Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premiera Apple iPhone 15 Pro Max: znawcy ujawniają zaskakujące szczegóły

Premiera Apple iPhone 15 Pro Max: znawcy ujawniają zaskakujące szczegóły

Przedsprzedaż iPhone’a z serii 15 trwa przed premierą telefonu w sklepach w piątek, 22 września. Oto pełne odliczanie wszystkiego, co wydarzyło się od teraz do tego czasu, więc niczego nie przeoczysz. Teraz zaufany analityk Ming-Chi Kuo podsumował to, co wydarzyło się do tej pory i co to oznacza dla klientów iPhone’a.

Więcej z ForbesaiPhone 15 Pro Max: Jak zyskać przewagę przy zakupie najnowszych produktów Apple

Przedsprzedaż rozpoczęła się w zeszły piątek – chociaż istnieje sprytny sposób, aby wskoczyć na początek kolejki – i wydaje się, że ich liczba rośnie. Według Ming-Chi Kuo z TFI Securities W nowym średnim pościePopyt na niektóre modele jest duży. W szczególności w przypadku iPhone’a 15 Pro Max jest on „potężny, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, i przewyższa zeszłoroczny iPhone 14 Pro Max”. Z tego powodu terminy dostaw niektórych numerów zostały już przesunięte na listopad. Wydaje się jednak, że nie jest to spowodowane wyłącznie dużym popytem. „Czas oczekiwania na iPhone’a 15 Pro Max jest znacznie dłuższy niż w przypadku innych modeli, ale to coś więcej niż tylko wysoki popyt” – mówi Kuo. Obecne dostawy iPhone’a 15 Pro Max są niższe ze względu na późniejszy harmonogram produkcji masowej, a obecne wyzwania produkcyjne są bardziej widoczne niż w przypadku innych modeli.

Są jeszcze inne szczegóły. „Popyt na dwa standardowe modele iPhone’a 15 jest mniej więcej porównywalny z zeszłym rokiem” – mówi Kuo.

I tu jest duże zaskoczenie, przynajmniej dla mnie: „Popyt na iPhone’a 15 Pro jest słabszy niż w zeszłym roku, z jednego możliwego powodu: więcej użytkowników premium przejdzie w tym roku na iPhone’a 15 Pro Max”. Rozumowanie Ko ma sens, ale wciąż jest tu pewna niespodzianka. Na przykład w Wielkiej Brytanii cena modelu 15 Pro wynosi 1237 dolarów (999 funtów), czyli o 123 dolarów (100 funtów) mniej niż iPhone’a 14 Pro – i jest to jedna z najbardziej niedocenianych historii nowego iPhone’a.

READ  Nowy laptop Ayn Loki działa z systemem Windows i zaczyna się od 299 USD

Więcej z ForbesaAirPods Pro z USB-C: Apple nagle prezentuje nowe funkcje i ulepszony sprzęt

Kuo bagatelizuje kwestię zakazu używania iPhone’ów przez chiński rząd. „Nie mogę powiedzieć, że doniesienia mediów o zakazie iPhone’a przez chiński rząd są błędne, ale takie wiadomości mogą łatwo wprowadzić czytelników w błąd” – mówi Kuo. „Obecnie członkowie Komunistycznej Partii Chin, pracownicy rządowi i pracownicy państwowych przedsiębiorstwa nie są głównymi klientami docelowymi.” W przypadku iPhone’a. Co więcej, zakaz iPhone’a jest odosobnioną decyzją konkretnych organizacji rządowych lub przedsiębiorstw państwowych, więc wpływ zakazu iPhone’a z tych raportów na sprzedaż iPhone’a w Chinach nie jest znaczący .

Z raportu wynika również, że chociaż powrót Huawei do Chin będzie miał wpływ na iPhone’a, zamówienia w przedsprzedaży tego nie odzwierciedlają, ponieważ „ci, którzy zamawiają iPhone’a w przedsprzedaży, to główni użytkownicy lub fani Apple, a nie obecnie klienci docelowi”. telefony Huaweia.

Wreszcie Kuo podtrzymuje wcześniejsze szacunki, że „w tym roku zostanie wysłanych prawie 80 milionów iPhone’ów 15”.

Jeśli można z tego wyciągnąć jakąś lekcję, to jest nią fakt, że popyt na Pro Max prawdopodobnie wzrośnie, zanim spadnie, dlatego najlepszym pomysłem może być pilne zamówienie lub zaufanie przewoźnikowi, że będzie on dostępny w magazynie od piątku.