Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Praktyczne: drugi składany komputer Lenovo rozwiązuje największe problemy pierwszego

Praktyczne: drugi składany komputer Lenovo rozwiązuje największe problemy pierwszego

Powiększenie / Lenovo ThinkPad X1 Fold 16 cali.

Sharon Harding

Lenovo daje składanemu komputerowi drugą szansę. Długo wyczekiwany 16-calowy Lenovo ThinkPad X1 Fold ogłosił dziś próby jego ulepszenia 2020 ThinkPad X1 Fold Z większym ekranem, wydajniejszymi specyfikacjami i wygodniejszym systemem operacyjnym do wielozadaniowości za pomocą zginanego ekranu dotykowego OLED.

Wypróbowałem mój komputer z systemem Windows 11 przed planowaną premierą w listopadzie i poprawił się na słabości oryginału 13,3-calowy ThinkPad X1 Fold.

Nowy składany składa się bezpieczniej niż wcześniej, jego system operacyjny jest bardziej odpowiedni dla dwóch monitorów, a ulepszone specyfikacje dają większy potencjał do zastosowań komercyjnych. Lenovo może w końcu mieć kotlety potrzebne do tego pożądanego, naturalnego wrażenia z systemu Windows.

Większy składany ekran

Kolejny składany komputer Lenovo ma ekran o przekątnej 16,3 cala po całkowitym otwarciu i rozdzielczości 2024 x 2560 pikseli. Oryginalny ThinkPad X1 Fold korzystał z 13,3-calowego wyświetlacza OLED, 2048 x 1536.

Nowy ThinkPad X1 Fold ma większą gęstość pikseli niż jego poprzednik (200,2 pikseli na cal w porównaniu do 192,4 pikseli na cal).
Powiększenie / Nowy ThinkPad X1 Fold ma większą gęstość pikseli niż jego poprzednik (200,2 pikseli na cal w porównaniu do 192,4 pikseli na cal).

Sharon Harding

W porównaniu z ekranem o przekątnej 13,3 cala, ekran o przekątnej 16,3 cala od razu dał mi większą elastyczność podczas przeglądania wielu okien. Dodatkowa przestrzeń na ekranie była również świetna do oglądania filmów, chociaż proporcje 4:3 oznaczają przyzwoicie grube czarne paski z większością nowoczesnych treści wideo.

Dzięki magnesom opcjonalna, ale czasami niezbędna składana podstawka wyglądała tak, jakby miała bezpieczne połączenie z komputerem, niezależnie od tego, czy system był całkowicie otwarty w trybie poziomym, czy pionowym.

Lenovo będzie sprzedawać klawiaturę i stojak razem, ale oddzielnie od komputera.
Powiększenie / Lenovo będzie sprzedawać klawiaturę i stojak razem, ale oddzielnie od komputera.

Sharon Harding

Kiedy ustawiłem urządzenie o przekątnej 16,3 cala w pionie, zapewniło to wyjątkowy długi widok, odpowiedni do ciągłego przesyłania wiadomości lub kanału mediów społecznościowych. Zmieściło się na ekranie ogromną ilość tekstu, gdy zobaczyłem na nim dokument przypominający gazetę.

READ  Pełne ukończenie Dying Light 2 zajmie co najmniej 500 godzin
ThinkPad X1 Fold 16 cali w jednym ze swoich wyjątkowych wyglądów.
Powiększenie / ThinkPad X1 Fold 16 cali w jednym ze swoich wyjątkowych wyglądów.

Sharon Harding

16-calowy ThinkPad X1 Fold Lenovo nie sprawiał wrażenia uciążliwego, mimo że miał o 22 procent większy ekran niż jego poprzednik. W rzeczywistości wydawał się o wiele lżejszy do przenoszenia niż typowy laptop z klapką w tej klasie wielkości.

Nowy komputer ma obudowę o 25% cieńszą niż 13,3-calowy ThinkPad X1 Fold. Po otwarciu ma grubość 0,34 cala (8,6 mm) i 0,69 cala (17,4 mm) po złożeniu, w porównaniu z odpowiednio 0,5 cala (11,5 mm) i 1,1 cala (27,8 mm) przy pierwszym złożeniu.

Ekran o przekątnej 16,3 cala zapewnia również 12-calową konstrukcję typu clamshell, w której zagięcie składa się na pół, a dolną połowę pokrywa magnetycznie mocowana klawiatura Lenovo ThinkPad.

Klawiatury można używać jak zwykłej klawiatury bezprzewodowej lub przymocować ją do dolnej połowy ekranu.
Powiększenie / Klawiatury można używać jak zwykłej klawiatury bezprzewodowej lub przymocować ją do dolnej połowy ekranu.

Sharon Harding

Użycie większego składanego ekranu wymagało przeprojektowania zawiasu i panelu, które są teraz przymocowane do grzbietu, dzięki czemu po otwarciu rozciągają się pod obudową.

Reklama Lenovo opisuje system zawiasów w kształcie dzwonu, który „pozwala składanemu panelowi OLED składać się na płasko zarówno w scenariuszu otwartym, jak i zamkniętym, co daje cieńszy system”. Mówi się, że ponad 200 części porusza się jednocześnie, gdy komputer jest złożony i rozłożony.

W akcji zawias wydawał się solidny i wymagał dużej siły, aby zmienić położenie komputera. Wydaje się, że nie ustąpi, chyba że chcesz. Oczywiście, jak dobrze ten zawias może wytrzymać intensywne użytkowanie, będzie dużym czynnikiem wpływającym na to, jak dobrze działa ten składany zawias. Lenovo twierdzi, że używa standardów testowych MIL-STD-810H dla komputerów PC.

„Opracowano nowy interfejs wyświetlacza, który składa nieaktywny obszar, zwiększa trwałość i zapewnia cieńsze krawędzie” – powiedział Lenovo w swoim ogłoszeniu. Według sprzedawcy krawędzie ekranu nie przekraczają 0,39 cala (10 mm).

READ  „NCL czekało na ten dzień od 2014 roku” – były pracownik NOA o zamknięciu Nintendo eShop

„Hybrydowa rama migawki została również przeprojektowana z wieloma zaletami, jak jest cieńsza, więcej miejsca na anteny i uproszczona obsługa w terenie”.