Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent Duda był na dożynkach i już wyjechał z Polski. Nigdy nie zgadniesz gdzie!

Autor: Łukasz Gągulski / Super Express
Andre Duda

Po dożynkach w Małofolskiej prezydent Andriej Duda przybył w niedzielę do Kijowa, gdzie w poniedziałek weźmie udział w szczycie krymskiej sceny, a we wtorek w obchodach Święta Niepodległości Ukrainy. Tego dnia spotka się również z prezydentem Wołodymyrem Żeleńskim.

Regionalny komponent wsparcia

Zgodnie z planem wizyty Andrei Duda weźmie udział w pracach w poniedziałek na szczycie otwierającym krymskie stanowisko. Według Jacoba Gomucha, szefa Gabinetu Prezydenta Polityki Międzynarodowej, szczyt będzie kluczowym czynnikiem budowania regionalnego i międzynarodowego poparcia dla integralności regionalnej Ukrainy i zapewnienia, że ​​żadne działania rosyjskie na okupowanym Krymie nie zostaną zaaprobowane.

Agatha Duda przemówiła po raz pierwszy od dłuższego czasu. Mówiłam o wielkiej roli kobiet

Platforma Krymska to projekt realizowany przez Ukrainę, poświęcony problemom okupowanego Krymu od 2014 roku. Pierwsze spotkanie tego projektu odbędzie się w poniedziałek. Do rozmów zaproszono kilku szefów państw oraz przedstawicieli organizacji międzynarodowych.

W poniedziałek po południu prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydent Estonii Kersti Kaljulit, prezydentem Łotwy Eagles Levitzem i prezydentem Litwy Gitanosem Nosidą. Tego samego dnia polski prezydent i inni delegaci odwiedzą biuro bazy krymskiej.

Jaroslav Kaczyński jedzie na wakacje

Spotkanie z polskimi imigrantami

Według Kancelarii Prezydenta, po południu w Ambasadzie RP w Kijowie Andrzej Duda spotka się z członkami Rady Dyrektorów Polaków Mieszkających na Ukrainie oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie. Ostatnim punktem planów prezydenta w poniedziałek jest udział w koncercie w Operze Narodowej Ukrainy, zorganizowanym z okazji 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

Koszmar Kaczyńskiego. Będzie śnił o tej ankiecie w nocy

Wtorek – trzeci dzień wizyty prezydenta – rozpoczyna się w Kijowie z udziałem Andrieja Dudy w obchodach 30-lecia niepodległości Ukrainy. W tym dniu zaplanowane jest spotkanie prezydenta Andrieja Dudy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim. Zdaniem ministra Commoka będzie to „najważniejsza rozmowa, bo po niemiecko-amerykańskim porozumieniu o prawdziwej tolerancji dla pracy gazociągu Nortstream 2 niestety zabrakło bezpieczeństwa w całej Europie”.

READ  Polski rząd rozszerza strefę wyłączenia na granicy białoruskiej

Na zakończenie wizyty Prezydent RP uda się do centrum logistycznego „Pykokon”, gdzie weźmie udział w udzielaniu solidarnej pomocy Ukrainie. Obejmuje to sprzęt medyczny, który może pomóc w walce z zakażeniem COVID-19.