Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PPG zwiększy moce produkcyjne powłok w Holandii i Polsce

Mary Page Bailey |

PPG (Pittsburgh, P.) ogłosił, że zwiększa swoje moce produkcyjne w zakresie powłok w Europie do zastosowań opakowaniowych. Inwestycje w zakłady w Holandii i Polsce wspierają rosnący popyt klientów w regionie, wykorzystując powłoki najnowszej generacji do puszek aluminiowych i stalowych, opakowań napojów, żywności i produktów higieny osobistej. Szczegóły finansowe dotyczące dodatków nie zostały ujawnione.

Projekty te dodatkowo rozszerzają lokalizację firmy w Holandii, co zwiększy moce produkcyjne zakładu dla powłok wewnętrznych PPG Innovative non-PPA o 30%. Oczekuje się, że zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2022 r., a do końca 2020 r. projekt został rozszerzony o 50%. Zakład produkujący tarcze podwaja swoje zdolności produkcyjne w zakresie powłok zewnętrznych PPG Essence i opakowań do środków higieny osobistej. Projekt ma zostać ukończony do końca 2021 roku.

Innowacyjny PPG Nadaje się do technologii natrysku wewnętrznego puszki na napoje bez PPA, ma neutralne smakowo i szeroką gamę produktów do napełniania. Esencja PPG Specjalne nakładki nadają zewnętrznej powierzchni różne efekty zewnętrzne, co skutkuje trudniejszymi wynikami, pozwalając markom wyróżnić się na coraz bardziej zatłoczonych półkach sklepowych.

PPG podwoi swoją zdolność do wspierania rozwoju linii PPG Nutrition Shield powłok do puszek na żywność innych niż PPG, przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach, w swojej firmie Ciss w Polsce. Projekt ma zostać ukończony do końca trzeciego kwartału 2021 roku.

„Inwestycje te pokazują nasze długoterminowe zaangażowanie we wspieranie naszych klientów w zakresie opakowań w Europie i poza nią” – powiedział dyrektor generalny BPG Alessandro Porcino, Packaging Coatings, Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Powiększą naszą zdolność do skutecznego dostarczania innowacyjnych rozwiązań w zakresie powłok, którym ufają producenci puszek i marki”.

Te ostatnie inwestycje są zgodne z ukończonym w zeszłym roku planem rozszerzenia możliwości produkcji powłok opakowaniowych w bazie firmy w Bodelshausen w Niemczech. Projekt podwoił zdolność produkcyjną białych lakierów stosowanych na zewnętrznej powierzchni ochrony osobistej oraz nakrętek i opakowań uszczelniających. Placówka badawczo-rozwojowa (R&D) w zakładzie również została rozbudowana, stanowiąc obecnie specjalność europejskiego centrum badawczo-rozwojowego firmy zajmującego się pakowaniem. Jego oficjalna inauguracja nastąpi jeszcze w tym roku.

READ  Ponad 30 000 żołnierzy jest skoncentrowanych w Polsce i krajach bałtyckich w pobliżu granicy białoruskiej - Łukaszenka - Świat

„Zobowiązujemy się dostarczać nowatorskie i przełomowe technologie, które spełniają oczekiwania naszych klientów” – powiedział Borsino. „Poprzez innowacyjność i jakość oraz zaangażowanie w produkty o wysokiej wydajności, PPG zapewnia właścicielom marek zwiększoną wartość, a producentom korzyści funkcjonalne”.