Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premier Hamza Yusuf nakazuje przegląd wydatków na karty bankowe szkockiej służby cywilnej o wartości ponad 14,2 miliona funtów |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Premier Hamza Yusuf nakazuje przegląd wydatków na karty bankowe szkockiej służby cywilnej o wartości ponad 14,2 miliona funtów | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Pełny podział wydatków między wrześniem 2019 r. a sierpniem 2022 r., który został przejęty przez Scottish Labour, obejmował prawie 10 000 funtów na ulepszenia VIP na lotniskach i ponad 32 000 funtów na ćwiczenia integracyjne.

przez Jenice Mitchell, korespondent ze Szkocji Mustafa Hosny O Boże, Amen


Środa, 9 sierpnia 2023, 23:57, Wielka Brytania

Hamza Yusuf zlecił urzędnikom służby cywilnej dokonanie przeglądu wydatków na karty bankowe rządu szkockiego.

Następnie premier ogłosił ten ruch Ujawnia 14,2 miliona funtów z pieniędzy podatników wydanych przez szkockich urzędników państwowych w ciągu trzech lat.

Kampania obejmowała prawie 10 000 funtów na podwyższenie statusu VIP na lotniskach i ponad 32 000 funtów na ćwiczenia integracyjne.

Inne zakupy dokonane przez personel wyższego szczebla obejmowały zajęcia jogi, malowanie paznokci oraz 4182 funty gościnności i zakwaterowania w pięciogwiazdkowym hotelu Gleneagles w Perthshire.

Kalosze do „kontroli”, porcelana do sali konferencyjnej i teoretyczny egzamin na prawo jazdy dla personelu były również opłacane kartami kredytowymi.

Szkocki rząd powiedział, że nie może komentować podróży pierwszego ministra ze względów bezpieczeństwa, ale potwierdził Panie Youssef Stały sekretarz John Paul Marks został poproszony o przejrzenie procedur wydatkowania na kartach.

Rzecznik rządu powiedział: „Rząd szkocki jest zaangażowany w zapewnianie podatnikom najlepszego stosunku jakości do ceny i proaktywnie publikuje informacje na temat wydatków w celu poprawy otwartości i przejrzystości.

„Wydatki za pomocą elektronicznych kart zakupowych są wykorzystywane do wspierania urzędników państwowych podczas ich regularnych zajęć, takich jak szkolenia, catering, wynajem sal i jednorazowe dostawy.

„Karty nie są przeznaczone na wydatki osobiste i istnieje silny mandat oraz regularne kontrole w celu monitorowania ich wykorzystania”.

Czytaj więcej:
Alex Salmond mówi „nigdy nie mów nigdy” o pojednaniu z Nicolą Sturgeon

Lider SNP w Westminster staje przed parlamentarnym dochodzeniem w sprawie wyczynu Partii Pracy

READ  Suzuki S-Cross świetnie radzi sobie na śniegu, ale układ hybrydowy wymaga dopracowania

Rząd szkocki wydaje swoim pracownikom wyższego szczebla elektroniczne karty zakupowe umożliwiające zakup towarów i usług o wartości do 5000 GBP na transakcję.

Jednak oficjalnie opublikowano podsumowanie zakupów powyżej 500 funtów Szkocka Pracownicy uzyskali pełne zestawienie 58 751 transakcji, które miały miejsce między wrześniem 2019 r. a sierpniem ubiegłego roku.

Okazało się, że na modernizację lotniska dla byłego pierwszego ministra wydano 9 898 funtów Nikola Sturgeon i jego personelu, w tym usługi przyspieszone poprzez odprawę, ochronę i dostęp do saloników VIP.

Ćwiczenia z budowania zespołu kosztowały łącznie 32 995 funtów w ciągu trzech lat i obejmowały rachunek w wysokości 375 funtów z pubu Brewhemia w Edynburgwycieczki do kręgielni, pokoi ewakuacyjnych i szalonych pól golfowych oraz 1693 GBP na „jednodniową rozmowę” w Seamill Hydro Hotel w Ayrshire.

Część zoo w Edynburgu była również zatrudniona przez personel, co kosztowało podatnika 2000 funtów, podczas gdy inne działania obejmowały zakup piłek do ping-ponga, czekoladowych myszy, zabawek i latawców.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Większość pozycji dotyczyła codziennych zakupów urzędników służby cywilnej pracujących w domu w tym okresie Koronawirus choroba Zamknięcia, w tym ekrany komputerowe.

Nie było opisu około 3000 wpisów przeciwko nim, podczas gdy ponad 25 000 funtów nieuczciwych transakcji miało miejsce na kartach i zostało oznaczonych do zwrotu.

Szkocki rząd wyjaśnił, że większość oszukańczych transakcji przypisywano jednemu posiadaczowi karty, który „proaktywnie ograniczał wydatki” i twierdził, że zakupów dokonywano bez jego wiedzy. Karta została anulowana, a powiązane transakcje zostały opłacone w ramach środków ochrony bankowej.

W rozmowie ze szkockim nadawcą BBC Good Morning Scotland w środę minister gospodarki Wellbeing, Neil Gray, powiedział, że dane są „niewygodne do czytania” i powiedział, że Youssef miał rację, zamawiając przegląd.

READ  Francja planuje ofensywę dyplomatyczną, aby pomóc w zabezpieczeniu globalnej umowy podatkowej