Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda dzwonów” w serwisie Netflix

Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda dzwonów” w serwisie Netflix

Kadr z filmu Szczedryk

Ukraińsko-polski dramat historyczny „Kolęda nad dzwonami”, skupiający się na wydarzeniach II wojny światowej, będzie miał swoją premierę w serwisie streamingowym Netflix 13 grudnia, umożliwiając widzom na całym świecie obejrzenie filmu, który zadebiutował w języku ukraińskim . . W kinach od stycznia 2023 r.

W filmie występują polscy i ukraińscy aktorzy, którzy mówią po polsku, ukraińsku, niemiecku i jidysz. Akcja rozgrywa się w 1938 roku w Iwano-Frankowsku, wówczas Stanisławie, kiedy nazistowskie Niemcy rozpoczęły kampanię inwazyjną, zawierając układ ze Związkiem Radzieckim na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow, mający na celu podział Polski. Odtąd rząd Stanisława zmieniał się szybko, podobnie jak otaczający go świat.

Film opowiada historię jedności kulturowej trzech rodzin: ukraińskiej, polskiej i żydowskiej. W obliczu zła i okrucieństwa jednoczą się w walce o przetrwanie, starając się jednocześnie zachować nadzieję na spokojną i świetlaną przyszłość. Ukraińska melodia Carol of the Bells, od której wziął się tytuł filmu, staje się dla bohaterów filmu symbolem dobroci i światła.

Reżyserka filmu, Olesya Morhanets-Isaenko, stwierdziła, że ​​jest to zbiorowy portret prawdziwych historii z końca lat trzydziestych i wczesnych czterdziestych XX wieku.

Przeczytaj także: „Mavka: Leśna pieśń”, ukraiński hit animowany, zadebiutuje w serwisie Netflix

W obsadzie znajdują się ukraińscy i polscy aktorzy: Yana Korolova, Andrey Mostrenko, Polina Hromova, Anastasia Machko, Joanna Opuzda, Miroslav Hanichovsky, Khrystina Oshitska, Oksana Mukha, Alla Penieva, Tomasz Sobczak, Yevheniya Solodovnik, Tetyana Królikovska, Darina Haladiuk, Milana Haladiuk, Andrij Isayenko i in.

Światowa premiera Kolędy miała miejsce 4 marca 2022 roku.

Dostarczamy głos Ukrainy światu. obsługuje Przekaż nam jednorazową darowiznę lub zostań sponsor!

Przeczytaj oryginalny artykuł na temat Nowy Głos Ukrainy

READ  Cięcia w Viaplay mogą być początkiem trudnych czasów dla sprzedaży praw do mediów sportowych