Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent Joe Biden może podnieść cła na chińskie towary

Dolar australijski wzrósł aż o 1,1%, a rand południowoafrykański o około 1%. Offshore juan zyskał 0,1%.

Może prezydent Joe Biden ogłosić Już w tym tygodniu niektóre taryfy zostaną wycofane – podobnie jak nowe dochodzenie w sprawie subsydiów przemysłowych, które mogą prowadzić do zwiększenia ceł w strategicznych obszarach, takich jak technologia. Biden nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, a według osób zaznajomionych z obradami termin może się opóźnić.

Wall Street Journal wcześniej informował, że decyzja może zapaść już w tym tygodniu.

„Rynek pozytywnie reaguje na nagłówki. Właśnie tego obecnie potrzebują waluty surowcowe” – powiedział Neil Jones, szef sprzedaży walutowej dla instytucji finansowych w Mizuho bank Ltd.

Waluty i ryzyka powiązane z towarami zostały dotknięte obawą przed spowolnieniem gospodarczym i rosnącymi barierami handlowymi. Rand i dolar australijski nadal znajdują się w pobliżu najniższych poziomów od 2020 roku.

Niektórzy stratedzy ostrzegają, że ruchy mogą być nie do utrzymania, biorąc pod uwagę ścieżkę zacieśniania globalnej polityki pieniężnej.

Adam Cole, główny strateg walutowy w RBC Capital Markets, powiedział, że rajd „nie powinien sięgać zbyt daleko”. „To tylko niewielka kompensacja tych czynników”.

Analiza EUR/USD i punkty handlowe

euro: Euro zaczęło być bardzo powolne, a wspólna waluta została wyprzedana od czasu otwarcia europejskich akcji gotówkowych. Momentum również zyskało na minusie od czasu przełamania kluczowego obszaru 1,0350, który wyznaczał minima YTD. Chociaż żaden konkretny katalizator nie doprowadził do wyprzedaży dziś rano, kulminacja czynników nadal nękała walutę.

  • Dostawy rosyjskiego gazu do Europy spadły w czerwcu o 40%, co z kolei spowodowało wzrost cen energii w Europie. Przypominamy, że Nord Stream ma zostać całkowicie zamknięty z powodu corocznego przestoju konserwacyjnego w dniach 11-21 lipcaUlicaJednak duże ryzyko polega na tym, że rurociąg może nie wrócić do sieci.
  • W innym miejscu komentarze EBC Nagela niewiele pomogły euro, ponieważ ostrzegł on przed stosowaniem polityki pieniężnej do ograniczania zwrotu z ryzyka dla mocno zadłużonych krajów, jednocześnie zauważając, że narzędzie przeciwdziałające fragmentacji może być stosowane tylko w wyjątkowych okolicznościach. Teraz, podczas gdy Nagel z Bundesbanku jest w mniejszości, rodzi to ryzyko łagodzącego narzędzia do zwalczania Fragów, które ostatecznie rozczarowuje oczekiwania rynku.
READ  Spotkanie premierów Polski i Gruzji w Batumi - Civil.ge