Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premier Barbadosu: Król Karol jest „człowiekiem wyprzedzającym swój czas” | Król Karol III

Premier Barbadosu, który stał się wówczas najnowszą republiką na świecie Królowa została usunięta z prezydentury w zeszłym rokuOpisał króla Karola III jako „człowieka wyprzedzającego swoje czasy” ze względu na jego poglądy na temat ochrony środowiska i zaangażowanie w młodzież, i zauważył, że niedawno uznał okrucieństwa niewolnictwa.

Porozmawiaj z BBC World Service Program redakcja W sobotę Mia Motley złożyła również hołd królowej, która Pogratulował karaibskiej wyspie „bardzo ważnego” dnia Kiedy zostałem republiką w listopadzie ubiegłego roku.

„Niewiele innych wykroczyło poza to, co udało mi się osiągnąć” – powiedział premier. „Stabilność, jaką wniosła do przejścia Wielkiej Brytanii z imperium do jednego z wiodących rozwiniętych krajów świata, odzwierciedla jej zdolność do rozpoznania zachodzących zmian”.

Motley określił króla Karola jako „przyjaciela Barbadosu” i „człowieka wyprzedzającego swoje czasy” z powodu jego wczesnego popierania kwestii środowiskowych, architektonicznych i społecznych.

„To, co mnie wyróżniało, to jego zaangażowanie w ochronę środowiska, bioróżnorodność i odnowę miast” [and] do integralności architektonicznej” – powiedział premier.

„Ale przede wszystkim, aby stworzyć ścieżki dla młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy mogą być zagrożeni i którzy mogą nie być widziani, słyszani lub odczuwani przez innych w ich społecznościach lub rodzinach”.

Motley, który piastuje urząd od 2018 rokuPowiedział, że Charles wyraźnie ponownie zaangażował się w „więzi przyjaźni” między Wielką Brytanią a Barbadosem, kiedy odwiedził wyspę, aby być świadkiem przeprowadzki.

Charles wykorzystał tę wizytę, aby porozmawiać o działaniach i dziedzictwie kolonialnym Wielkiej Brytanii, potępia „przerażającą brutalność niewolnictwa” To „na zawsze zamazuje naszą historię”.

Charles otrzymuje Medal Wolności z Barbadosu w proklamacji Republiki. Zdjęcie: Randy Brooks/AFP/Getty Images

Powrócił do tej kwestii na spotkaniu szefów rządów Wspólnoty Narodów w Rwandzie w czerwcu tego roku, podkreślając znaczenie Uznanie „błędów, które ukształtowały naszą przeszłość”.

Charles powiedział, że on i jego żona Camilla byli zszokowani podczas niedawnej podróży do Kanady, kiedy rdzenni i nie-tubylcy teraz „myślą uczciwie i otwarcie o jednym z najciemniejszych aspektów historii”.

Dodał, że z Rzeczypospolitej można wyciągnąć lekcje.

„Kiedy wspólnie dążymy do pokoju, dobrobytu i demokracji”, powiedział, „chcę przyznać, że korzenie naszego współczesnego stowarzyszenia sięgają do głębin najbardziej bolesnego okresu naszej historii”.

„Nie potrafię opisać głębi mojego osobistego żalu z powodu cierpienia tak wielu osób, ponieważ nadal pogłębiam moje zrozumienie trwałego wpływu niewolnictwa”.

READ  Rodziny borykają się z problemami dochodowymi na równi z Grecją i Cyprem? To jest „globalna Wielka Brytania” | Polly Toynbee