Economy

Prawo o tworzeniu miejsc pracy wita kolejnych inwestorów zagranicznych: ambasador RP

Prezydent Joko Widodo (Jokowi) uchwalił i podpisał ustawę o tworzeniu miejsc pracy w dniu 2 listopada 2020 r., która oficjalnie obowiązuje jako ustawa nr 11 z 2020 r.

Dżakarta (Antara) – Ambasador RP w Indonezji Beata Stoczyńska uważa, że ​​ustawa o tworzeniu miejsc pracy (ustawa kompleksowa) stworzyła bardziej przyjazne środowisko inwestycyjne dla inwestorów zagranicznych, aby mogli rozwijać swoje inwestycje w Indonezji.

„Dziękuję prezydentowi Joko Widodo za ustawę o tworzeniu miejsc pracy. Ta ustawa zapewnia bardziej przyjazne środowisko dla inwestorów zagranicznych” – powiedziała Stoczyńska podczas ekskluzywnego wywiadu z Antarą w Ambasadzie RP we wtorek.

Ambasador Stoczyńska podkreśliła, że ​​ustawa o tworzeniu miejsc pracy jest korzystna nie tylko dla inwestorów zagranicznych, ale także dla lokalnego rynku i pracowników.

„Kompleksowe prawo otwiera ogromne możliwości dla pracodawców, pracowników i całego środowiska biznesowego. To ważne dla obcokrajowców i samych Indonezyjczyków” – podkreśliła Stoczyńska.

Powiązane wiadomości: Polska chętna do udziału w G20 podczas prezydencji w Indonezji

Według ambasadora prawo to niezwykły wysiłek, który może przyciągnąć zagranicznych inwestorów do inwestowania w Indonezji.

„Kompleksowe prawo ma pozytywny wpływ na możliwości inwestycyjne w Indonezji i (zapewnia) lepsze warunki dla zagranicznych przedsiębiorców” – wyjaśniła.

Ustawa o tworzeniu miejsc pracy została uchwalona i podpisana przez prezydenta Joko Widodo (Jokowi) 2 listopada 2020 r. i oficjalnie obowiązuje jako ustawa nr 11 z 2020 r.

Jokowi wierzy, że ustawa o tworzeniu miejsc pracy poprawi życie pracowników i ich rodzin.

Powiązane wiadomości: Polska chwali Indonezję za sukces w łagodzeniu wzrostu COVID-19

Prezydent wyjaśnił, że ustawa została wprowadzona m.in. ze względu na duże zapotrzebowanie na zatrudnienie. Zaznaczył, że rocznie gotowych do wejścia na rynek pracy jest 2,9 mln nowych osób w wieku produkcyjnym lub członków młodszego pokolenia.

Jokowi zwrócił uwagę, że ustawa o tworzeniu miejsc pracy ma na celu otwarcie jak największej liczby miejsc pracy dla osób poszukujących pracy i bezrobotnych.

READ  Nowe rozmowy Wenezueli: Maduro wygrał, więc o czym mówimy?

Wcześniej ambasador Indonezji w Singapurze Suryo Pratomo potwierdził, że międzynarodowe firmy wykazują duże zainteresowanie inwestowaniem w Indonezji.

Pratomo zauważył, że populacja Indonezji w wieku produkcyjnym jest jednym z czynników, z których przedsiębiorstwa wykazują zainteresowanie inwestowaniem w tym kraju.

Zauważył, że wraz z uchwaleniem ustawy o tworzeniu miejsc pracy w połowie 2020 r. Indonezja ma wystarczające podstawy prawne, aby zwiększyć potencjalne zasoby dostępne na inwestycje.

Powiązane wiadomości: Widodo prowadzi projekt budowy huty w Freeport Indonesia

Powiązane wiadomości: Jokowi optymistycznie nastawiony do Freeport Gresika przyciągnie inwestycje

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment