Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent RP Andrzej Duda mówi, że Rosja jest zagrożeniem dla Europy

Prezydent RP Andrzej Duda mówi, że Rosja jest zagrożeniem dla Europy

Prezydent RP Andrzej Duda uważa Rosję za „zagrożenie dla Europy”.

„Jeśli Ukraina, z jej bohaterskim oporem, nie wytrzyma imperialnych planów Putina, Polska i kraje bałtyckie będą bezpośrednio zagrożone dalszą ekspansją rosyjskiej strefy wpływów w Europie Środkowej” – powiedział Duda we wtorkowym wydaniu niemieckiej gazety Frankfurter. Allgemeine Zeitung. zgłoszona agencja dpa.

Duda mówił o „wielkich rosyjskich ideach ujarzmiania innych narodów”. Powiedział, że są to nie tylko idee prezydenta Rosji Władimira Putina, ale że jest nimi przesiąknięta znaczna część rosyjskiego społeczeństwa.

„Dzięki Ukrainie to niebezpieczeństwo zostało dzisiaj opanowane. Ale wierzę, że to niebezpieczeństwo stanie się niestety problemem w przyszłości” – kontynuował polski prezydent. „Jedyne, co można zrobić, to wzmocnić nasze bezpieczeństwo”.

Duda powiedział, że Polska przekazała Ukrainie 260 starych czołgów T-72. To, jak powiedział, stworzyło lukę w jej siłach, którą należy wypełnić, przyspieszając pozyskiwanie nowych czołgów.

Polska liczy również na dostarczenie niemieckich czołgów Leopard. Jednak tzw. swap kołowy, w którym polskie przesyłki na Ukrainę będą rekompensowane substytucjami z Niemiec, nie został jeszcze zrealizowany. Polska nie była zadowolona z wcześniejszej oferty Berlina na 20 czołgów Leopard 2, które miały być dostarczone do 2023 roku.

– Jans

int / shs

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w realizację tych ideałów. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, nadal staramy się informować Cię o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

READ  Orlin planuje budowę centrów wodorowych w Polsce, Czechach i na Słowacji - Pierwsze wiadomości

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią wielu z was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większe subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele polegające na dostarczaniu lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy