Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prawybory w Karolinie Południowej: Trump ogłasza zwycięstwo, a Haley obiecuje się nie poddawać

Prawybory w Karolinie Południowej: Trump ogłasza zwycięstwo, a Haley obiecuje się nie poddawać

Reakcja Trumpa po wygraniu prawyborów w Karolinie Południowej

Były prezydent Donald Trump pokonał Nikki Haley w prawyborach Partii Republikańskiej w Południowej Karolinie.

Początkowo przewidywano, że były prezydent wygra wybory w sobotę o godzinie siódmej wieczorem, po zamknięciu lokali wyborczych.

Trump odniósł oczekiwane zwycięstwo nad Haley w swoim stanie, w którym sprawowała funkcję gubernatora stanu w latach 2011–2017.

Oznacza to kolejną porażkę byłej ambasador ONZ Haley, która obiecała kontynuować walkę z Trumpem pomimo wielu początkowych strat.

Haley pozostała niezmienna nawet po przegranej na początku tego miesiąca z urną „Żaden z tych kandydatów” na kartach do głosowania w Nevadzie.

„Powiedziałam na początku tego tygodnia, że ​​niezależnie od tego, co stanie się w Południowej Karolinie, będę nadal kandydować… Dotrzymuję słowa” – powiedziała w sobotę.

Tymczasem Trump porównał imigrantów do Hannibala Lectera, twierdząc, że pochodzą z „zakładów dla obłąkanych” podczas swojego meandrującego, prawie 90-minutowego przemówienia na Konferencji Akcji Politycznej Konserwatystów w National Harbor w stanie Maryland.

Były prezydent mówił o swoich wysiłkach związanych z wysyłaniem w sobotę wiadomości skierowanych przeciwko Bidenowi, stwierdzając, że „przestępczość imigrantów” to „nowa kategoria przestępczości”.

1708826106

Wideo: Nikki Haley pozostaje w wyścigu o urząd prezydenta Partii Republikańskiej pomimo porażki w Karolinie Południowej

Nikki Haley pozostanie w wyścigu o urząd prezydenta Partii Republikańskiej pomimo porażki w Karolinie Południowej

Julia Saki25 lutego 2024 01:55

1708825269

„Jestem kobietą dotrzymującą słowa”: Halle pozostaje w wyścigu

„Dziś w Karolinie Południowej uzyskaliśmy około 40% głosów” – zauważyła Haley. „Odnosi się to również do tego, co mieliśmy w New Hampshire.

„Wyliczę to. Wiem, że 40% to nie 50%, ale wiem też, że 40% to nie mała grupa.

„W prawyborach Partii Republikańskiej duża liczba wyborców twierdziła, że ​​chce alternatywy.

„Nie zrezygnuję z tej walki, kiedy większość Amerykanów nie aprobuje zarówno Donalda Trumpa, jak i Joe Bidena” – powiedziała.

Gustava Kilandera25 lutego 2024 01:41

1708825105

„Chcę pogratulować Donaldowi Trumpowi zwycięstwa”.

„Chcę pogratulować Donaldowi Trumpowi zwycięstwa. „Chcę podziękować mieszkańcom Karoliny Południowej za wykorzystanie mocy waszego głosu” – powiedział były gubernator. „Bez względu na wyniki, kocham ludzi w naszym stanie. Kocham to, co razem osiągnęliśmy i uwielbiam to, jak udało nam się wspólnie stawić czoła najgorszym wyzwaniom i tragediom, przed którymi stanęliśmy”.

„Zawsze postrzegałem nasz stan jako rodzinę. Rodziny są wobec siebie szczere. Mówią, że brutalna prawda jest taka: «To właśnie robiłem przez całą kampanię. To właśnie zrobię teraz».

„Dziś widziałem frustrację Karoliny Południowej związaną z kierunkiem, w jakim zmierza nasz kraj. Widziałem tę samą frustrację w całym kraju. Podzielam ją i czuję ją w głębi serca. Nie mógłbym bardziej martwić się Ameryką”.

„Wydaje się, że nasz kraj się rozpada. Ale rzecz w tym, że Ameryka się rozpadnie. Jeśli dokonamy złych wyborów. Nigdy nie chodziło o mnie ani o moją przyszłość polityczną. Musimy pokonać Joe Bidena w listopadzie” – powiedziała.

Gustava Kilandera25 lutego 2024 01:38

1708824935

Haley przemawia po przegranej z Trumpem w swoim stanie

„Oczywiście chcę zacząć od podziękowania mojej rodzinie” – zaczęła Nikki Haley. Jestem niesamowicie błogosławiony.

„Dziś rano udało mi się porozmawiać z Michaelem. Jego wsparcie było niesamowite. Czasami dzieci zaszły tak daleko, ale postępowały w sposób, z którego jestem bardzo dumna. Jestem szczęśliwa, że ​​mogłam możliwość głosowania dzisiaj z moją mamą” – dodała.

Gustava Kilandera25 lutego 2024 01:35

1708824432

Ramaswamy i Kristi Noem remisują w nieoficjalnym głosowaniu na wiceprzewodniczącego CPAC; Nikki Haley i J.D. Vance w końcu umierają

Jakby sobota nie mogła być bardziej brutalna dla Nikki Haley po przegranej w prawyborach prezydenckich w swoim rodzinnym stanie Karolina Południowa, ostatni dzień Konferencji Akcji Politycznej Konserwatystów pokazał, że ruch konserwatywny nie chce, aby została kandydatką Donalda Trumpa na kandydaturę .

Konferencja CPAC zakończyła się przedstawieniem ostatecznych wyników nieformalnego sondażu CPAC, który według byłego doradcy Trumpa miał na celu określenie, kto „sprzymierzy się” z Trumpem.

Gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem, która przemawiała na konwencji w piątek, współpracowała z byłym kandydatem na prezydenta i biznesmenem Vivekiem Ramaswamym, który przewodniczył w piątek kolacji z Reaganem w CPAC i przemawiał ponownie w sobotę po Trumpie, po 15 proc.

Była kongresmenka Tulsi Gabbard, która zachwalała swoje odejście z Partii Demokratycznej i przemawiała w piątek, zajęła drugie miejsce, a dziewięć procent uczestników CPAC poparło ją, aby została kandydatką Trumpa na kandydatkę.

Senator Karoliny Południowej Tim Scott, były kandydat na prezydenta, który od tego czasu poparł Trumpa, i przewodnicząca Konferencji Republikanów w Izbie Reprezentantów Elise Stefanik, umiarkowana nowojorska MAGA, otrzymali po 8%.

Jednak pani Haley, która przemawiała w zeszłym roku w CPAC, ale była obiektem żartów wielu uczestników konferencji, zdobyła zaledwie 2 procent głosów, łącząc ją z senatorem z Ohio, J.D. Vance'em, który przemawiał w tegorocznym wywiadzie dla CPAC. .

Sondaż przeprowadziła firma McLaughlin & Co., która pełni funkcję ankietera Trumpa, potwierdzając poparcie Trumpa, nawet jeśli nie jest ono całkowicie naukowe.

Erica Garcii25 lutego 2024 01:27

1708824229

Reakcja Trumpa po wygraniu prawyborów w Karolinie Południowej

Reakcja Trumpa po wygraniu prawyborów w Karolinie Południowej

Julia Saki25 lutego 2024 01:23

1708824026

Przewodniczący Partii Republikańskiej w Karolinie Południowej Drew McKissick zostaje wygwizdany przez tłum Trumpa

Gustava Kilandera25 lutego 2024 01:20

1708823817

Gustava Kilandera25 lutego 2024 01:16

1708822826

Trump omawia ataki Bidena w 2024 r. w chaotycznym, 90-minutowym przemówieniu CPAC, które od groźby zmieniło się w slapstick

Były prezydent Donald Trump zapowiedział swoje ataki na prezydenta Joe Bidena w wyborach w 2024 r., kiedy w sobotnie popołudnie przemawiał na Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC) w zawiłym przemówieniu, które oscylowało między kpiną z przeciwnika a opowiadaniem rozproszonych anegdot.

Trump przemawiał w Gaylord National Resort and Convention Center w dniu prawyborów w Karolinie Południowej, gdzie oczekuje się, że przeważającą większością pokona byłą gubernator Nikki Haley.

Dwukrotnie postawiony w stan oskarżenia i czterokrotnie oskarżony były prezydent był główną atrakcją 50. dorocznego zgromadzenia konserwatystów, na którym zadebiutował politycznie w 2011 r. Kierownictwo Konwencji – małżeństwo Matt i Mercedes Schlapp – praktycznie zamieniło je w święto narodowe . Przede wszystkim pan Trump.

Trump przybył na konwencję spóźniony około godzinę i wygłosił 90-minutowe przemówienie, w którym oscylował między przedstawieniem swoich planów odwetu politycznego i rozprawienia się z imigrantami z jednej strony a kpiną z Bidena i mediów z drugiej.

Wydaje się, że zdawał sobie sprawę z faktu, że prasa krytykowała jego upodobanie do rozwlekłych historii – w tym powtarzających się między jego interakcjami z rządem meksykańskim a wizytą w Iraku – i chciał je zmiażdżyć. „Powiedzą: «On chodził, nikt by tak nie chodził»” – powiedział. „Odszedł” – mawiali. Jest upośledzony poznawczo. Wcale nie jest odwrotnie. To kompletny geniusz.

„Znacie tych oszustów: «Błąkał się po okolicy bez końca, opowiadając te okropne, bardzo nudne historie» – nie, to historie pouczające, to w rzeczywistości bardzo ważne historie. Nie, nie ma problemu poznawczego, gdyby był problem, o którym bym wiedział.

Erica Garcii25 lutego 2024 01:00

1708822362

„Zwolennicy Haley nie będą teraz głosować na” Trumpa

Gustava Kilandera25 lutego 2024 00:52