Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Prawdziwy człowiek pokoju”: co gazety mówią o śmierci Michaiła Gorbaczowa |  Michał Gorbaczow

„Prawdziwy człowiek pokoju”: co gazety mówią o śmierci Michaiła Gorbaczowa | Michał Gorbaczow

Znajoma twarz Michał Gorbaczow Spogląda na pierwsze strony, ponieważ wiele środowych gazet odnotowuje jego śmierć, gromadząc pochwały dla człowieka, który pomógł zakończyć zimną wojnę.

The opiekun Duży portret byłego sowieckiego przywódcy i nagłówek „Michaił Gorbaczow 1931-2022: sowiecki przywódca, który zakończył zimną wojnę, umiera w wieku 91 lat”.

Raport na pierwszej stronie mówi, że Gorbaczow zawsze był związany z jego próbami zreformowania starego Związku Radzieckiego „procesem, nad którym ostatecznie stracił kontrolę, prowadząc do upadku kraju”.

Zdjęcie: Strażnik

The czasy Bardzo podobne potraktowanie z dużym zdjęciem Gorbaczowa w kwiecie wieku i nagłówkiem reportażu „Gorbaczow, ostatni przywódca ZSRR, umiera w wieku 91 lat”.

Zauważa, że ​​został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla w 1990 r. za wysiłki na rzecz zakończenia wyścigu zbrojeń ze Stanami Zjednoczonymi, ale „powszechną nienawiść” Rosjan, którzy nie znosili utraty statusu wielkiego mocarstwa i załamania się standardów życia.

The telegraf „Gorbaczow umiera w wieku 91 lat”, a raport na pierwszej stronie mówi, że był „uroczą i nowoczesną” postacią, która została okrzyknięta na Zachodzie, podczas gdy jego reformy zakończyły się „gwałtownym spadkiem gospodarczym, który wywołał wybuch nacjonalizmu w całym regionie i pozwolił oligarchów” do przejęcia kontroli nad majątkiem państwowym.

The metro Jest to jedyna brytyjska gazeta, która w swoich pierwszych wydaniach publikuje wiadomości z nagłówkiem „Świat opłakuje prawdziwego człowieka pokoju”.

niemiecki papier Frankfurter Allgemeine Tytuł pierwszej strony to „Michaił Gorbaczow Gestorpen” („Michaił Gorbaczow nie żyje”) i opisuje go w chwalebnych słowach za swoją rolę w upadku muru berlińskiego, torującego drogę do zjednoczenia Niemiec.

„Słynny na całym świecie polityk był uważany za ojca jedności Niemiec i pioniera pod koniec zimnej wojny” — czytamy w raporcie. „W szczególności Niemcy Wschodni nadal czczą »Gorby’ego«, jak go nazywają, jako męża stanu, który przyniósł im wolność ponad trzy dekady temu”.

READ  Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy w związku z ostrzeżeniem o gwałtownej powodzi – aktualizacje na żywo
Frankfurter Allgemeine
Frankfurter Allgemeine Zdjęcia: Frankfurter Allgemeine

W Hiszpanii, El Mundo Na pierwszej stronie ma historię z nagłówkiem „Gorbaczow, el líder que abrió Rusia al mundo” („Gorbaczow, przywódca, który podbił światu Rosję, umiera”.

The Słońce Ustępuje krótkiej historii z pierwszej strony opisującej zmarłego sowieckiego prezydenta jako „rozjemcę”, który pomógł zakończyć zimną wojnę. „Socki umiera w wieku 91 lat” – głosi nagłówek.

The podawać Ma też małe miejsce na froncie zatytułowane „Gorbaczow, który umrze zimną wojnę”.