich inwestorów o inwestowanie w Kenii

NAIROBI, Kenia, 5 lutego – Prezydent William Ruto powiedział, że rząd podjął zdecydowane kroki w celu przyciągnięcia bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Prezydent zaapelował do polskich inwestorów o zbadanie możliwości inwestycyjnych w kraju.

Powiedział, że Kenia jest strategicznie zlokalizowana jako idealne centrum inwestycyjne dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych rynkiem afrykańskim.

Prezydent Ruto powiedział, że wśród zachęt oferowanych inwestorom znalazło się utworzenie pięciu specjalnych stref ekonomicznych na terenie całego kraju.

Te specjalne strefy ekonomiczne – w Mombasie (Dongo Kundu), Thika, Kirinyaga, Eldoret i Busia – zaoferują inwestorom specjalne taryfy i zachęty.

„Będziemy stale ulepszać te możliwości i zachęty, aby mieć pewność, że odzwierciedlają one oczekiwania rynku” – dodał.

Jego uwagi padły w poniedziałek podczas polsko-kenijskiego dialogu gospodarczego wysokiego szczebla w hotelu w Nairobi w towarzystwie Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Prezydent powiedział, że rząd dąży do wyeliminowania wyzwań spowalniających bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

„Jako sektor publiczny musimy w sposób świadomy i rozważny zapewnić sektorowi prywatnemu przestrzeń do optymalnego działania przy mniejszej biurokracji i przeszkodach” – powiedział.

reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Głowa państwa zauważyła, że ​​rząd zwiększył środki przeznaczane na edukację, próbując udoskonalić kapitał ludzki kraju.

Powiedział, że celem jest zapewnienie, że wykwalifikowani pracownicy w Kenii spełniają najwyższe standardy pracy na świecie.

„Wysoko wykwalifikowana siła robocza jest kluczowym elementem napędzającym industrializację i produkcję” – stwierdził.

Prezydent Ruto zwrócił się także do polskich inwestorów, aby rozważyli utworzenie w Kenii branż o wysokim zużyciu energii i skorzystali z krajowych zasobów zielonej energii.

„Jeśli wytwarzasz swoje produkty, korzystając z naszych odnawialnych źródeł energii, towary będą miały wyższe ceny” – dodał.

Prezydent Duda powiedział, że polski rząd uznał Kenię za atrakcyjne i korzystne miejsce do inwestowania dla swoich inwestorów.

READ  Polscy zwolennicy opozycji świętujący zwycięstwo Solidarności w 1989 roku

„Jednym z najważniejszych zadań niezbędnych do wzmocnienia naszych wzajemnych inwestycji jest pokazanie Polakom atrakcyjności potencjalnych możliwości biznesowych w Kenii” – powiedział.

Polski Prezydent uznał spotkanie biznesowe polsko-kenijskie za dobre forum do zaprezentowania możliwości inwestycyjnych w Kenii.

Sekretarz Gabinetu ds. Inwestycji, Handlu i Przemysłu Rebecca Miano nalegała, aby polscy inwestorzy wybrali Kenię ze względu na jej stabilną gospodarkę, globalną konkurencyjność oraz łatwy dostęp do surowców w kraju i Afryce.

reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Dodała: „Twoja inwestycja jest bezpieczna w Kenii, a własność podlega konstytucyjnej ochronie i niedyskryminacji wśród inwestorów”.