Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pracowity odcinek dla EJ Obieny prowadzący do kwalifikacji olimpijskich

Pracowity odcinek dla EJ Obieny prowadzący do kwalifikacji olimpijskich

Autor: John Navarro
29 sekund temu

Igrzyska Azji Południowo-Wschodniej – Lekkoatletyka – Murodok Tekou National Stadium, Phnom Penh, Kambodża – 8 maja 2023 Ernest John Obienna z Filipin reaguje podczas skoku o tyczce mężczyzn

Reuters, Ernest John Obienna

Gwiazda skoku o tyczce, EJ Obiena, ma nadzieję, że uda mu się przebić punkt odniesienia w Paryżu 2024 przed Igrzyskami Azjatyckimi, które rozpoczną się pod koniec września, gdy rozpocznie napakowaną europejską kampanię przez następne 10 dni.

Po prostu nie chce iść do przodu z propozycją zorganizowania igrzysk olimpijskich w przyszłym roku, zdobywając punkty rankingowe.

„To jest cel, aby od razu zakwalifikować się” – powiedziała Obienna, która przygotowuje się do co najmniej trzech europejskich turniejów. Sezon kwalifikacji olimpijskich rozpocznie się 1 lipca, a pokonanie 5,82 metra (m) w dowolnych światowych zawodach lekkoatletycznych zapewni mu od razu główne miejsce w losowaniu w Paryżu.

Z Formii we Włoszech trzeci zawodnik na świecie pojedzie do Bydgoszczy w samą porę na Memoriał Irini Szwinskie we wtorek, pierwsze zawody Obiiny od czasu zdobycia trzeciego z rzędu złota na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej w rekordowym tempie w zeszłym miesiącu.

„Chcę być gotowy do lipca i przygotować się do tegorocznych mistrzostw i (olimpijskich) turniejów kwalifikacyjnych” – powiedziała Obienna.

Po podróży do Polski rekordzista Azji wystartuje w sobotę w Bergen Jump Challenge w Bergen w Norwegii, a 15 czerwca wyruszy w potrójną europejską wędrówkę na Igrzyskach Oslo Bislett.

27-latek z Tondo w Manili skoczył rekord Azji na odległość 5,94 m, zdobywając brązowy medal podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Eugene w stanie Oregon.

Pierwszym celem Obiiny w okresie kwalifikacji olimpijskich są Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 2023 w Pattaya w Tajlandii, które odbędą się w dniach 12-16 lipca.

powiązane historie


READ  Kobieta z Mansfield opisuje przerażające sceny ukraińskich kobiet i dzieci szukających azylu w Polsce