Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent Filipin: Wybierz szczepionkę przeciwko Covidowi albo zostanę uwięziony

prezydent Filipin, Rodrigo Duterte Powiedział, że uwięzi ludzi, którzy odmówią Koronawirus choroba Szczepienia tam, gdzie kraj z jednym walczy Azja Gorsze epidemie.

Przemawiając w telewizji w poniedziałek, Duterte powiedział: „Wybrałem szczepionkę, bo inaczej zostanę uwięziony”.

Później przedstawił swoje rozumowanie mówiąc: „Jeśli jesteś osobą, która nie została zaszczepiona, jesteś potencjalnym nosicielem”.

To ogłoszenie zawiera liczbę przypadków koronawirusa na świecie Filipiny Całkowita skumulowana liczba infekcji osiągnęła ponad 1,3 miliona przypadków i 23 000 zgonów.

Tymczasem pojawiły się doniesienia o niskiej frekwencji w kilku ośrodkach szczepień w stolicy kraju, Manili.

Komentarze pana Duterte kontrastują z komentarzami urzędników służby zdrowia, którzy stwierdzili, że pomimo nakłaniania ludzi do przyjmowania Covid-19 Serum, nie jest to obowiązkowe.

„Nie zrozum mnie źle, w tym kraju jest kryzys” – powiedział Duterte. „Jestem po prostu zdenerwowany, że Filipińczycy nie odpowiedzieli rządowi”.

Filipiński prezydent często był krytykowany za twarde podejście do powstrzymania wirusa, ale w swoim przemówieniu podtrzymał decyzję o uniemożliwieniu ponownego otwarcia szkół.

Podkreślił również, że wapień jest obowiązkowy, nawet dla tych, którzy przyjęli oba ciosy, i wyraził obawy, że druga fala jeszcze bardziej wydrenuje zasoby kraju.

Od niedzieli władze Filipin podały dwie dawki szczepionki 2,1 milionowi ludzi, co jest powolnym postępem w kierunku celu rządu, jakim jest 70 milionów ze 110 milionów mieszkańców kraju.

READ  US Travel News: Urzędnik Biden mówi, że nadzorca Biden wymaga szczepień wszystkich zagranicznych gości, gdy zostaną zniesione ograniczenia w podróżowaniu